Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2021, 14:25   #11
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Hcm jeden

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka

djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 21:08   #12
Mlufa
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Lubin
Model: S-Max MK2 150KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Cytat:
Napisał onson3644 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
a mam pytanie, gdzie kupiłeś lampę? Mam też ten komunikat ale dodatkowo w prawej lampie nie działa mi kierunek. Co prawda ja mam z 2017 ale to chyba to samo.

Dzisiaj mi przekładali lampy z lewej na prawą i ta dobra lampa po obu stronach działała. Podmieniali też moduły i oba sprawne - tzn na dobrej lampie oba działają na tej bez kierunku żadnych zmian.

Jestem umówiony na diagnozie w Germaz ZG i aktualizację softu - chyba HCM ale nie wiem czy warto i czy to wogóle może coś pomóc.
Pozdrawiam
Hejka, ten komunikat sygnalizuje awarię światełek, u Ciebie w postaci kierunkowskazu. Jak Djremo napisał, nie baw się w ASO, masz dziabniętą lampę na 99%. Szkoda wywalać dodatkową kasę, Ja lampę znalazłem za mniej niż 1k pln na Otomoto, szukałem specjalnie w swojej miejscowości, zadzwoniłem umówiłem się, że podjadę podłączę do auta i zobaczymy. Zadziałała i ją kupiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mlufa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 23:23   #13
onson3644
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 12
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

A podpowiecie mi może po których numerach z lampy szukać sobie nowej.
Zamieścił bym zdjęcie swojej ale nie wiem jak.
onson3644 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 08:41   #14
Mlufa
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Lubin
Model: S-Max MK2 150KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Na lampie jest naklejka, numery zaczynają się od 900762.. i będzie na niej literka R.
Mlufa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 08:58   #15
onson3644
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 12
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Cytat:
Napisał Mlufa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na lampie jest naklejka, numery zaczynają się od 900762.. i będzie na niej literka R.
Jest tak jak piszesz, mój numer to 90076252, właśnie zastanawiałem się czy po tym numerze szukać czy po tych co są poniżej czyli EM2B-13W029-CK.

Ten numer 900.. zwiększa możliwości poszukiwań.

A kojarzysz może czy ktoś naprawia takie lampy, badałeś może temat?

Dzięki
onson3644 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 10:09   #16
Mlufa
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Lubin
Model: S-Max MK2 150KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Cytat:
Napisał onson3644 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest tak jak piszesz, mój numer to 90076252, właśnie zastanawiałem się czy po tym numerze szukać czy po tych co są poniżej czyli EM2B-13W029-CK.

Ten numer 900.. zwiększa możliwości poszukiwań.

A kojarzysz może czy ktoś naprawia takie lampy, badałeś może temat?

Dzięki
Szukaj po tym 900, nie badałem tematu, z tego co wiem to trzeba rozszczelnić lampę a wiadomo jak to jest z takimi zabawami.. pewnie jak na złość się źle poskłada i będzie plucie w brodę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mlufa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 14:54   #17
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Cytat:
Napisał Mlufa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukaj po tym 900, nie badałem tematu, z tego co wiem to trzeba rozszczelnić lampę a wiadomo jak to jest z takimi zabawami.. pewnie jak na złość się źle poskłada i będzie plucie w brodę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak jest zepsuta. Jakbym kupił już nową, to starą bym spróbował powolutku rozebrać i dojść o co chodzi. Być może to np. tylko gdzieś przewód lub zimny lut?
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2021, 08:12   #18
PPawel88
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: s-max vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Witam, mam podobny problem, przy włączeniu zapłonu pojawia się napis "sprawdź oświetlenie adaptacyjne". Poziomowanie świateł nie działa, brak świateł długich. Jaka może być przyczyna, od czego zacząć diagnozę. Czy podpięcie komputera może naprowadzić na usterkę? S max z 2017roku.

Ostatnio edytowane przez PPawel88 ; 17-11-2021 o 08:23
PPawel88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2021, 17:24   #19
onson3644
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 12
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Myślę że podpowie Ci przynajmniej która lampa jest uszkodzona o ile to lampa. Ale przeglądając forum problem generalnie leżał w lampie.
onson3644 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2021, 17:43   #20
Mlufa
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Lubin
Model: S-Max MK2 150KM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Led, drogowe nie działają

Cytat:
Napisał PPawel88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam podobny problem, przy włączeniu zapłonu pojawia się napis "sprawdź oświetlenie adaptacyjne". Poziomowanie świateł nie działa, brak świateł długich. Jaka może być przyczyna, od czego zacząć diagnozę. Czy podpięcie komputera może naprowadzić na usterkę? S max z 2017roku.

Witam, na początek podłącz pod kompa to sprawdzisz która to lampa, czy to lampa czy może czujniki poziomowania czy jeszcze jakiś inny chochlik. Kolejne kroki dopiero po podłączeniu.
Mlufa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drl , s-max , światła dzienne


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.