Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2023, 21:21   #1
wolus73
ford::amateur
 
Imię: Wolus
Zarejestrowany: 12-01-2023
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie S-MAX 2.0 240KM automat A8

Witajcie - przymierzam się do zakupu nowszego S-MAXa w wersji diesiel EcoBlue 2.0 240KM z automatyczną skrzynią A8
Proszę o opinie co jest piętą achillesową tych jednostek? Jakie ryzyko? Przy jakich przebiegach trzeba się obawiać jakiś bolączek ?
Co lubi się psuć i czy ogólnie polecacie ?

wolus73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2023, 06:45   #2
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: S-MAX 2.0 240KM automat A8

Cytat:
Napisał wolus73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie - przymierzam się do zakupu nowszego S-MAXa w wersji diesiel EcoBlue 2.0 240KM z automatyczną skrzynią A8
Proszę o opinie co jest piętą achillesową tych jednostek? Jakie ryzyko? Przy jakich przebiegach trzeba się obawiać jakiś bolączek ?
Co lubi się psuć i czy ogólnie polecacie ?
Wprawdzie nie smax, ale mdo i silnik nie 240 a 150 ale zakładam, że różnią się tylko osprzętem. Dobrze byłoby brać auto które ma jeszcze gw. bo ten motor bywa kapryśny. U siebie robiłem wtrysk i osłonę rozrządu a że gw. jest to nie płaciłem. To dość popularne usterki tego silnika. Co do skrzyni to taka śpiąca królewna tzn mułowata czyli lubi spokojną jazdę zatem jeśli lubisz dynamikę to możesz się rozczarować. Z innych rzeczy sprawdź też akumulator tzn jego sprawność, bo to w mdo przynajmniej dość popularna usterka i u siebie tez wymieniałem po roku na gw. a wiem, że nie byłem pierwszy i ostatni.
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 21:30   #3
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: S-MAX 2.0 240KM automat A8

Jeździłem takim S-maxem ostatnie 3 lata i żadnych większych napraw nie miałem. Akumulator padł po 2 latach ale to nic niezwykłego obecnie.

Mój egzemplarz miał dziwną przypadłość - jak temperatura spadała do -10 stopni to wchodził w tryb serwisowy i zapychał się filtr cząstek stałych. Serwisy nie zidentyfikowały żadnego błędu, nic. Powtarzało się każdej zimy. Ale to nie musi być przypadłość bi-turbo.

Z rzeczy fajnych: ładnie podaje na niemieckich autostradach. Niestety pali wtedy odpowiednio i diesla i adblue. No ale turbo żyje, turbo pije Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W mieście też średnio oszczędny, 12-13 litrów przy normalnej jeździe.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2023, 09:57   #4
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: S-MAX 2.0 240KM automat A8

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Diesel w mieście 12-13 litrów :O ? Chyba coś tam miałeś popsute Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 16-01-2023 o 10:41
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 10:56   #5
offieczka
ford::average
 
Imię: DOM
Zarejestrowany: 01-03-2019
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX MK2 BiT 2** KM
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 76
Domyślnie Odp: S-MAX 2.0 240KM automat A8

Po za tym że ten temat wałkuje każdy nowy świeżak
to ecoblue to inne wałki rozrzadu
rozrząd mokry zobacz filmiki Przemysława Stępnia
Ad blue i nie wiadomo co jeszcze

Cytat:
Napisał Danillo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak temperatura spadała do -10 stopni to wchodził w tryb serwisowy i zapychał się filtr cząstek stałych.
Jeśli to ecoblue to tu obstawiałbym wine ad blue i ujemnej temperatury nie dawkowało ad blue i miałeś problem z dpf
offieczka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.