Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2023, 22:06   #391
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nowa mapa do Sync 2

Cytat:
Napisał woojteks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się ze dobrym sposobem jest sprawdzenie właściwości wspomnianego pliku.txt...
Oryginalna karta - czy bardziej precyzyjnie "każda sensowna karta choć trochę podobna do oryginalnej" JEST ZABEZPIECZONA PRZED ZAPISEM i nie da się na niej ot tak sobie wyedytować budzącego tak tak żywe zainteresowanie - pliku. Ani zmienić mu daty kreacji czy edycji...
Więc weryfikacja powinna się zacząć od sprawdzenia:
- czy mapa nagrana jest na karcie SD o pojemności 48GB;
- czy karta SD zabezpieczona jest przed zapisem (w rejestrach karty a nie "suwakiem").

Najwyraźniej Koledzy kupujecie jakieś totalne badziewie i spodziewacie się, że to jest oryginał...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2023, 23:18   #392
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Nowa mapa do Sync 2

A ten znowu swoje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego tedi_k tutaj chyba każdy wie jak wygląda oryginalna karta i że jest zabezpieczona przed zapisem. Ta wymiana zdań nie ma na celu ustalenia oryginalności map tylko ich wersję.
Ja na przykład, kupiłem na allegro kartę z mapami. W ogłoszeniu było zdjęcie oryginalnej karty i opis sugerujący pełną oryginalność map. Sprzedający nawet mi wystawił fakturę VAT. Tylko gdy karta do mnie przyszła, okazało się, że to zwykła 32GB microSD z adapterem SD i nawet nikt naklejki dla zachowania jakichkolwiek pozorów nie nakleił.
Zwrócić nie mogę, na policję nie zadzwonię, sprzedającemu mordy nie obiję. Pozostaje jedynie ustalić, czy wersja którą pokazuje sync jest prawdziwa, czy sprzedający edytuje plik i goni od kilku lat stare mapy jako aktualne.
Zatem proponuję już przestać się wymądrzać, skoro nie masz zamiaru pomóc.
tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 06:37   #393
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Nowa mapa do Sync 2

Na allegro kupiłeś i nie zwróciłeś? Zwrot (chyba że przedsiębiorca), dyskusja, allegro protect...
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 07:11   #394
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Nowa mapa do Sync 2

Zakup na firmę (dlatego pisałem o fakturze VAT). Oczywiście jest możliwa ścieżka zwrotu ale przy kwotach nie przekraczających 200,00 zł, czas poświęcony na dyskusję i pilnowanie wszystkiego, nie jest tego warty. Chciałem mieć oryginalne mapy, mam nie oryginalne. Temat uznałem za zamknięty. Teraz chcę tylko sprawdzić faktyczną wersję tego co dostałem.
tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 07:21   #395
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Nowa mapa do Sync 2

No to nie przysługuje prawo zwrotu bez podania przyczyny, dyskusję można założyć i nie jest to ani trochę pracochłonne, a za handel podróbkami może typ mieć problem z allegro, ale co kto woli.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 20:09   #396
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Nowa mapa do Sync 2

katalog DATA na karcie oryginalnej F11
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 09:14   #397
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Nowa mapa do Sync 2

Cytat:
Napisał tomsiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz chcę tylko sprawdzić faktyczną wersję tego co dostałem.
Ja bym spróbował porównać zawartość, liczba plików, całkowity rozmiar, itp. Jeśli ktoś edytuje rzeczony zbiór zmieniając nr wersji mapy to liczba plików czy rozmiar się nie zmienią. Jeśli to jest rzeczywista aktualizacja mapy to na pewno rośnie baza danych. Wątpię, aby tego typu amatorom łatwych pieniędzy, chciało się coś kombinować, dogrywać dodatkową, bezużyteczną zawartośc tylko po to aby sprawiała wrażenie aktualizacji.

W sumie dla kogoś kto we własnym zakresie ściągnie za friko zawartośc nowych map i wrzuci na istniejącą kartę, to jest bez znaczenia czy ta zawartość jest rzeczywiście aktualizacją czy tylko ma nowy opis, numer map. Za cenę paru minut przed komputerem, wciąż będzie miał to samo, a ile lepsze samopoczucie. Jeżdżąc i widząć że brakuje mu aktualnych dróg, będzie instalował kolejne dostępne wersje FXX i pewnie któraś tam będzie nowszą. Natomiast obawiam się, że to co jest na aukcjach, to tworzą ludzie którzy nic innego nie robią, a już na pewno nie sprawdzają czy to co ściagli i ograli jest rzeczywiście aktualizacją.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 25-01-2023 o 09:18
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 10:38   #398
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nowa mapa do Sync 2

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a już na pewno nie sprawdzają czy to co ściagli i ograli jest rzeczywiście aktualizacją.
Widziałem w swym życiu/miałem w rękach kilkaset kart z mapami do Sync2. Spora część była "zrobiona amatorsko" (bez naklejek, na microSD w przejściówce itp.itd.).
I jakoś tak miałem szczęście, że żadna "podrasowana" wersja mi się w oczy nie rzuciła... Jak coś wyglądało na F8 - to po prostu było F8 (np. "okrojone" do 32GB...). I tyle.
Więc jak ktoś ma "tak szczególne szczęście", że sprzedano mu "podrobioną podróbkę" - to sens ciągnięcia tego przez kolejne strony wątku JEST DOKLADNIE ŻADEN.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 11:22   #399
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Nowa mapa do Sync 2

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że żadna "podrasowana" wersja mi się w oczy nie rzuciła... Jak coś wyglądało na F8 - to po prostu było F8 (np. "okrojone" do 32GB...)
.
Nie wiem jak to stwierdziłeś, ale moim zdaniem "rasownie" może odbywać się nie na etapie nagrywania kart do dystrybucji, ale wcześniej "u źródła". Potem pojawia się na forach zagranicznych, skąd trafia do nas i nasi "dystrybutorzy" po prostu wrzucają to na karty i wystawiają na sprzedaż. Po taniości, czyli uSD i adaptery. Wątpię czy weryfikują, że wersja jest rzeczywiście aktualizowana (no bo jak) zwłaszcza jak obcinają pakiet do 32GB

Dlatego najpewniej zweryfikować to można mając pełny pakiet, patrząc na liczbę i rozmiary danych

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 25-01-2023 o 12:08
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 13:27   #400
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nowa mapa do Sync 2

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....ale wcześniej "u źródła"....
To "źródło" zazwyczaj jest na drive2.ru i tam się po prostu nikomu nie chce takich dziwacznych działań wykonywać...

BTW - kończę udział w tej osobliwej dyskusji.
Jak się pojawi wątek o Yeti - to znów się odezwę.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.