Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2022, 08:10   #81
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Wymiana licznika - licznik z egzemplarza ze skrzynia automatyczna - czy pasuje?

Cytat:
Napisał krystianen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sama konfiguracja moze nic nie dac
Wystarczy sama konfiguracja, tak samo jak w focusie mk2

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2022, 08:14   #82
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wymiana licznika - licznik z egzemplarza ze skrzynia automatyczna - czy pasuje?

Cytat:
Napisał krystianen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sama konfiguracja moze nic nie dac
Czyli że liczniki z aut z automatyczną skrzynią nie będą pasować mimo wyłączenia funkcji skrzyni automatycznej i włączenia funkcji skrzyni manualnej?

Z tego co wiem to licznik z automatu wyświetla bieg (D/N/R itp.) na którym aktualnie pracuję skrzynia, to brzmi tak, jakby liczniki z automatów miały trochę inny wyświetlacz niż te z manuala.

Bump: Na oku mam te zegary do kupienia:
https://ovoko.pl/czesci-samochodowe/ang8401-vp6s6f14a608he-ford-fusion-licznik-predkosciomierz
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2022, 08:35   #83
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Wymiana zegarów

Montuj bez obaw, niektórzy z niewiedzy tylko robią zamieszanie.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2022, 12:09   #84
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: Wymiana licznika - licznik z egzemplarza ze skrzynia automatyczna - czy pasuje?

Cytat:
Napisał XFrostPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na oku mam te zegary do kupienia:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może to złudzenie, ale na powiększeniu zdjęcia jakby te zegary nie miały kontrolki oleju! Kształt innych kontrolek w miarę widać, a nt oleju zero.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2022-12-27_13h06_01.jpg (57.0 KB, 71 wyświetleń)
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2022, 14:35   #85
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wymiana licznika - licznik z egzemplarza ze skrzynia automatyczna - czy pasuje?

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......
Jaką masz teraz moc?

To w ogóle możliwe żeby nie miały tak podstawowej kontolki? O.o Poszukam po ich numerze jeszcze czy inne mają.

Edit:
Edytowalem zdjecie (pobawilem sie ekspozycja) i pojawila sie kontrolka, wiec na szczescie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 27-12-2022 o 14:38
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2022, 13:58   #86
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wymiana zegarów

Licznik zakupiony, zamontowany, opcje skrzyni automatycznej dezaktywowane, nieaktywne funkcje spalania aktywowane - dziala jak marzenie! Tylko... no wlasnie... na ovoko typ wpisal przebieg w milach a nie w KM tak jak to sie na tej stronie powinno wypisywac i przebieg mam o 20k wyzszy niz mialem. Zna ktos jakiegos speca co jest w stanie wykonac korekte licznika (ofc za pieniadze) w dolnoslaskim?

Do przegladu mam jeszcze pol roku i chcialbym ogarnac w tym czasie temat. Ofc mam fotke pierwotnego przebiegu.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2022, 14:15   #87
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Wymiana zegarów

Pytając publicznie prosisz się o kłopoty.
Cofka będzie zawsze nielegalną.
Zgłoś przebieg przy okazji legalizacji wymiany na SKP i po kłopocie.
Będzie co najmniej o połowę taniej.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2022, 20:35   #88
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wymiana zegarów

Zgłosiłem przebieg do SKP z racji wymiany licznika, przy okazji dopytując się jak wygląda sprawa z cofaniem (prof. nazywane przez nich korektą) licznika do przebiegu który wskazywał poprzedni licznik i jest to podobno jak najbardziej legalne pod warunkiem, że zostało do wykonane w autoryzowanych do tego placówkach oraz odpowiednio udokomentowane a następnie zgłoszone w SKP. Oczywiście jest to zabieg totalnie niewymagany.

Ale jakie to są placówki, jaki sposób jest to dokumentowane (wiem tyle że obydwa liczniki trzeba ze sobą przynieść, więc to brzmi trochę jak ASO) - to już nikt nie wie.

W każdym razie niecałe 20tyś km różnicy u mnie to nie jest dramat, auto ma tyle lat, że to jest margines przebiegu, więc nawet nie chce mi się finalnie już bawić, zgłosiłem nowy przebieg.

Na marginesie - z opinii diagnostów cały ten proces zgłaszania liczników podobno tylko spotęgował ilość oszustw przez handlarzy. Tak więc, hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli ktoś by szukał odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie "Czy można użyć licznika z auta z automatyczną skrzynią biegów do auta z manualną" w Fieście mk6/Fusionie to tak - można, wystarczy włączyć w ELM-FFN dla IPC opcję skrzyni biegów manualnej i voila, błędy znikną.

Mało tego, mój Fusion ma założone zamki z opcją ich "identyfikacji", tak więc komputer dokładnie wie które drzwi a nawet bagażnik jest otwarty, co w Fieście mk6 podobno tak oczywiste nie było, bo były często montowane "zwykłe zamki", które nie potrafiły się zidentyfikować dla komputera, do których drzwi należą.

Jeśli ktoś miałby jakieś pytania, problemy z wymianą licznika, zapraszam do kontaktu. Chętnie pomogę.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2022, 20:55   #89
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Wymiana zegarów

ASO nie ma narzędzi do cofki.

Potrafią to ludzi z odpowiednimi narzędziami i ciężko tu mówić o uprawnieniach.
Nie jest to PATS, więc nie podchodzi to pod zezwolenie wydawane przez Komendanta Policji

Paradoksem jest fakt ze mozesz kupic cześć z zerowym przebiegiem ktora nabywa cechy drogomierza z chwilą montażu w aucie.
Co więcej w SKP nikt nie chciał zaswiaczenia ze montaż wykonałeś w "uprawnionym zakładzie", po prostu zglosileś fakt wymiany i drogomierz obecnie wskazuje "xxx".

Ostatnio edytowane przez Antej ; 30-12-2022 o 21:01
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2023, 17:51   #90
Radzik1991
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2022
Model: Fusion
Silnik: 1600
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Zmiana Licznika

Dzień dobry!
Zmiana licznika z km na miłe. Chciałbym zmienić z mil na kilometry. Pomoże ktos
Radzik1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.