Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2022, 17:58   #1
Math13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2022
Model: Ford C-MAX
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Błąd wskazania benzyny przy jeździe na gazie. Poszukiwany schemat ECU

Witam.
Tak jak w temacie poszukuję schematu wraz z oznaczeniami pinów w złączach sterownika ECU.
Ford C-Max 2008 rok, silnik: 2.0 Duratec-HE (MI4) 145KM

Wszystkie schematy, które udało mi się zdobyć nie posiadają rozpiski dla mojego silnika.
Są schematy dla wszystkich Diesli, oraz 1.4L & 1.6L Benzyna.
Natomiast nie ma dla 1.8L & 2.0L Duratec-HE (MI4). A w nim występuje zupełnie inne złącze ECU.


Ostatnio edytowane przez Math13 ; 05-01-2023 o 19:59 Powód: Zmiana, uszczególnienie treści.
Math13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 15:19   #2
Math13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2022
Model: Ford C-MAX
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Pływak w zbiorniku paliwa. Jak najprościej się podłączyć?

Witam.
Jestem właścicielem Ford C-Max 2008 rok, silnik: 2.0 Duratec 145KM

Niedawno zamontowałem w nim instalację gazową STAG-4 QBOX PLUS.
Przy jeździe na gazie powstał problem ze wskazaniami paliwa i zapalającymi się kontrolkami niskiego poziomu benzyny.
Aby ominąć ten błąd wymagane jest podłączenie do przewodów pływaka zbiornika benzyny fabrycznego emulatora poziomu paliwa FLE.

Będę wdzięczny za pomoc we wskazaniu miejsca z łatwym dostępem do przewodów od pływaka zbiornika paliwa. Bez demontowania zbiornika paliwa.
Może w jednej ze skrzynek bezpieczników, może któryś przekaźnik?
Math13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 17:34   #3
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Błąd wskazania benzyny przy jeździe na gazie. Poszukiwany schemat ECU

Ale od tego jest zakład, który zakładał gaz. Mają to zrobić poprawnie od A do Z. Poza tym, w Fordzie emulator nie jest potrzebny, bo wskazanie poziomu paliwa jest brane bezpośrednio z pływaka, więc jedynie zasięg będzie spadał, ale wskazanie poziomu paliwa powinno działać poprawnie

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 05-01-2023 o 17:36
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 19:48   #4
Math13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2022
Model: Ford C-MAX
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Błąd wskazania benzyny przy jeździe na gazie. Poszukiwany schemat ECU

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... wskazanie poziomu paliwa jest brane bezpośrednio z pływaka, więc jedynie zasięg będzie spadał, ale wskazanie poziomu paliwa powinno działać poprawnie
Masz rację. Wskazanie poziomu paliwa jest brane bezpośrednio z pływaka. I przy nawet najdłuższej jeździe na gazie, wskaźnik benzyny nie opada i pokazuje prawidłowy poziom. Tutaj się z Tobą jak najbardziej zgodzę.
Natomiast, tak jak piszesz, spada zasięg wyświetlany na komputerze. A co za tym idzie, gdy ten zasięg jest coraz mniejszy generowany jest sygnał świetlny o "niby to" małej ilości paliwa tzw. rezerwa (żółty, a następnie czerwony). I co najgorsze pojawia się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, niepotrzebnie rozpraszający uwagę kierowcy.
Komputer auta bierze skądś informacje, że podczas jazdy "niby to ubywa benzyny w zbiorniku". I na to nie mam niestety wpływu. :-(

Połowicznym rozwiązaniem jest co jakiś czas dolewanie niewielkiej ilości benzyny do baku. Tylko wówczas gdy zmieni się poziom pływaka w zbiorniku, komputer auta odczytuje na nowo jego położenie oraz poziom benzyny i na nowo oblicza i wyświtla orientacyjny zasięg.

Na tej podstawie chciałem spróbować oszukać komputer auta poprzez FABRYCZNY emulator poziomu paliwa zaadoptowany w sterownik gazu STAG.
Czyli krótko mówiąć wymusić na komputerze auta, okresowy reset poziomu benzyny w zbiorniku, poprzez odczyt stanu pływaka. Np. po wyłączeniu zapłonu, a nie tylko po zatankowaniu.

