Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2020, 20:43   #1
taamaar
ford::amateur
 
Imię: Pablo
Zarejestrowany: 17-02-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdi
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Włączający się alarm

Witajcie.
Spędziłem trochę czasu na przejrzenie podobnych tematów ale nie znalazłem rozwiązania problemu z moim autem.
Mam smaxa z 2010r, 2.0tdi. Od jakiegoś czasu włącza mi się alarm bez żadnej przyczyny. Po kilka razy w ciągu nocy nawet. Nie mieszkam w Polsce bo tu to bym pojechał do jakiegoś warsztatu poleconego i chłopaki pewnie by wyłapali o co chodzi. Tu gdzie mieszkam niestety nie mam takiej możliwości a przynajmniej nikt nie kojarzy, kto mógłby mi z tym pomóc. Nie wiem czy chodzi o jakieś czujniki chociaż te od domknięcia drzwi chyba nie bo lampka w środku normalnie gaśnie. Tak więc domknięcia klapy z tyłu chyba też nie. Tak w ogóle to gdzie takie czujniki są zlokalizowane? Nie widzę tam żadnych pinów, blaszek itp. Tylko zawiasy i przewód gumowy z kablami od elektroniki. Nie wiem jak z ewentualnym czujnikiem domknięcia przedniej klapy. Tego również nie udało mi się zlokalizować o ile taki jest.
Zadowoliłoby mnie nawet całkowite wyłączenie alarmu do czasu namierzenia kogoś kto się zna i by mi znalazł usterkę i naprawił. Można samemu dezaktywować alarm? Nie wiem, wypiąć jakiś bezpiecznik (chociaż takiego nie znalazłem w opisie boxów z bezpiecznikami więc chyba i ta opcja odpada)? Gdybym odłączył syrenę to i tak migacze będą świecić, tak?
Polecicie coś co mógłbym w tej sytuacji zrobić na własną rękę aby przynajmniej pozbyć się tego wycia?
Z góry dzięki

taamaar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 00:25   #2
taamaar
ford::amateur
 
Imię: Pablo
Zarejestrowany: 17-02-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdi
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Włączający się alarm

Ok. Temat do zamknięcia.
Okazało się, że wadliwy był sensor zamknięcia przedniej klapy. Przeciąłem kabel i zwarłem na krótko. Od tamtej pory alarm nie wyje czyli ok.
Pzdr
taamaar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2021, 14:15   #3
Bercik92
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-05-2021
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Problem z drzwiami, wlacza sie alarm

Witam
Mam mały problem z samochodem, a mianowicie od kilku dni zdarza mu się włączyć alarm. Z tego co udało mi się dowiedzieć to to, że alarm włącza się przez "fikcyjne otwarcie drzwi prawe tył". Po wyłączeniu alarmu oraz odpaleniu samochodu zauważyłem że pomimo zamkniętych drzwi był komunikat o ich otwarciu. I chciałbym Was zapytać czy to wina mikrostyku w drzwiach lub modułu. Czy jest on częścią wymienna ,czy trzeba kupić całą nowy zamek ?
Bercik92 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2021, 15:24   #4
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Problem z drzwiami, wlacza sie alarm

Cytat:
Napisał Bercik92 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Was zapytać czy to wina mikrostyku w drzwiach lub modułu. Czy jest on częścią wymienna ,czy trzeba kupić całą nowy zamek ?
Mikroswitche są niewymienne w tych zamkach, więc raczej wymiana całego siłownika.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2021, 11:54   #5
Andrzej S-Max
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-08-2021
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Włączający się alarm

Cześć. Zanim zabierzesz się za wymianę zamka czy siłownika , zobacz stan przewodów w przelotce między drzwiami a słupkiem . Z własnego doświadczenia sugeruję . Miałem różne cyrki w dwóch poprzednich autach właśnie przez uszkodzone przewody. Pozdro .
Andrzej S-Max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , drzwi


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.