Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2022, 15:15   #1
Amadi
ford::amateur
 
Imię: Amadeusz
Zarejestrowany: 18-04-2022
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie 1.5 TDCi ciśnieniem oleju-komora silnika cała zalana jest olejem a bagnet w górze

Cześć!
Od pół roku jestem właścicielem fajnego samochodu jakim jest Focus MK3 1.5 TDCi z 2017 roku, przebieg samochodu to 215 tysięcy. Podczas jednej z autostradowych podróży, podczas postoju postanowiłem dolać płyn do spryskiwaczy i okazało się że komora silnika cała zalana jest olejem a bagnet olejowy był w górze. Po odstaniu samochodu sprawdziłem poziom oleju, był w normie, dojechałem więc do domu. Następnego dnia pojechałem do ASO, stwierdzili że odma do wymiany. Wymieli odmę, pojeździłem miesiąc bez problemu. Podczas kolejnej autostradowej podróży niestety ponownie pojawił się problem z wypluwaniem oleju, samochód żadnych oznak takiej sytuacji nie daje, chodzi równo, nie pojawiają się żadne komunikaty, ma moc. W ASO poinformowali mnie że prawdopodobnie problem leży w pierścieniach i trzeba rozebrać silnik i że właściwie oni się tego nie podejmą ponieważ mają swoje procedury ,które nie przewidują rozbierania silnika. Pojechałem do serwisu niezależnego, mechanik powiedział że szukałby problemu w pokrywie zaworów lub właśnie z pierścieniami ale że też nie chętnie podejmie się naprawy. I tutaj pytanie, czy ktoś może spotkał się z takim problemem w swoim focusie, czy prognoza z pierścieniami i tak naprawdę z wymianą słupka silnika (w czteroletnim samochodzie!) jest prawdopodobna aż ewentualnie gdzie w Polsce (najchętniej w województwie łódzkim aczkolwiek zdaje sobie sprawę że nie każdy serwis podejmie się tego typu naprawy) mogę bez bólu głowy oddać samochód do naprawy?
Tak jak wspomniałem samochód nie daje żadnych oznak usterki, nie zmienia to faktu, że potrzebuje sprawny i pewny samochód do jazdy.
Za wszelkie wskazówki i porady będę wdzięczny!


Ostatnio edytowane przez Amadi ; 20-09-2022 o 15:23
Amadi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2022, 17:46   #2
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Focus 1.5 TDCi problem z ciśnieniem oleju

Moze bagnet jest nie wlasciwie wcisniety i dzieje sie to tylko na autostadzie
krzys1968 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2022, 18:40   #3
Amadi
ford::amateur
 
Imię: Amadeusz
Zarejestrowany: 18-04-2022
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Focus 1.5 TDCi problem z ciśnieniem oleju

Niestety, ciśnienie ewidentnie jest za duże ponieważ podczas ostatniej podróży podniósł się nie tylko bagnet ale odkręcił również korek wlewu oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Amadi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2022, 18:53   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Focus 1.5 TDCi problem z ciśnieniem oleju

a zmierzył ktoś kompresję chociaż ?
bo jeśli para idzie w miskę i do góry silnika to na pewno nie masz po 25 bar na każdym cylindrze. to by pokazało, czy problem jest wszędzie czy jeden cylinder kuleje.

generalnie, jak para idzie w gwizdek to wymiana tłoków \ pierścieni nie wiem czy wiele da... ja wymieniam tłoki z pierścieniami jak jest akcja serwisowa na dany model bo chlapie olej i przychodzą tłoki poprawione. ale tam zawsze jest kompresja wzorowa a cylinder ma honowanie

natomiast bez generalki nikt ci jeśli to coś z układem tłok \ cylinder to nikt ci na pałę nie będzie chciał się tego podjąć bo to jest loteria
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ciśnienie oleju , focus , wyciek oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.