Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2023, 18:18   #1
MrGruby
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2023
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 2.0 160km
Rocznik: 2018
Postów: 0
Domyślnie Focus 2.0 160km 2018r - skrzynia biegów i awaryjność auta

Cześć i czołem wszystkim,

Planuję w piątek zakupić swojego pierwszego Focusa mk3.
Trafiła mi się do kupienia wersja USA mk3 2.0 benzyna 160km z 2018 roku.

1)Chciałbym się dowiedzieć jaka jest w nim montowana skrzynia biegów jest to powershift czy hydro?

2)Jak z jej awaryjnością i ewentualnym kosztem regeneracji?

Słyszałem o dobrej aferze ze skrzynią PS i że nie jest to najlepszy wynalazek Forda - chciałbym jej uniknąć.

3)Co sądzicie ogólnie o tym wolnossaku?

4)Jak z jego awaryjnością lub ewentualnymi usterkami, które mogą mu dokuczać?

5) Oczywiście jak z montażem "podtlenku lpg".

Wiem, że instalacja jest dość droga bo bezpośredni wtrysk, ale chodzi o to jak te silniki znoszą gaz?

6) Proszę o ogólną opinię akurat tego modelu i jeśli jest możliwość to sprawdzenie. VIN - 1FADP3M29JL248229

Dzięki z góry i pozdro!

MrGruby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2023, 19:34   #2
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Focus 2.0 160km 2018r - skrzynia biegów i awaryjność auta

1. To nie jest PS z tego co kojarzę.
2. Na skrzynie mało kto narzeka. Ale dość powszechne są problemy z jej sprzęgłem. Poczytaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. Silnik to raczej na pewno jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w focusach różne opinie mają tylko ecoboosty.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2023, 20:10   #3
MrGruby
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2023
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 2.0 160km
Rocznik: 2018
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 2.0 160km 2018r - skrzynia biegów i awaryjność auta

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. To nie jest PS z tego co kojarzę.
2. Na skrzynie mało kto narzeka. Ale dość powszechne są problemy z jej sprzęgłem. Poczytaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3. Silnik to raczej na pewno jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w focusach różne opinie mają tylko ecoboosty.
Dzięki wielkie za odpowiedź ale bardzo mnie intryguje mnie właśnie ta skrzynia, idzie jakoś to sprawdzić? Wyszukałem gdzieś informację, że od 2015 ma skrzynię hydro a nie PS, ale na niektórych forach znowu, że jest to PS i nie wiem jak jest w końcu. Na ile jesteś pewny, że nie jest to PS, a może ktoś inny jest?

Tak czytałem ten wątek natomiast też autor pisze tam, że te problemy nie występują po 2015 roku.

Miło słyszeć, że silnik okej, a jak się sprawuję przy LPG oczywiście instalacji z dotryskiem Pb.

Z jakimi boryka się usterkami ten model i czy naprawy są kosztowne?
MrGruby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2023, 21:01   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Focus 2.0 160km 2018r - skrzynia biegów i awaryjność auta

Sprawdizłem VIN i wychodzi, żee jest to skrzynia DPS6.
A ten skrót to niwy PowerShift Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak przeczytasz w tamtym temacie coś więcej niż pierwszy post to wyjdzie, że nie tylko 2015 miały ten problem.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 10:21   #5
MrGruby
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2023
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 2.0 160km
Rocznik: 2018
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 2.0 160km 2018r - skrzynia biegów i awaryjność auta

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdizłem VIN i wychodzi, żee jest to skrzynia DPS6.
A ten skrót to niwy PowerShift Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak przeczytasz w tamtym temacie coś więcej niż pierwszy post to wyjdzie, że nie tylko 2015 miały ten problem.
Na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] po wpisaniu numeru VIN wyskakuje informacja o skrzynki biegów i jest to - Auto-Shift Manual w/OD

Czy to nie jest czasami oznaczenie zwykłej klasycznej skrzyni hydrokinetycznej bez powershifta? Nie mogę nigdzie znaleźć rozszerzenia tej nazwy.

Znalazłem tylko takie coś cyt.: "ASM - Auto Shift Manual - Ręczna bezsprzęgłowa skrzynia biegów umożliwiająca zmianę kolejnych biegów bez konieczności uruchamiania sprzęgła; rozwiązanie stosowane m.in. w niektórych modelach Forda i Mazdy."

Przypominam, że jest to wersja USA, gdzie chyba mieli dużo problemów przez power-shift i bodajże wycofali je z tamtego rynku właśnie w roku 2015 pomimo, że w wersjach EU były dostępne.
MrGruby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2023, 12:35   #6
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Focus 2.0 160km 2018r - skrzynia biegów i awaryjność auta

Pamiętaj, że będziesz miał problem z kupieniem niektórych części.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.