Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2022, 13:10   #11
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 tdci

Ale to nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2022, 14:08   #12
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 tdci

Ponowię temat, poniewaz nic sie w sumie nie dowiedzialem:

Niezaleznie od warunkow pogodowych, na rozgrzanym silniku, na tablicy rozdzielczej mialem temperature pracy silnika rowne 90 stopni.
Zdarzyla sie awaria - pekl wezyk przeplywu paliwa do wtrysku, ropa polala sie na blok silnika. Wszystkie cztery wezyki zostaly wymienione, zostal umyty silnik.
Po tej sytuacji i juz po naprawie, w analogicznych warunkach do tych przed awaria, temperatura silnika jest nizsza: wskazuje 85-88 stopni.
Pytanie, czy powinienem sie czegos obawiac? Z tego, co wiem, to termostat otwiera sie przy 83 stopniach.
No i co moglo spowodowac te zmiane we wskazaniach?
Wskazania sa rozne, gdy np zjezdzam z drogi szybkiego ruchu, itp. (nie ma rownego wskazania 90 stopni przez caly okres jazdy autem).
Auto pracuje normalnie, grzeje w srodku samochodu tak samo, jak przed ta awaria.

Dziekuje z gory za rady.

Ostatnio edytowane przez sznikers23 ; 19-10-2022 o 14:13
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2022, 21:09   #13
x5d
ford::beginner
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 04-05-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 tdci

A co powiecie mi jak na 48 km wskazówka nie ruszył się z miejsca czyli z zera a w samochodzie ledwo ciepło? wczoraj jeszcze do pionu drygała, dzisiaj nic.
x5d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2022, 06:06   #14
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 tdci

Jak się nie dowiedziałeś? Napisałem że tak, stoi na 90 stopniach. A to że to nie ma nic wspólnego z faktyczną temperaturą to inna sprawa, ale na zegarach ma być 90 koniec kropka.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2022, 15:00   #15
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 tdci

Czy jezeli u mnie jest taka sytuacja, jak opisalem we wczesniejszym moim poscie, gdy auto grzeje w srodku normalnie i tempetatura silnika na zegarach jest w okolicach 84-90 stopni (w zaleznosci, czy jade autostrada, stoje w korku, skrecam z trasy), to szukac dziury w calym i intereniowac?
Jezeli interweniowac, to co naprawic, skoro termostat pracuje?
W poprzednim moim aucie, gdy byla awaria termostatu, to w aucie bylo naprawde zimno, tu jest ok, jak chodzi o grzanie.
Wreszcie, co sie moglo u mnie zadziac, ze przed awaria wezyka przeplywu paliwa i tym samym przed myciem silnika auto wskazywalo temperature silnika w sposob staly wlasnie 90 stopni?
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 11:13   #16
gtfan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2021
Model: Kuga I
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 tdci

Cytat:
Napisał sznikers23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jezeli u mnie jest taka sytuacja, jak opisalem we wczesniejszym moim poscie, gdy auto grzeje w srodku normalnie i tempetatura silnika na zegarach jest w okolicach 84-90 stopni (w zaleznosci, czy jade autostrada, stoje w korku, skrecam z trasy), to szukac dziury w calym i intereniowac?
Uruchom menu serwisowe licznika i obserwuj faktyczną temperaturę. Wskazówka licznika nie jest zbyt dokładna.
Cytat:
Napisał sznikers23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli interweniowac, to co naprawic, skoro termostat pracuje?
To, że pracuje nie znaczy, że pracuje poprawnie. Jak kupiłem swoją Kugę, to wskazówka latała sobie w zakresie ok. 80-85* na liczniku, w menu serwisowym był to zakres 70-80* w trasie, a w zabudowanym przy 50km/h potrafiło spaść poniżej 70*. Po wymianie termostatu mam wskazówkę cały czas 1mm przed 90*, a w menu serwisowym przekłada się to na wahania w zakresie 80-86*.
Cytat:
Napisał sznikers23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W poprzednim moim aucie, gdy byla awaria termostatu, to w aucie bylo naprawde zimno, tu jest ok, jak chodzi o grzanie.
U mnie ogrzewanie działało poprawnie, mimo nie domykającego się termostatu.
Cytat:
Napisał sznikers23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wreszcie, co sie moglo u mnie zadziac, ze przed awaria wezyka przeplywu paliwa i tym samym przed myciem silnika auto wskazywalo temperature silnika w sposob staly wlasnie 90 stopni?
Może to być zwykły zbieg okoliczności i termostat postanowił sobie akurat w tym momencie zacząć szwankować.
Ale istnieje też inna możliwość.
W większości aut, czujnik temperatury to zwykły termistor o charakterystyce NTC, czyli jego rezystancja maleje wraz ze wzrostem temperatury. Teraz, jeśli podczas mycia silnika woda dostała się do kostki czujnika temperatury to mogła spowodować korozję styków czujnik - kostka, a tym samym zwiększyć rezystancję tego połączenia. Ta większa, niż powinna być rezystancja, może z kolei przekładać się na nieprawidłowe wskazania temperatury na liczniku.
Aby to wykluczyć można kilkukrotnie odpiąć i podpiąć ponownie kostkę od czujnika. Powinno to na jakiś czas oczyścić styki z ewentualnej korozji. Ale żeby nie było tak różowo, to czujnik temperatury jest w obudowie termostatu w takim miejscu, że odpięcie kostki jest mocno utrudnione.
gtfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 19:05   #17
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 tdci

To w takim razie pytanie, jezeli auto w mojej ocenie pracuje poprawnie, grzeje w srodku normalnie i te wskazania sa faktycznie w granicach 83-90 stopni, gdy nic z tym nie zrobie, to co w aucie moze sie popsuc?
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 15:19   #18
Mateusz991
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-01-2023
Skąd: Kielce
Model: Kuga mk1
Silnik: 2.0 dci 136
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Niewłaściwą temperatura płynu chłodzącego

Witam. Mam problem ze swoją kuga 2.0 dci 136km 2008r. Mianowicie wskazówka temperatury płynu delikatnie spada od 88 do 80 i w zależności od obciążenia silnika. Podpięty komputer potwierdził skoki tylko w przedziale od 75 do 82 stopni. Wszystko wskazywało na termostat więc go wymieniłem wraz z czujnikiem temp na nowy dobrej firmy. Dalej to samo. Dodam, że w ukrytych funkcjach temperatura silnika dochodzi do 120stopni. Mam pytanie czy te silniki mają jeszcze jeden czujnik? Nigdzie na schematach go nie widzę. Może jest zintegrowany z jakimś przewodem? Co ewentualnie mam sprawdzić proszę o pomoc i pozdrawiam
Mateusz991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 11:00   #19
Mateusz991
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-01-2023
Skąd: Kielce
Model: Kuga mk1
Silnik: 2.0 dci 136
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 tdci

Dziękuję za przekierowanie tematu. A powiedzcie ile jest czujników temperatury w tych silnikach? Dzwoniłem do jednego autoryzowanego serwisu i mowil gościu ze dwa drugi gdzieś w głowicy. Na schematach go nie widzę nigdzie
Mateusz991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.