Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2022, 15:40   #1
Basior69
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-07-2022
Skąd: Warszawa
Model: Ford ranger wildtrak
Silnik: 2.0
Rocznik: 2022
Postów: 7
Domyślnie faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Cześć

Czy zainteresował sie ktoś z Was faktyczną pojemnością zbiornika paliwa w Ranger 2.0 diesel 2022r. - przed face liftingiem.

W dokumentacji jest zawarta informacja o pojemnosci 80 litrów jednak ani razu nie udalo mi sie nalac takiej ilosci. Nawet zblizenie sie o tej wartosci bylo nie mozliwe a wlewalem paliwa tyle ze wylewało sie przez wlew.

Gdzies ktos mi mowil ze faktyczna ilość to 68 litrow.

Dzieki za komentarze.

Basior69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2022, 17:10   #2
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa

No nie wiem. Moje pierwsze tankowanie to były 74 litry - zaraz po odebraniu auta i świeciła rezerwa. Zazwyczaj mam więcej niż 1/4 zbiornika, ale dwa razy też udało mi się zatankować więcej niż 70 litrów na rezerwie. Nie mam więc podstaw twierdzić, że jest mniejszy zbiornik niż 80 litrów.
Update: poszperałem w necie i rezerwa w Rangerach waha się od 10% do 15% co daje odpowiednio 8 l i 12 l (od chwili zaświecania lampki). Skoro Kolega wlewa max 68 l to zakładam, że tankuje zaraz po zapaleniu kontrolki. A to oznacza, że rezerwa w Wildtrak’u wynosi 15%.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 21-12-2022 o 17:30
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 09:45   #3
Basior69
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-07-2022
Skąd: Warszawa
Model: Ford ranger wildtrak
Silnik: 2.0
Rocznik: 2022
Postów: 7
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Czesc.
Dzieki. Czy po zapaleniu rezerwy i wskazaniach z komputera ze moge przejechac 0km oznacza to ze mam jeszcze okolo 8-12 litrow paliwa w baku?
Basior69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2022, 12:03   #4
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Wskazania komputera to tylko taka wskazówka dla przysłowiowej „blondynki”. Istotna jest lampka rezerwy, ale nawet jeśli się zapali, nie oznacza, że za chwilę wyłączy Ci się silnik z braku paliwa. Zazwyczaj przejedziesz jeszcze kilkadziesiąt kilometrów do najbliższej stacji paliw, bo - z założenia - taka jest istota rezerwy. Lepiej jednak nie testować tego w trasie - no chyba, że masz kanister na paceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2022, 18:27   #5
Basior69
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-07-2022
Skąd: Warszawa
Model: Ford ranger wildtrak
Silnik: 2.0
Rocznik: 2022
Postów: 7
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

To co piszesz miałoby sens wtedy gdyby oznaczenie /wskazówka pustego zbiornika E i zapalenie sie rezerwy odbywalo sie w tym samym czasie.
W rzeczywistosci jest tsk ze zapala sie rezerwa z informacja ze do przejechania pozostalo 80km w momencie kiedy paliwo jest powyzej oznaczenia E. Czyli w baku pozostalo paliwa do wyzeroosiagniecia poziomu E. I od tego poziomu wlewam paliwo do baku i wchodzi okolo 68litrow.
Jesli faktycznie w baku pozostaje jeszcze 8-10litrow paliwa to rezerwa zapala sie za wczesnie - okolo 20 litrow przed koncem - pustym bakiem.
Zalaczam zdjecie z powyzszej sytuacji.
Przypominam do baku wlewam 68 litrow kiedy wskazowka pokazuje poziom E.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20221223_155041.jpg (90.3 KB, 26 wyświetleń)
Basior69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2022, 08:39   #6
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Trochę zagmatwałeś: czyli wlewasz 68 litrów dopiero wtedy, gdy linia poziomu paliwa osiągnie literkę „E” (czyli już długo świeci rezerwa)? Dobrze rozumiem?
A tankujesz na tej samej stacji czy na różnych? Bo czasami to ma znaczenie…
BTW: na Twoim miejscu nie zużywałbym paliwa aż do rezerwy (szczególnie w zimie). To prosty krok do kosztownych napraw (pompa paliwa, wtryski, etc), No chyba, że robisz dużo tras i auto nie stoi z pustym bakiem.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 26-12-2022 o 08:44
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2022, 18:03   #7
Basior69
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-07-2022
Skąd: Warszawa
Model: Ford ranger wildtrak
Silnik: 2.0
Rocznik: 2022
Postów: 7
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Tak. Tankuje dopiero kiedy kreska spada do literki E czyki jade na rezerwie od parunastu kilometrow. Na komputerze pojawia sie ilosc do przejechania 20km a kreska jest prawie na literce E. I kd tego miejsca tankuje max 68-70litrow wlewajac pod korek. Tankuje na roznych stacjach.
Tankuje w ten sposob tylko dla tego aby upewnic sie czy:
1. Zbiornik paliwa jest faktycznie mniejszy?
2. Czy moze zle jest ustawiona rezerwa - oznaczenie na komputerze- a po osiagnieciu poziomu E jest jeszcze kilkanascie litrow paliwa?
Czy mozecie sprawdzic jak to wyglada u Was?
Basior69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2022, 21:11   #8
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

U mnie wyglada to dokładnie to samo. Zapala sie rezerwa, przejeżdżam jeszcze trochę i tankuję. Nie pamietam czy kiedykolwiek udało mi się zatankować więcej niż 68-70 litrów od tego momentu , aczkolwiek mam przejechane autem dopiero niecałe 5 tys km.

Jednak wydaje mi sie, że zbiornik paliwa nie ma 80 litrów chyba, że jest jakaś mocna głęboka rezerwa 15-20 litrów.

W sumie w Lexusach jest podobnie. Bak 60 litrów, zapala się rezerwa a w środku jeszcze jakieś 12-15 litrów.
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2022, 08:30   #9
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Cóż, trudno mi sprawdzić bo nie planuję obecnie dłuższych wyjazdów. Jak będzie okazja to dam znać co i jak.
BTW: dobrze byłoby sprawdzić forscanem, jaka pojemność zbiornika jest ustawiona w systemie. Bo jest możliwość edycji.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2022, 08:34   #10
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: faktyczna pojemność zbiornika paliwa

Po 3cim komunikacie o zasięgu zero km weszło mi 70 litrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Rezerwa" w Rangerze jest naprawdę spora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.