Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2017, 21:42   #1
body69
ford::amateur
 
Imię: AREK
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: LIPNO
Model: MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: BENZYNA
Postów: 8
Domyślnie Elektryczne wspomaganie kierownicy

Hej Panowie, bardzo potrzebuję waszej pomocy.

posiadam focusa 2012 rok z silnikiem 1.6 105 km. przebieg 60 tysięcy i się sypie..

Przesłało mi działać wspomaganie na kompie pokazało błąd u3000 jak dobrze pamiętam.

Z informacji które otrzymałem padł silnik elektryczny wspomagania, którego się nie da kupić, tylko i wyłącznie z całą maglownicą.

Kosz w serwisie to około 3 tysiące. Proszę o informacje czy jest jakaś możliwość ogarnięcia tego bez serwisu ?


Ostatnio edytowane przez body69 ; 16-01-2017 o 21:57
body69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 21:44   #2
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Focus wspomaganie

U mnie wypięła się wtyczka. Zdejmij lewą lampę i zobacz czy jest wszystko OK (tam znajdziesz pompę jesli nic sie nie zmienilo od MK2Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 22:00   #3
body69
ford::amateur
 
Imię: AREK
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: LIPNO
Model: MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: BENZYNA
Postów: 8
Domyślnie Odp: Focus wspomaganie

Cytat:
Napisał minciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wypięła się wtyczka. Zdejmij lewą lampę i zobacz czy jest wszystko OK (tam znajdziesz pompę jesli nic sie nie zmienilo od MK2Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Wydaje mi się że nie mieści się ta pompa przy lampie. Może ktoś ma informację jak się do niej dostać? dużo rozbierania ?
body69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 22:05   #4
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy

Kolega pomylił z EHPAS w mk2. Tam jest pompa elektrohydrauliczna pod prawym reflektorem. Ty masz EPAS i silnik znajduje się w kabinie na kolumnie kierownicy.
Bump: Też pomyliłem, myślałem, że jest jak w fieście mk7. W mk3 silnik elektryczny jest na maglownicy.

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 16-01-2017 o 22:14
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 22:07   #5
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy

w MK2 jest pod lampą. Tylko pod prawa nie pod lewaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. znaczy jak stoisz przed autem to z lewej strony.

Sorry za pomylenie stron. Wyjmujesz prawą lampę i pod nią masz dostęp do kostki z elektrycznym wspomaganiem i zbiorniczek płynu wspomagania.

Tak jest w MK2, obstawiam ze podobnie będzie w MK3. Bo focusy wypisz wymaluj niemal identyczne sąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 22:08   #6
body69
ford::amateur
 
Imię: AREK
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: LIPNO
Model: MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: BENZYNA
Postów: 8
Domyślnie Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega pomylił z EHPAS w mk2. Tam jest pompa elektrohydrałliczna pod prawym reflektorem. Ty masz EPAS i silnik znajduje się w kabinie na kolumnie kierownicy.
A orientujesz się może jak do tego dobrać się ? ciężki jest dostęp ?

ew. masz może jakieś pomysły co z tym fantem można zrobić ? czy pozostaje mi serwis?

Niestety nigdzie nie ma możliwości kupić ten silniczek.

Bump:
Cytat:
Napisał minciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w MK2 jest pod lampą. Tylko pod prawa nie pod lewaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. znaczy jak stoisz przed autem to z lewej strony.

Sorry za pomylenie stron. Wyjmujesz prawą lampę i pod nią masz dostęp do kostki z elektrycznym wspomaganiem i zbiorniczek płynu wspomagania.

Tak jest w MK2, obstawiam ze podobnie będzie w MK3. Bo focusy wypisz wymaluj niemal identyczne sąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety w MK3 nie ma już płynu, jest to tylko wyłącznie elektryczne wspomaganie.
body69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 22:10   #7
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega pomylił z EHPAS w mk2. Tam jest pompa elektrohydrałliczna pod prawym reflektorem. Ty masz EPAS i silnik znajduje się w kabinie na kolumnie kierownicy.
Bump: Też pomyliłem, myślałem, że jest jak w fieście. W mk3 silnik elektryczny jest na maglownicy.
Całe życie człowiek sie uczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W takim razie pompa do MK3 raczej jest sprzedawana oddzielnie a nie razem z maglownicą? Chyba, że z kolumną kierownicy?
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 22:15   #8
body69
ford::amateur
 
Imię: AREK
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: LIPNO
Model: MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: BENZYNA
Postów: 8
Domyślnie Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy

Cytat:
Napisał minciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Całe życie człowiek sie uczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W takim razie pompa do MK3 raczej jest sprzedawana oddzielnie a nie razem z maglownicą? Chyba, że z kolumną kierownicy?
No własnie ja nigdzie nie widzę takiej pompy, wydaję mi się że całą maglownicę wraz z pompą można kupić i w serwisie kosztuje to 2400 ;/
body69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 22:16   #9
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy

Pompa co do kolumny by sie wpasowala:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pompa, która przy kierownicy raczej się nie upcha, szczególnie z paskiem osprzętu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Którą będziesz miał?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2017, 22:20   #10
body69
ford::amateur
 
Imię: AREK
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: LIPNO
Model: MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: BENZYNA
Postów: 8
Domyślnie Odp: Elektryczne wspomaganie kierownicy

Cytat:
Napisał minciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompa co do kolumny by sie wpasowala:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pompa, która przy kierownicy raczej się nie upcha, szczególnie z paskiem osprzętu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Którą będziesz miał?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 100 % jest to ta pierwsza z tym że muszą się podobno pokrywać numery z mojej pompy. Zastanawiam się tylko jak w tej chwili się do niej dobrać by sprawdzić te numery.
body69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , maglownica , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.