Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2023, 21:54   #51
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

Cytat:
Napisał RoganJin28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w związku z tym że mój mechanik to znajomy od lat dawnych i od lat dawnych mechanik Forda części sprzedał mi po swoich cenach.
Teraz to ma sens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak wymieniałem w land cruserze toyoty v8 to klient płacił pod 25 000 za same wtryski i uszczelki oczywiście z robotą
urok Denso. jak byś japońców nie bronił to akurat diesle robią badziewne i kosmicznie drogie w naprawach.

cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2023, 22:03   #52
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

cezar

zgodzę się. wtryski mają lipne, dizle też nie bez wad. popularnym 2.0 D4D regularnie zapadają się tuleje. japońce nigdy nie byli pionierami w silnikach wysokoprężnych.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2023, 22:09   #53
RoganJin28
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-07-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 111
Domyślnie Odp: Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

No nic muszę po prostu poczekać jaka będzie diagnoza, na pewno mogę odrzucić zapchany DPF bo został wyczyszczony No i EGR bo był sprawdzony nie wiem co tu jeszcze może być nie tak. Być może jutro uda się dowiedzieć co się dzieje więc na pewno się podzielę wiedzą.
RoganJin28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2023, 22:15   #54
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

Czekamy z niecierpliwością. Dawaj znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 09:23   #55
RoganJin28
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-07-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 111
Domyślnie Odp: Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

Szanowni koledzy mała aktualizacja tematu. Wczoraj udało mi się odebrać auto i tak śpieszę z informacjami jakie uzyskałem u mechanika. Auto stało tam przez cztery dni panowie zrobili mi przez ten czas około 300 km. Auto było podpięte pod komputer i tak błąd który pojawił się u mnie po naprawie był przynajmniej dla warsztatu błędem jakby nie z tego silnika. Błąd dotyczy niewłaściwej dawki spalania ale według kodu błędu pasował on do silnika nie 2.0 TDCI a do 1.6 benzyna. Auto było podpięte pod komputer i sprawdzane pod każdym kątem zarówno wtryskiwaczy pompy jak i całego pozostałego układu od EGR turbina DPF po wymienioną pompę i wtryskiwacze. Wszystko było jak najlepszym porządku. Panowie dodatkowo wyczyścili raz jeszcze DPF przedmuchali przepływomierz powietrza sprawdzili również sondę lambda i wszystko pracuje wzorowo. Dodatkowo przeprowadzono aktualizacje sterownika silnika. I tak na dzień dzisiejszy auto pracuje przynajmniej na ten moment bardzo dobrze zbiera się nie szarpie nie przygasa nie ma ciężkiego odpalania. Natomiast auto przed odbiorem u mechanika było z niewielkim stanem paliwa tak więc dziś rano podjechałem na stację i zatankowałem auto do pełna. I tak zaniepokoił mnie fakt że po odpaleniu auta wskazówka paliwa dobiła jedynie do trzech czwartych wskazania pomyślałem sobie na początku że może z roztargnienia nie dolałem do końca ale nie podobała mi się kwota tak więc podjechałem kawałek dalej na następną stację i zatankowałem jeszcze raz wlałem niecały litr paliwa odpaliłem auto znowu i wskazanie dalej pokazywało 3/4 zbiornika zamiast pełnego. Dodatkowo pozwoliłem sobie odpalić menu testowe zegarów i sprawdzić czy pod kątem mechanicznym sama wskazówka nie uległa jakiemuś uszkodzeniu i tak wskaźnik paliwa wykonał pełny obrót do pełna i wrócił z powrotem tak więc mechanicznie jest on sprawny. Dodatkowo W tym menu pojawiły się również błędy dtc kolejno c073_88 c150_00 c101_00 c121_00 c140_00 c200_00. Pytanie pierwsze odnośnie wskaźnika paliwa ponieważ zbiornik paliwa przy wymianie pompy i czyszczeniu układu był zwalany i również był czyszczony jakie są opcje że został uszkodzony lub się zawiesił i jeśli się zawiesił to czy jest szansa że się odwiesi samoczynnie I pytanie drugie czego mogą dotyczyć te błędy czy ktoś z was się już z takimi błędami spotkał
RoganJin28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 09:31   #56
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

Odczytaj ile w PCM pokazuje poziom paliwa, ale pewnie przy czyszczeniu uszkodzili pływak. Błędów nie odczytuje się przez jakieś menu serwisowe, tylko interfejsem i programem do diagnostyki.

Cytat:
Napisał RoganJin28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
błąd który pojawił się u mnie po naprawie był przynajmniej dla warsztatu błędem jakby nie z tego silnika. Błąd dotyczy niewłaściwej dawki spalania ale według kodu błędu pasował on do silnika nie 2.0 TDCI a do 1.6 benzyna
Jak dla mnie to bredzą.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 09:54   #57
RoganJin28
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-07-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 111
Domyślnie Odp: Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

Gdyby pływak był uszkodzony to nie powinien w ogole nie dzialac?
RoganJin28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 10:01   #58
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

Może stać w jednej pozycji i tyle…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 10:21   #59
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

Cytat:
Napisał RoganJin28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak na dzień dzisiejszy auto pracuje przynajmniej na ten moment bardzo dobrze zbiera się nie szarpie nie przygasa nie ma ciężkiego odpalania.
To jest najważniejsze, drobiazgi do ogarnięcia.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2023, 10:48   #60
RoganJin28
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-07-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 111
Domyślnie Odp: Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

No tak z jednej strony najważniejsze ale patrząc na moje doświadczenie związane z tym remontem to oby się nie okazało za parę dni że dalej jest coś nie tak to po pierwsze a po drugie bażant że zostawiając w warsztacie już ponad 10 000 zł to wypadałoby żeby przynajmniej działało To przy czym było grzebane więc jak zwalali zbiornik paliwa czyścili go i zachodzi taka sytuacja no to kurde Panowie nie za takie pieniądze

Bump: Ale wracając do tych błędów Ma któryś z kolegów pomysł czego mogą dotyczyć
RoganJin28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.