Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2023, 12:17   #1
Crol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2021
Model: C-max
Silnik: 1.6 cdti 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Mruganie panelu przełączników szyb po stronie kierowcy.

Witam wszystkich, mam taki dziwny problem i nie umiem znaleźć na niego odpowiedzi może ktoś już się z czymś takim spotkał mianowicie problem polega na tym, że od kilku dni nie mogłem otworzyć i zamknąć centralnego dotykając klamki a jedynie z pilota, do tego doszło to, że nie rozkładały mi się lusterka boczne najpierw prawe potem oba a jeszcze innym razem znowu tylko prawe. Być może wiąże się to jakoś z poniższym problemem, który mnie bardziej martwi.

Problem jest taki, że nie idzie od strony kierowcy otwierać okien. Początkowo myślałem, że te okna to bezpiecznik ale po drugim naciśnięciu przycisku okno otworzyło się z 10cm i znowu nie szło go ruszyć, po 4-6sek znowu szło tylko znów te 10cm. Trochę zgłupiałem przy tym. W końcu udało się tak jakoś, że zamknąłem okna na kilka razy. Na drugi dzień jadąc wieczorem zauważyłem, że cały panel przełączników sterowania okien na drzwiach kierowcy jest ciemny tzn. brak podświetlenia a reszta na konsoli i innych drzwiach mają podświetlenie.
Gdy się przypatrzyłem to okazało się, że panel miga z częstotliwością ok.4-6sek i w momencie jak się zapali to wszystko działa a jak zgaśnie to przestaje działać i to pozwala na te ruchy szybą po 10cm.

Zastanawiam się czy to sterownik daje jakąś informację o jakiejś usterce? Może ktoś już miał coś podobnego lub spotkał się z podobnym problemem.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi.

Crol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 19:21   #2
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Mruganie panelu przełączników szyb po stronie kierowcy.

Tak, spotkałem się z tym.
W zeszłym sezonie jesienno-zimowym zaobserwowałem dokładnie takie objawy jak piszesz. Kilka razy to mi się przydarzyło, aż znalazłem czas żeby się temu przyjrzeć. Rozebrałem drzwi kierowcy, obejrzałem wtyczki od modułu drzwiowego i panela sterowania, nie zauważyłem nic niepokojącego, przeczyściłem wtyczki, popsikałem "kontakt-sprejem" i poskładałem. Od tego czasu na razie spokój, nie zauważyłem więcej takich objawów.
Nie mam pojęcia co mogło być przyczyną. Może jakaś wilgoć, słaby kontakt? Czasami tak jest, że w zimie uwidacznia się więcej problemów niż latem. Po prostu wilgoć robi robotę...
Zastanawiające jest tylko te mruganie panela, dosyć cykliczne, tak jakby coś odmierzało czas, a później działa już w porządku.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 19:42   #3
Crol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2021
Model: C-max
Silnik: 1.6 cdti 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mruganie panelu przełączników szyb po stronie kierowcy.

Tak, mruganie jest cykliczne cały czas, i w momencie pojawienia się podświetlenia czyli w momencie jak dostaje napięcie to można sterować ale tylko przez tą krótką chwilę bo jak znowu zgaśnie to przyciski nie reagują i znowu za te 3-4 sek pojawią się napięcie i analogicznie od początku i tak pojawią się i znika- działa/nie działa.
Dość ciekawa przypadłość.
Dzięki za odpowiedź, czeka mnie rozebranie drzwi i sprawdzenie czy tam wszystko ok.
Crol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 11:22   #4
Crol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2021
Model: C-max
Silnik: 1.6 cdti 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mruganie panelu przełączników szyb po stronie kierowcy.

Na ten moment pomogło wypięcie akumulatora na jakiś czas, sterowniki się chyba zresetowały i złapały komunikację. Na razie nic nie mruga, szyby działają i centralny z klamki również. Obyło się bez rozbierania drzwi ale zobaczymy jak długo będzie dobrze.
Możliwe że był jakiś przysiad napięcia lub coś innego, że sterownik stracił komunikację i wywaliło coś takiego.
Crol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 19:59   #5
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Mruganie panelu przełączników szyb po stronie kierowcy.

Na mruganie pomoże, a zaraz okaże się że jest jakiś problem z komunikacją między modułami i dlatego mrugało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To dopiero będzie wyzwanie w poszukiwaniu rozwiązania problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja u siebie akumulatora nie wypinałem.
Ten problem zauważyłem dopiero jak lampki w lusterkach od podświetlenia podłoża mrugały przy otwartych drzwiach. Te bladoniebieskie podświetlenie przycisków jest słabo widoczne, szyb też za często nie otwieram/zamykam. Ogólnie ten problem zaobserwowałem kilka czy kilkanaście razy. Po zgaszeniu silnika i uruchomieniu było przez jakiś czas dobrze, a dopiero później mruganie. Podczas pojedynczego uruchomienia silnika i jazdy ok. 2 godzin też potrafiło losowo działać/nie działać.
Na razie pomogło to co napisałem. Jak problem powróci to będę szukał przyczyny i rozwiązania. Pamiętam jeszcze, że nie rozbierałem samego panelu sterowania w drzwiach kierowcy, tam też może czaić się usterka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.