Aby nie być gołosłownym załączam schemat z instrukcji, że sterownik gazu STAG jest wyposażony w taki emulator.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja potrzebuję jedynie odnaleźć miejsce gdzie najlepiej/najprościej w Ford C-Max wpiąć się w przewody od pływaka benzyny, bez konieczności demontowania całego zbiornika.
Math13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 19:51   #5
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Błąd wskazania benzyny przy jeździe na gazie. Poszukiwany schemat ECU

Ale te emulatory są do pływaka, który akurat emulacji nie potrzebuje. Najprościej trzymać po prostu co najmniej 1/3 zbiornika paliwa i będzie ok, zanim zasięg spadnie na tyle, żeby rezerwę zapalić, PCM zdąży sobie na nowo ten zasięg przeliczyć. Miałem tak w Focusie MK2, po prostu tankowałem 3/4 baku i jak spadało do 1/3 to dotankowałem znowu i było ok, rezerwa się nie zapalała.

Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 05-01-2023 o 19:56
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 20:16   #6
Math13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2022
Model: Ford C-MAX
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Błąd wskazania benzyny przy jeździe na gazie. Poszukiwany schemat ECU

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprościej ...
U mnie nie do końca się to sprawdza.
Gdy trzymałem 1/3 zbiornika benzyny, to ten zasięg szybko spadał i musiałem dotankowywać kilka litrów, aby pozbyć się tego denerwującego sygnału dźwiękowego.

Gdy zatankowałem 3/4 zbiornika benzyny, zasięg również spada. Ale u mnie nie następuje, żaden reset zasięgu. Nawet po długim czasie.
Zrobiłem już wiele kilometrów na gazie. Dokładnie to tankowałem już 2 razy po ok. 35 litów gazu. W tym czasie zasięg na benzynie nadal spada i tylko chwila dzieli mnie od tego gdy zapalą się kontroliki i pojawi ten denerwujący sygnał ostrzegawczy.
Będę musiał znowu dotankować benzyny. A ile razy będę mógł to zrobić mając nadal 3/4 zbiornika? :-(

Chciałem po prostu spróbować z tym emulatorem. Nic mnie to nie kosztuje, poza chwilą czasu na podpięcie. Jest to dla mnie najtańsze rozwiązanie.
Może nie zadziała, ale przynajmniej będę wiedział, że nie tędy droga.


Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PCM zdąży sobie na nowo ten zasięg przeliczyć
Jak często przelicza u Ciebie? Bo u mnie jak na razie tego nie robi i zasięg od 2 tygodni ciągle tylko spada.
Math13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2023, 21:12   #7
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Błąd wskazania benzyny przy jeździe na gazie. Poszukiwany schemat ECU

Nie pamiętam, ale mając pół baku zasięg spadał do około 150km po czym przeliczał
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2023, 07:26   #8
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Błąd wskazania benzyny przy jeździe na gazie. Poszukiwany schemat ECU

Twierdzicie ze to PCM coś "przelicza".

Wedlug mnie to licznik.
Zrób reset licznika, odpinając mu napięcie (bezposrednio kostką, lub bezpiecznikiem).

Zawsze po grzebaniu w sofcie licznika , wskazania spalania zeruja się, a dystans na baku nienaturalnie optymistycznie zawyża.

Ewntualnie do sprawdzenia PID z PCM czy jest taki od DTE.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2023, 08:16   #9
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Błąd wskazania benzyny przy jeździe na gazie. Poszukiwany schemat ECU

Całkiem możliwe, ale jak mówię, rezerwa zapala się od zasięgu, a zasięg spada od przejechanych kilometrów i średniego spalania. Ale mając wystarczająco paliwa w baku, jeśli zasięg będzie spadał, a paliwo w baku nie, to PCM/IPC "zorientuje się" że coś jest nie tak i po prostu zresetuje zasięg według aktualnego średniego spalania i poziomu paliwa w baku
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 12:44   #10
lukiprzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: wlkp
Model: C-MAX + MONDEO MK4
Silnik: 2X 2.0 +LPG
Rocznik: 2008 I 2010
Postów: 75
Domyślnie Odp: Pływak w zbiorniku paliwa. Jak najprościej się podłączyć?

Cytat:
Napisał Math13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Jestem właścicielem Ford C-Max 2008 rok, silnik: 2.0 Duratec 145KM

Niedawno zamontowałem w nim instalację gazową STAG-4 QBOX PLUS.
Przy jeździe na gazie powstał problem ze wskazaniami paliwa i zapalającymi się kontrolkami niskiego poziomu benzyny.
Hej.
Mam takiego samego CMAXa i taką samą instalację i nie mam takiego problemu jak ty. Zatankowana bena na max - zasieg ok 800km i wyjezdzam zbiornik gazu za zbiornikiem i nie piszczy mi zadna rezerwa ze paliwo sie kończy.
Może masz coś źle podłączone.
Taką sama instalacje mam w Mondeo mk4 i tam również nie mam problemu

pozdroo
lukiprzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.