Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2016, 19:24   #21
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Rdza tylne nadkola.

Tragedia... - w niezależnym serwisie forda i PGD pod Multeximem w Katowicach powiedzieli, że to jest temat znany ale Ford tego tematu nie łyka i odsyła z kwitkiem.

Ale mogę Was pocieszyć, że przynajmniej elementy konstrukcji pod karoserią będą długo trzymały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. min. tyle ile Ford wymaga.
Zderzaki, miski olejowe... W firmie w której pracuję dostarczamy te części do Forda i jednocześnie przeprowadzamy testy korozyjności :-)

cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 05:52   #22
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Rdza tylne nadkola.

Cytat:
Napisał kacper69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy Focus ma gwarancję na blachy, tylko trzeba było co rok robić przegląd antykorozyjny. Tak mi się wydaje.
Witam
1) Gwarancja perforacyjna (rdza) dotyczy przypadków gdy rdza pojawia si e od wewnątrz blachy = pod lakierem
Jeśli korozja spowodowana jest ocieraniem elementów, to jest to uszkodzenie mechaniczne z zewnątrz i tego gwarancja perforacyjna nie obejmuje

W ASO pokazywali mi zdjęcia i poinformowali, że Ford każe robić zdjęcia na każdym etapie
- przed czynnościami
- w trakcie czyszczenia lakieru / blachy
Jeśli nie będzie widać, że rdza jest od wnętrza blachy, to Ford nie uznaje takiej naprawy
i klient płaci z własnej kieszeni

2) Jeśli chodzi o ceny w ASO => malowanie "ćwiartki" zderzaka w Focusie mk3 / kombi, kosztowało 400zł

3) Przegląd blacharki robi się raz do roku,
bez względu na przebieg i kosztuje to ok 80zł
Jeśli ktoś nie robił przeglądów, to można przywrócić gwarancję na blacharkę - kiedyś to zrobiłem.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 08:04   #23
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Rdza tylne nadkola.

Cytat:
Napisał malfred Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Honda Accord VIII, VII, Mazdy też mają problemy ze rdzą
Potwierdzam, przy lusterkach i przy szybie przedniej w wersjach z szyberdachem szczególnie w przypadku Accorda, z tym że w Hondach Civic które miałem do 5 lat od zakupu nigdy nic mi nie wyszło, pomimo tego że lakier w Hondach był słabszy od tego w Foce i było znacznie więcej odprysków. Na parkingach w Fokach mk2 też widzę, że wielu z tym walczy - robią zaprawki we własnym zakresie, ale w mk3 także - właśnie przy łączeniu nadkola ze zderzakiem to widziałem w paru autach. U mnie to wyszło nagle - jeszcze w październiku dokładnie oglądałem to miejsce i na 100 % nic nie było, we wrześniu był przegląd w ASO i też było czyściutko, a pod koniec listopada przy myciu to zauważyłem po 2 tygodniach deszczu - chyba wtedy dostała się tam woda i żłobiła pod lakierem, z tym że tak jak pisałem u mnie źle to nie wygląda, bo szybko zareagowałem.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 08-03-2016 o 08:23
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 11:25   #24
radzioleg80
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB 150km
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Rdza tylne nadkola.

Jakich wersji nadwozia dotyczy ten problem?
radzioleg80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 11:58   #25
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Rdza tylne nadkola.

Chyba wszystkich - kombi też widziałem, nie widziałem sedana, ale najmniej takich jeździ.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 17:21   #26
lapawwa
ford::average
 
Avatar lapawwa
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 25-02-2016
Skąd: Tychy / Kraków Balice
Model: Focke-Wulf
Silnik: 2.0 TDCI 163km by Mayak
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: Rdza tylne nadkola.

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
1) Gwarancja perforacyjna (rdza) dotyczy przypadków gdy rdza pojawia si e od wewnątrz blachy = pod lakierem
Jeśli korozja spowodowana jest ocieraniem elementów, to jest to uszkodzenie mechaniczne z zewnątrz i tego gwarancja perforacyjna nie obejmuje

W ASO pokazywali mi zdjęcia i poinformowali, że Ford każe robić zdjęcia na każdym etapie
- przed czynnościami
- w trakcie czyszczenia lakieru / blachy
Jeśli nie będzie widać, że rdza jest od wnętrza blachy, to Ford nie uznaje takiej naprawy
i klient płaci z własnej kieszeni

2) Jeśli chodzi o ceny w ASO => malowanie "ćwiartki" zderzaka w Focusie mk3 / kombi, kosztowało 400zł

3) Przegląd blacharki robi się raz do roku,
bez względu na przebieg i kosztuje to ok 80zł
Jeśli ktoś nie robił przeglądów, to można przywrócić gwarancję na blacharkę - kiedyś to zrobiłem.

pozdrawiam
Arturek
Potwierdzam, to co napisał kolega Arturek. Koszt jest malutki bo 43 zł w FORD LIPSKI. Natomiast co do wszelakich odprysków, otarć nawet między elementami to z kieszeni użytkownika. Naprawa odprysku to około 1100 zł... Więc muszę się zastanowić czy robić czy nie. Jeśli pomaluję w nieautoryzowanym to traci się możliwość wyrobienia gwarancji na blachy do 12 lat. Ktoś z userów dowiadywał się w swoich serwisach Forda ile kosztuje taka naprawa?
lapawwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 17:34   #27
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Rdza tylne nadkola.

Za 1100 zł to można solidnie trzy elementy polakierować w dobrym zakładzie, ASO to jest jednak czysty rozbój w biały dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 18:34   #28
tomch77
ford::average
 
Avatar tomch77
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Focus II FL Kombi, Focus II Kombi
Silnik: 2.0 tdci/136, 1.6 tdci/110
Rocznik: 2008, 2007
Postów: 136
Domyślnie Odp: Rdza tylne nadkola.

W mk2 wyż.wym. sytuacja to standard ale nie spodziewałem się, że w wyższym modelu tego nie poprawili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ja poprawiałem te miejsca w obu autach i tak myślę, że może podkleić miejsce styku karoserii ze zderzakiem folią przylepną, ochronną, taką do progów?
tomch77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2022, 09:13   #29
mack_dev
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Model: Focus
Silnik: 16. TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 64
Domyślnie Odp: Rdza tylne nadkola.

Dopadło i mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rocznik 2011. Robiłem sobie nadzieje, że jak niewalony, to będzie dobrze, ale to jednak Ford ;-) Tylne nadkola przybierają właśnie rdzawy kolor... Z jednej strony są co prawda standardowe odpryski (na łączeniu ze zderzakiem), ale z drugiej wylazło totalnie z d... Co ciekawe, w zeszłym roku dałem sobie spokój z ASO i ich gwarancjami, a tu masz.
mack_dev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2022, 10:38   #30
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Rdza tylne nadkola.

I tak długo wytrzymało.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.