Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2019, 20:18   #1
krzy04
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: focus mk3
Silnik: był 1,8 TDCI, jest 1,6 tdci
Rocznik: był 2003, jest 2012
Postów: 94
Domyślnie Siłowniki klapy bagażnika

Witam serdecznie, mam problem z siłownikami klapy bagażnika w focusie mk3 wersji kombi z 2012 roku. Znalazłem temat ale dotyczył focusa mk2. Ale do rzeczy, w moim focusie siłowniki beznadziejnie podnoszą klapę, muszę pomagać rękami co jest bardzo irytujące. W czasie mrozów problem się nasila, od samego dołu klapę muszę podnosić za pomocą siły mięśni. Znalazłem w necie polskie zamienniki FA Krosno. Zamontowałem i okazało się, że nic w tej kwestii się nie zmieniło. Nadal klapę muszę podnosić ręką. Dodam, że dobrałem odpowiedniej siły a konkretnie 670 N. Klapa nie jest obciążona żadnymi głośnikami, spojlerami i innymi gadżetami. Proszę o podpowiedzi za które z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

krzy04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 11:21   #2
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: Siłowniki klapy bagażnika

Ja kiedyś kupiłem zamienniki do klapy i niestety działały gorzej od starych, zużytych. Używany oryginał w dobrym stanie rozwiązał sprawę. Skoro producent zastosował siłownik o danej sile wyrzutu to takich używanych bym szukał. Ew. można porównać siłowniki i zastosować takie z Mondeo kombi (być może klapa jest tam masywniejsza i ma mocniejsze siłowniki). Normalnym objawem jest to, że siłownik ma mniejszą sprawność w niskich temperaturach. O takie siłowniki też trzeba dbać, tzn. usuwać brud z tłoczyska i od czasu do czasu popsikać np. silikonem w aerozolu.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 11:41   #3
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,361
Domyślnie Odp: Siłowniki klapy bagażnika

Co mi przypomina, że muszę zadbać o swoje, bo przy zamykaniu nie stawiają żadnego oporu (klapa wręcz leci prawie sama w dół).
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 15:45   #4
BrettBoyko
ford::beginner
 
Avatar BrettBoyko
 
Zarejestrowany: 02-11-2018
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 18
Domyślnie Odp: Siłowniki klapy bagażnika

Jest zima większość ludzi w tym czasie ma z tym problem
BrettBoyko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 20:51   #5
krzy04
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: focus mk3
Silnik: był 1,8 TDCI, jest 1,6 tdci
Rocznik: był 2003, jest 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: Siłowniki klapy bagażnika

Wiem, ze jest zima, ale też wiem, że to auto ma służyć cały rok, a nie tylko latem. Czyli klapa powinna być podtrzymywana przez te siłowniki także w okresie kiedy temperatura spada poniżej 15 stopni. Bo od takiej pojawiają się problemy. Co do używek to sądzę, że ich kondycja będzie podobna do moich więc podziękuję. Proszę o radę odnośnie nowych, używki mam swoje. Pozdrawiam.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzy04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2022, 16:36   #6
kuncpilot
ford::amateur
 
Avatar kuncpilot
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Mocniejsze siłowniki klapy bagażnika HB

Witam,

Od samego początku, od kiedy mam Focusa mk3 HB, denerwuje mnie sposób, w jaki otwiera się klapa bagażnika. Właściwie od naciśnięcia przycisku do mniej więcej połowy otwarcia klapy muszę ją ciągnąć do góry, dopiero potem sama leci do góry. Od razu dodam, że niedawno wymieniałem oba siłowniki klapy bagażnika na takie same, jak oryginalne (Krosno, siła 385N), ale nic to nie zmieniło... Zastanawiam się nad doborem innych siłowników (o tych samych wymiarach, tzn. średnica, skok, długość itd.), ale z większą siłą. No i tu zaczynają się schody, bo wybór jest naprawdę duży, a trudno powiedzieć, jakie będą optymalne. Zastanawiam się nad użyciem takich z siłą 430N ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]). Mam pytanie, czy ktoś z Was bawił się w taką podmiankę? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :-P
kuncpilot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2022, 21:12   #7
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Siłowniki klapy bagażnika

Używałem zamienników z Krosna i miałem podobne odczucia jak u Ciebie. Po wymianie na elektryczną klapę , problem rozwiązał się sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 05:05   #8
kuncpilot
ford::amateur
 
Avatar kuncpilot
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus mk3
Silnik: 2.0TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Siłowniki klapy bagażnika

Cytat:
Napisał BrettBoyko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest zima większość ludzi w tym czasie ma z tym problem
Tak, wiem o tym, że w niskich temperaturach sprawność teleskopów jest niższa, ale ja narzekam na to cały czas, przed i po wymianie teleskopów na nowe... Swego czasu założyłem nawet na teleskopy takie specjalne sprężynki (do kupienia na allegro), które niby miały powodować samoczynne otwieranie klapy po otwarciu z pilota (taka "elektryczna klapa" dla ubogich). Nie powiem, bo pomogło to w początkowym ruchu klapy do góry i rzeczywiście łatwiej było otwierać klapę (dodatkowo nie trzeba było aż tak uważać, żeby klapa za mocno nie walnęła przy zamykaniu), ale dość szybko te sprężynki uszkodziły obudowę teleskopów i z nich zrezygnowałem...
kuncpilot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 08:40   #9
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Mocniejsze siłowniki klapy bagażnika HB

Cytat:
Napisał kuncpilot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Od samego początku, od kiedy mam Focusa mk3 HB, denerwuje mnie sposób, w jaki otwiera się klapa bagażnika.
To normalne, że im chłodniej to jest słabszy spręzyna gazowa. Masz 3 auta, które mogą pasować sprężyny gazowe:
ZŁOM 8 18,5 600 240 385 R22 R51
RANGE ROVER EVOQUE 8 18,5 630 186 480 R22 R51
RANGE ROVER IV 8 18,5 581 130 620 R22 R51
SUPERB II 8 18,5 600 195 580 R22 R51

Range Rover EVOQUE ma dłuższą o 3 cm, więc lepiej jej nie brać. RR IV za duża siła (620 Nm to już konkret). Spróbuj z Superba II (mam nadzieję, że wystarczająco się chowa), ale uważaj latem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam jak wygłuszyłem klapę, to sprężyny nie dawały rady podnieść klapy (mimo że były nowe). Musiałem zmieniać z 450 Nm na 640 Nm i jest już ok.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 14:00   #10
Bocian123
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 08-09-2019
Skąd: Łódź
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: Siłowniki klapy bagażnika

U córki w Focusie mk2 lift kupiłem jakieś najtańsze i musiałem założyć jeden stary , ponieważ ciężko się zamykało klapę.
Bocian123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klapa bagażnika , siłownik , teleskop



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.