Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2023, 09:46   #41
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Awaria systemu wspomagania,

Cytat:
Napisał technikibart Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i wychodzę z za zakrętu to kierownica dość agresywnie się prostuje.
mam tak od czasu kiedy ostatnio ustawili mi zbieżność.
Dawniej odkręcanie kierownicy było jakoś płynne, obecnie odnoszę wrażenie że kierownica chce jak najszybciej ustawić się do pozycji na wprost.
Że czekam z naprawą tylnego zawieszenia to nie jadę nawet tego na razie poprawiać bo nie chcę 2x płacić za ustawianie.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 11:29   #42
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Arrow Odp: Awaria systemu wspomagania,

Czyli w takiej sytuacji wszystko jest w tolerancji i to również wynika z wydruku.
Tak więc zapewne tak musi być.
__________________

Ostatnio edytowane przez technikibart ; 24-01-2023 o 06:48
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2023, 18:32   #43
thesurix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2023
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaria systemu wspomagania,

Witam wszystkich,
Po przejechaniu 345tys km mam informację o usterce wspomagania (wcześniej komunikaty znikały). Błąd U3000:58. Czeka mnie w przyszłym tygodniu wyciągnięcie maglownicy i planuję wymianę na zregenerowaną. Mam pytanie odnośnie kodu błędu, forscan nie może go wykasować, czy po wymianie na sprawną maglownicę błąd zniknie samoczynnie czy trzeba jeszcze coś programować? Pozdrawiam
thesurix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 18:31   #44
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Awaria systemu wspomagania,

Cytat:
Napisał thesurix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,
Po przejechaniu 345tys km mam informację o usterce wspomagania (wcześniej komunikaty znikały). Błąd U3000:58. Czeka mnie w przyszłym tygodniu wyciągnięcie maglownicy i planuję wymianę na zregenerowaną. Mam pytanie odnośnie kodu błędu, forscan nie może go wykasować, czy po wymianie na sprawną maglownicę błąd zniknie samoczynnie czy trzeba jeszcze coś programować? Pozdrawiam
Jak dobrze pamiętam, to gdzieś widziałem, że pomaga zmiana oprogramowania PSCM na niższą wersję i wrócenie do najnowszej i błąd znikał. (Jak ktoś tak robił albo stąd się dowie i zrobi to proszę o odpowiedź, ułatwi wielu użytkownikom życie)
Ale zrobienie tego też nie wyeliminuje całkowicie usterki, ponieważ już coś się dzieje w sterowniku, dlatego wyrzuca ten błąd, więc warto rozebrać i dać dla dobrego elektronika.

A przy wymianie, jak wymieniają Ci maglownicę to i pewnie razem z tym sterownikiem, więc błędu pewnie nie będzie.
VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 21:45   #45
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Awaria systemu wspomagania,

technikibart

zbieżność z tyłu masz nieruszoną albo nie umieli ustawić

lewe koło 2 minuty prawe 21... to wygląda tak

| \

pewnie przestawiali kierownicę, żeby była prosto, albo masz ją poprostu krzywo bo dupa ucieka w lewo a przód jest prosto więc musi kontrować

generalnie, te koła z tyłu nie mają zsynchronizowanej jazdy i nie tak to powinno wyglądać
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2023, 06:33   #46
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: Awaria systemu wspomagania,

*Fulara - Dziękuje za uwagę
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2023, 10:42   #47
thesurix
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-01-2023
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaria systemu wspomagania,

Cytat:
Napisał VoSooler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dobrze pamiętam, to gdzieś widziałem, że pomaga zmiana oprogramowania PSCM na niższą wersję i wrócenie do najnowszej i błąd znikał. (Jak ktoś tak robił albo stąd się dowie i zrobi to proszę o odpowiedź, ułatwi wielu użytkownikom życie)
Ale zrobienie tego też nie wyeliminuje całkowicie usterki, ponieważ już coś się dzieje w sterowniku, dlatego wyrzuca ten błąd, więc warto rozebrać i dać dla dobrego elektronika.

A przy wymianie, jak wymieniają Ci maglownicę to i pewnie razem z tym sterownikiem, więc błędu pewnie nie będzie.
Dokładnie, po wymianie błąd zniknął ponieważ jest zakodowany w pamięci eeprom w elektronice maglownicy. Dodam tylko że moja stara maglownica jest prawdopodobnie sprawna.... Okazuje się że akumulator w moim aucie był niedoładowany. Przy odpaleniu napięcie spadało do ~10V i zanim akumulator doładował się w pierwszych kilkunastu sekundach to maglownica zgłasza błąd przez zbyt niskie napięcie (błąd 3000:49).
thesurix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2023, 11:36   #48
grzegorzyk
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-01-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 16v 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 224
Domyślnie Odp: Awaria systemu wspomagania,

Właśnie miałem o tym napisać , też czasami po odpaleniu słyszę silniczek od wspomagania i ono wtedy nie działa , trwa to kilka sekund . Prawdopodobnie mam akumulator od nowości i zauważyłem że po doładowaniu aku. problem z brakiem wspomagania znika. Żeby nie było na 1.5 roku jak go mam ładowałem 2 razy.
grzegorzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2023, 12:48   #49
VoSooler
ford::average
 
Avatar VoSooler
 
Zarejestrowany: 27-01-2017
Model: Ford Focus MK3 Titanium, Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.6 Ecoboost 150 KM, 1.6 EcoBoost 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Awaria systemu wspomagania,

Cytat:
Napisał thesurix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy odpaleniu napięcie spadało do ~10V i zanim akumulator doładował się w pierwszych kilkunastu sekundach to maglownica zgłasza błąd przez zbyt niskie napięcie (błąd 3000:49).
Tak też bywa, dlatego przy tych błędach na wspomaganiu to pierwsze w kolejności do sprawdzenia jest akumulator oraz alternator. Jeśli to ok, wtedy można szukać usterki w sterowniku, bo w większości przypadków maglownica mechanicznie jest sprawna, tylko coś w sterowniku siada...
VoSooler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , maglownica , wspomaganie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.