Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2023, 05:31   #91
Stannislaus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo Hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 28
Smile Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Witam. Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim którzy poświęcili swój drogocenny czas i jeszcze cenniejszą wiedzę do powstania projektu "pudełko Damiana" i podzielili się nim z nami (nie będę wymieniał żeby kolejności nie pomylić).
W weekend udało się z sukcesem podłączyć "pudełko..." w mojej hybrydzie. Co do wyświetlanych pozycji to niestety u mnie nie pokazuje żadnej wartości przy ikonce poziomu naładowania baterii trakcyjnej, a chwilowe zużycie kWh/1km zaraz po podłączeniu i przejechaniu paru km pokazało wartość 0.157 ale później się wyzerowało i tak jest nadal. Czy któryś z kolegów posiada również klasyczną hybrydę z zamontowanym "pudełkiem Damiana" i czy może podzielić się tym jak to u niego wygląda.
Pozdrawiam.

Bump: Zapomniałem dodać zdjęć
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20230128_135911.jpg (92.1 KB, 133 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20230129_133236.jpg (84.5 KB, 129 wyświetleń)

Stannislaus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 13:04   #92
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Dla Kolegów @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oraz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam BARDZO ZŁE WIEŚCI.
Będziecie Koledzy niestety musieli DOKŁADNIE PRZEJRZEĆ SWOJE KOMPUTERY. Nieważne ile ich macie.

Żadne "pudełko" nie jest "wadliwe" i program do aktualizacji także nie jest "wadliwy".
Niestety to KONFIGURACJA WASZYCH KOMPUTERÓW JEST WADLIWA.
Nie wiem na czym polega "wada" - jak ktoś przyśle mi taki komputer, to wtedy mu odpowiem.

Pudełko od Kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyjęte dziś z paczkomatu bez jakichkolwiek problemów aktualizowało się udostępnionym programem na 3 komputerach u mnie w domu.
2 komputery mają Win11 Pro 64-bit i mają zainstalowane Arduino (są "moje") - co mogło by ewentualnie budzić jakieś wątpliwości, ale 3-ci komputer to komputer mojej żony z Win10 Pro 32-bit, który nigdy nie widział żadnego modułu Arduino...
Na tym komputerze po podłączeniu "pudełka" automatycznie (bez żadnych moich działań) zainstalował się driver "...urządzenie Arduino Micro jest gotowe do użycia..." i aktualizacja przebiegła bez problemów "od strzału".

Tak więc Koledzy muszą sobie wykonać swoje działania u siebie sami...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-01-2023 o 13:21
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 13:15   #93
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Ja jestem wszoku ja sprawdzałem na 7 komputerach na moim mam nawet zainstalowane arduino Jarek zainstalował jak był na zdalnym pulpicie teraz nawet instaluje czysty system na jednym z komputerów
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 13:16   #94
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał Stannislaus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...niestety u mnie nie pokazuje żadnej wartości przy ikonce poziomu naładowania baterii trakcyjnej, a chwilowe zużycie kWh/1km zaraz po podłączeniu i przejechaniu paru km pokazało wartość 0.157 ale później się wyzerowało i tak jest nadal...
Co do "zużycia chwilowego prądu" - wcześniej napisałem, że będą z tym w klasycznych hybrydach problemy z uwagi na ich "zasięg na prądzie" za mały by cokolwiek było w stanie się sensownie policzyć.

Natomiast co do braku info o ilości energii w akumulatorze - wymaga to diagnozy i poprawki. Ponieważ to jest jedyna hybryda w tej partii "pudełek" - to chwilę może mi zająć znalezienie odpowiedniego "przypadku testowego"...
Jeśli Kolega ma UCDSa - to proszę o kontakt, wtedy spróbujemy to zdiagnozować zdalnie.

Cytat:
Napisał Jacek,heser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jestem wszoku ...
Pan Stanisław @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] sygnalizuje, iż może mieć znaczenie skąd uruchamiany jest program aktualizacyjny. Na komputerze żony (oraz na jednym swoim) program uruchamiałem wprost z pendrive, na którym sobie wgrałem katalog z nim oraz katalog z plikiem hex. Jak napisałem wyżej - zero problemów.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - aby uszczegółowić i "zdjąć wątek antywirusa' - na moim "podstawowym" komputerze oraz na komputerze żony mam zainstalowane i cały czas aktywy Norton 360 Premier a na komputerze 'do robienia samochodów' mam wyłączonego antywirusa. Widać więc, że przynajmniej antywirus Nortona nie ma nic do możliwości użycia HexLoadera.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Kolegi "pudełko" po aktualizacji do v2 sprawdzone w aucie mojej żony - stąd widok "hybrydy plug-in"... Zaraz potem znalazło się w paczkomacie i wyruszyło w drogę powrotną.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-01-2023 o 14:52
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 14:05   #95
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Ja ten program mam rozpakowany na pulpicie i z pulpitu go uruchomiałem nawet jako administrator , na każdym komputerze antywirus wyłączony morze przesili mi na meila program i plik V2
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 14:08   #96
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał Jacek,heser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ten program mam rozpakowany na pulpicie i z pulpitu go uruchomiałem nawet jako administrator , na każdym komputerze antywirus wyłączony morze przesili mi na meila program i plik V2
Proszę program wziąć sobie z linku, zrobić katalog na dowolnym pendrive i uruchomić sobie z tego katalogu z pendrive. Plik FW v2 został wysłany w mailu - wyślę jeszcze raz aktualną wersję.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 15:56   #97
memaka
ford::average
 
Avatar memaka
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Polkowice
Model: Ford Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI/ 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 125
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Może podpisy cyfrowe sterowników nie były wyłączone na kompach.
__________________
Był FORD MONDEO MK III TDCI 2.0 130KM (2007) -219000km
memaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 18:39   #98
Stannislaus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo Hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 28
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

[QUOTE=tedi_k;3442474]Co do "zużycia chwilowego prądu" - wcześniej napisałem, że będą z tym w klasycznych hybrydach problemy z uwagi na ich "zasięg na prądzie" za mały by cokolwiek było w stanie się sensownie policzyć.

Natomiast co do braku info o ilości energii w akumulatorze - wymaga to diagnozy i poprawki. Ponieważ to jest jedyna hybryda w tej partii "pudełek" - to chwilę może mi zająć znalezienie odpowiedniego "przypadku testowego"...
Jeśli Kolega ma UCDSa - to proszę o kontakt, wtedy spróbujemy to zdiagnozować zdalnie.

Niestety UCDSa nie posiadam, jedynie Forscan.
Stannislaus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 19:09   #99
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Kompletnie nie ma sensu liczyć zasięgu na prądzie 'samoładowalnej' hybrydy! Nikt jej nie ładuje (bo się nie da) więc też nie używa takiego parametru. Akademicka zabawa.
Tak samo dobre można liczyć zasięg jazdy na rozruszniku w aucie czysto spalinowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2023, 19:31   #100
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał memaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może podpisy cyfrowe sterowników nie były wyłączone na kompach.
podpowiedz co mam zrobić jakie podpisy cyfrowe napisz na meila
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.