Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2023, 15:04   #11
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,450
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest dla nas tylko hobby.
Rozmawialiśmy o tym nie raz. Ten produkt jest kolejnym przykładem że "tylko hobby" to błąd bo możliwości biznesowe i wykonawcze są ogromne.

lukaszooo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 16:53   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Panowie - wy tu o tym "co by było super, mega, zajebiste i co tam jeszcze..." a ja mam 8 pudełek, które "już, już... miały być wysłane" i wczoraj wieczorem Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (jeden z 2 "odbiorców" tej partii co to ma moduł IPMB i przednią kamerę) zadał mi rezolutne pytanie - "a jak te "kamerowe funkcjonalności" będą się zachowywały wobec IPMB"...

No i dokładnie w tym momencie uświadomiłem sobie, że "NIJAK"...
No więc dziś wszystkie 8 pudełek musiało zostać rozkręconych (po 4 wkręty na pudełko...) i ograne nową wersją firmware.

Aktualnie "pudełko" rozpoznaje obecność w aucie IPMB i jeśli stwierdzi, że "IPMB jest" - to WYŁĄCZA opisane w pierwszym poście "funkcje kamerowe".

Aby nieco złagodzić rozczarowanie kolegi Jarka @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] obiecałem mu, że obsługa kamer IPMB będzie:
"1) na liście ToDo dla wersji v2 firmware "pudełka".

Tak więc Wasze powyższe pomysły mają już konkurenta, który ich wyprzedził...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Finalnie, na szczęście udało się wszystko poskręcać, uchronić się przed jakimś dotkliwym poparzeniem rąk - dawno się tak nie nalutowałem... Zupełnie się do tego nie nadaję, bo ręce mi okropnie się trzęsą... Niestety za łatwo się zgodziłem, by Adrian wszystkie pudelka oraz T-kabelkki-przedłużacze GWM zakończył jedynie "ogonkami"... Wszystkie gniazda musiałem polutować ja... Coś okropnego... Na szczęście "nie będzie kolejnego razu"... Z lutowaniem przeze mnie!

Tak czy inaczej - wszystko dało się ułożyć do "rodzinnej fotki pożegnalnej" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-01-2023 o 21:49
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 20:42   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Ponieważ "fotka rodzinna" już była, to teraz kilka rad technicznych "jak to zainstalować".

Zgodnie z opisem, do "pudełka" dołączona jest - właściwa dla typu auta - przejściówka pozwalająca "bezinwazyjnie" podłączyć "pudełko" do instalacji.
Dla aut C1MCA (FF3 i pochodne) jest to "T-kabel" do gniazda OBD. Należy wypiąć fabryczne gniazdo z plastików i wpiąć je do T-kabelka. Jedno z 2 gniazd OBD2 w T-kabelku należy wpiąć w miejsce fabrycznego gniazda OBD. Gniazda są identyczne, więc nie powinno być problemu. Do drugiego gniazda OBD T-kabelka należy wpiąć "pudełko".

Dla aut CGEA (Mondeo MK5, S-max MK2, EDGE i inne podobne" z pudełkiem dostarczany jest T-kabel do wpięcia w moduł GWM. Na wyłączonym zapłonie należy wypiąć z modułu GWM wiązkę fabryczną ("od tyłu" GWM, po przeciwnej stronie niż gniazdo diagnostyczne. Właściwą wtyczkę dostarczonego T-kabla wpiąć w GWM a w drugą wpiąć wtyczkę fabrycznej wiązki GWM. Do złącza OBD w T-kablu należy podłączyć "pudełko".

"Pudełko" w aucie należy zamocować w sposób bezpieczny, ale umożliwiający relatywnie łatwe jego wyjęcie i odpięcie od "pośredniego" gniazda OBD2. Wynika to z faktu, iż planowane jest udostępnianie aktualizacji firmware pudełka i trzeba mieć możliwość jego wyjęcia i wzięcia do domu w celu przeprowadzenia takiej aktualizacji.

Do wgrania aktualizacji do "pudełka" służy program "HexUploader" zawarty w pakiecie "32u4_hexUploader" - należy go sobie pobrać [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Jest on udostępniony na Github - można go sobie tam odszukać jeśli ktoś tak woli.
Sama operacja aktualizacji jest bardzo prosta - należy podłączyć "pudełko" kablem microUSB z gniazda microUSB modułu Micro Pro (na zdjęciu "wnętrza pudełka" w pierwszym poście widać dokładnie...) do gniazda USB komputera, na którym mamy skopiowany katalog z powyżej pobranego pliku .zip.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W programie "HexUploader" należy wybrać plik HEX z aktualizacją oraz port COM, jaki pojawi się po podłączeniu "pudełka".
Checkbox trybu pozostawiamy na "Device in Serial Mode" a następnie naciskamy "Upload Hex".

Należy zachować stosowną cierpliwość i nie odłączać kabla USB pochopnie. Diody na module Micro Pro najpierw zapalą się na kilkadziesiąt sekund obie a następnie będą migać. Na koniec zgaśnie dioda portu COM MicroUSB i jednostajnie zacznie migać dioda statusowa. Oznacza to, że aktualizacja została zakończona i można kabel USB odłączyć, poskładać "pudełko" i na powrót podłączyć je w aucie. Cała operacja aktualizacji trwa około minuty.

