Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2013, 09:33   #11
grzenek!
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-02-2013
Skąd: Gdynia
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Cytat:
Napisał Kolek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za zdjęcia. Możecie jeszcze podpowiedzieć, w którą stronę podważać/odciągać boczne plastiki fotela. Przed chwilą pękła mi jedna z osi obrotu (myślę, że ścięło jedną ze śrub) i fotel zaczął się bujać. Podejrzewam, że mogę wymienić pękniętą śrubę bez wyjmowania fotela tylko demontując plastiki z lewej strony (fotel kierowcy z pamięcią/pełna elektryka). DziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dałem radę i okazało się, że śruba wykręciła się o parę obrotów. Stąd ten luz. Dokręcone i fotel znowu stabilny.
Kolek podpowiedz proszę kolego jak poradziłeś sobie z tymi plastikami fotela przedniego, mam podobną sytuację z tym fotelem. Jak zaglądam to widzę wyraźnie że u mnie też jest śruba niedokręcona i fotel się "buja"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

grzenek! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 11:40   #12
fumfel
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 T EcoBoost 203 KM
Rocznik: 2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

również miałem bujający przedni fotel i należy go wyjąć, podważyć i odkręcić plastikowe osłony. następnie przykręcić 6 śrub ( są 4 widoczne a 2 schowane pod materiałem) i wszystko
fumfel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 13:31   #13
grzenek!
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-02-2013
Skąd: Gdynia
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Cytat:
Napisał fumfel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
również miałem bujający przedni fotel i należy go wyjąć, podważyć i odkręcić plastikowe osłony. następnie przykręcić 6 śrub ( są 4 widoczne a 2 schowane pod materiałem) i wszystko
czyli rozumiem, że bez wyciągania fotela nie ma możliwości zdjęcia osłon i dostania się do tej śruby?
grzenek! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 10:56   #14
fumfel
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 T EcoBoost 203 KM
Rocznik: 2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

wyjęcie fotela przedniego nie jest problemem, zajmuje kilka minut. odkręcasz śruby mocujące i odpinasz instalacje. Wyjmujesz całość i dopiero wtedy przykręcasz bujający fotel do ramy (przypominam że 2 śruby są schowane pod materiałem). musisz odkręcić osłony z lewej strony. Po przykręceniu wkładasz fotel do samochodu i podłączasz instalację i przykręcasz śruby mocujące fotel do podłogi
fumfel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 13:05   #15
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Krzysiek fotel odkręcasz razem z sankami w całości nie możesz wypiąć go z sanek zobacz na zdjęcia,widać wyraźnie że fotel jest wykręcony razem z sankami.Ja też w swoim Galaxy bliźniaku S-Maxa namęczyłem się próbując wyjechać z fotelem z sanek ale to niemożliwe.Odkręcasz z przodu śruby po uprzednim cofnięciu go do tyłu potem z tyłu podciągając go do przodu tak żeby był do nich dostęp.Mam nadzieję że teraz bez problemu zdemontujesz fotel i usuniesz usterkę.Pozdro Mirek

Ostatnio edytowane przez mirosław siedla ; 29-04-2013 o 13:08
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2013, 17:44   #16
grzenek!
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-02-2013
Skąd: Gdynia
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Ok dzięki chłopaki za info. pzdr.
grzenek! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 10:04   #17
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Czyli Sanki fotela przymocowane są na 4 śrubach torx, a sam fotel do sanek na 6 z nakrętką 6-kątną?
Odpięcie instalacji przy odłączonym akku, a co z napinaczem pasa? nie trzeba go jakoś zabezpieczać? Pamiętam, że kiedyś np. w astrze F wkładało się jakieś zawleczki aby nie wystrzelił....
tombalt jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 10:22   #18
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

astra-F miała mechanicznie sterowane (kulka i sprężyna) napinacze, a od wielu lat są używane napinacze sterowane elektrycznie, więc nic nie trzeba zabezpieczać dodatkowo
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 13:11   #19
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Troszkę nie w temacie ale zapytam czy trzeszczą u Was fotele przednie?
Dodam że nie jeżdżą tym autem otyłe osoby i nie wiem z jakiego powodu trzeszy ta "pianka" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 13:38   #20
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Wymiana foteli przednich.

Jaką masz tapicerkę? jak skóra to może nie była konserwowana i zrobiła się sztywna... masz grzane fotele oryginały czy dokładane? (niektóre maty są foliowe). Może to mata czujnika obciążenia? ona zazwyczaj są foliowe, chociaż tu gdybam, nie wiem jak to jest w s-max...
tombalt jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , fotel , s-max , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.