Pliki z nową wersją firmware "pudełk" będą miały nazwę zgodną z numerem "pudełka" - czyli np. D112.HEX - gdzie ostatnia cyfra nazwy oznacza wersję.
Wszystkie "pudełka" aktualnie mają wgrany firmware v1 - więc każdy otrzyma swój plik zgodny z numerem pudełka - "Dxx1.HEX". Nie trzeba go wgrywać, bo jest już wgrany. Każdy go otrzymuje, ponieważ pudełko można też wykorzystać jako własny "sprzęt developerski" i próbować swych sił w programowaniu "samochodowym"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby ktoś chciał takie próby robić, to zawsze będzie mógł sobie wrócić do "firmowej wersji firmware"...

Pliki z firmware pudełka dostarczane będą mailem na adres podany przez nabywcę przy organizacji wysyłki pudełek.

Każdy firmware ma "zaszyty" numer "pudełka", więc nie należy go udostępniać osobom "trzecim". Udowodnienie istnienia "klonów" u osób innych niż "uprawniony posiadacz" będzie skutkowała wciągnięciem danego numeru na "czarną listę" i zaprzestaniem wydawania aktualizacji dla tego "pudełka". Zastrzega się także możliwość podania informacji o stwierdzeniu takiego przypadku na niniejszym forum lub innych social-mediach gdzie rozpowszechniane są informacje o tym projekcie.

To tyle porad co do sposobu zainstalowania "pudełka" w aucie oraz sposobu jego przyszłych aktualizacji.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-01-2023 o 21:09
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 23:12   #14
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

A co z modem do pudełka czy on się instaluje wraz z podłączenie i czy jest ważne jaką ma się wersję oprogramowania na Apim
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 23:22   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

"Mod" - jak wszystkie inne - instaluje się z pendrive na "odblokowanym' (ze zrobionym "jailbreak") Sync3. "Nic się samo nie robi".
Mod przewidziany jest do (aktualnie najnowszej) wersji 22251 oprogramowania 3.4.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 17:01   #16
Jacek,heser
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2022
Model: Kuga mk3
Silnik: 2.0 Tdci 190PS
Rocznik: 2020
Postów: 107
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

No i dotarło dzięki za ten projekt, Damiana, Adriana, Tadeusza i wszystkim co się przyczynili aby powstało pudełko teraz trzeba zamówić przednią kamerę czekać na jakieś aktualizacje
UWAGA - obecna wersja firmware nie ma dopracowanego zachowania kamer w momencie używania systemu automatycznego parkowania. Będzie to dopracowane w przyszłości.pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20230119_155916.jpg (68.2 KB, 313 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20230119_160201.jpg (69.8 KB, 280 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20230119_160229.jpg (81.0 KB, 260 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Jacek,heser ; 20-01-2023 o 10:46
Jacek,heser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 22:43   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Z ogromną przykrością informuję, że jest "bad news" dla odbiorców wersji "z przejściówką" GWM...

Dzisiaj okazało się, że wyprodukowane przejściówki (prawdopodobnie wszystkie 5 sztuk) mają "WADĘ FABRYCZNĄ"!

Kolega Adrian @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zrobił "ogonek" do gniazda OBD w tej przejściówce (do którego podłącza się "pudełko") w standardzie kolorów takim samym jak kabel pudełka. Tak też przewody zostały przeze mnie dolutowane do gniazd OBD w tej przejściówce.
Nie sprawdziłem tego przed wysyłką i JEST TO MÓJ KARDYNALNY BŁAD, ale nie miałem auta z GWM do testów a założyłem, że Adrian nie pomyli 2 par przewodów miejscami...

NIESTETY POMYLIŁ! Magistrale MM-CAN i HS-CAN są zamienione miejscami!

PRAWIDŁOWY schemat podłączeń powinien wyglądać tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zamienione miejscami są piny w gniazdu OBD2 "przedłużki GWM" (obudowa jest "rozbieralna" - jest skręcona śrubkami) - pin 1 zamieniony jest z 6 a pin 8 z 14.

PRZED JAKIMIKOLWIEK POPRAWKAMI PROSZĘ SPRAWDZIĆ CZY ZGODNIE ZE SCHEATEM FAKTYCZNIE PRZEJŚCIÓWKA MA BŁĄD!!!

Jeśli ktoś ma minimalne zdolności lutownicze oraz lutownicę stosownie nadającą się do poprawki - to jest to w stanie sobie poprawić w kilka minut.

Jeśli ktoś chce skorzystać z "gwarancji" - to proszę o informację - wyślę stosowną naklejkę na przesyłkę do mnie do BEZPŁATNEJ naprawy tej przejściówki.

PRZEPRASZAM ZA "SZKOLNY BŁAD" I NIEDOGODNOŚCI Z NIEGO WYNIKAJĄCE!

Po "poprawce fabryki" przez Marcina @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] "pudełko" generalnie ruszyło... Dzięki Marcin za zdiagnozowanie problemu!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-01-2023 o 23:19
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2023, 23:25   #18
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

To jest 5 minut lutowania - drobiazg. Dużo dłużej kombinowałem jak dobrać się do GWM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pudełko działa - wielkie dzięki dla Damiana, Adriana, Tadeusza i innych którzy brali udział!
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2023, 05:32   #19
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest 5 minut lutowania
Przepraszam za problem, mam błąd w moim opisie.

Tak jak napisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jeśli ktoś nie da rady sam tego poprawić proszę o kontakt.

Ostatnio edytowane przez dzwiedziu ; 20-01-2023 o 05:47
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2023, 06:01   #20
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Mody dla Sync3 - "pudełko Damiana"

Cytat:
Napisał Jacek,heser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) dzięki za ten projekt, @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (...)
To nie jest prawidłowa kolejność!

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) wielkie dzięki dla Damiana, Adriana, Tadeusza (...)
Właśnie taka powinna być kolejność. Drobna rzecz, ale...
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.