Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2022, 18:28   #5101
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 03-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,729
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Z którego roku jest radio?

__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2022, 09:56   #5102
Kryszaq
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-04-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford C-Max GHIA
Silnik: 2.0 B
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam, czy jest miejsce za schowkiem lub obok zeby ten napęd przeniesc ze schowka bo raz ze zajmuje miejsce a dwa ze sie grzeje skubaniec...cmax 2007r pozdrawiam
Kryszaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2022, 14:51   #5103
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 03-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,729
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

U mnie w MDO Mk3 siedzi pod nagrzewnicą, sprawdź, czy też masz miejsce.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2023, 12:48   #5104
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmieniłem w FORScanie konfigurację SRM z Focusa na Mondeo i "brytyjka" zaczęła gadać.
Brytyjka zaczęła gadać po brytyjsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy można ją ujarzmić Forscanem, żeby mówiła po polsku? Dawno temu mówiło się na forum, że trzeba mieć moduł w odpowiednim języku. Ja mam niestety francuski - że ne ką prą pa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2023, 21:48   #5105
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał mkrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brytyjka zaczęła gadać po brytyjsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy można ją ujarzmić Forscanem, żeby mówiła po polsku? Dawno temu mówiło się na forum, że trzeba mieć moduł w odpowiednim języku. Ja mam niestety francuski - że ne ką prą pa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgodnie z tym co było juz wspominane wielokrotnie język jest zaszyty w sofcie modułu. Nie jest to opcja/funkcja którą można włączyć/wyłączyć/zmienić przy pomocy Forscanu podobnie jak nie da się zmienić języka samego Denso Forscanem.
Przy okazji ostrzegam przed firmami które twierdzą że zmieniają jezyk m.in. Denso. Za ciężkie pieniądze sprzedają aktualizację softu i mapę która zmienia język tylko i wyłącznie w funcji nav. Cała reszta pozostaje bez zmian.
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2023, 10:39   #5106
maroD
ford::average
 
Avatar maroD
 
Zarejestrowany: 06-04-2017
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 129
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Ford Focus C-Max 2003

Czy do istniejącej instalacji i tego radia można dołożyć mikrofon i moduł bluetooth żeby mieć zestaw głośnomówiący?

Kabel przy lampce sufitowej. Tutaj chyba będzie pasować
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kable, które znalazłem za schowkiem. Tutaj nie jestem pewien.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Radio. W menu serwisowym zmieniałem opcje bluetooth i pojawił się w menu głównym, ale po ponownym uruchomieniu to znikało. Pewnie dlatego, że nie ma modułu bt i mikrofonu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maroD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2023, 12:50   #5107
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał maroD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford Focus C-Max 2003

Czy do istniejącej instalacji i tego radia można dołożyć mikrofon i moduł bluetooth żeby mieć zestaw głośnomówiący?
Niestety nie. Wiązkę musisz wymienić na taką do Denso z modułem BT. Występuje ona TYLKO w autach które mają/miały zamontowany moduł. Ford nigdy nie wkładał jej w ramach przygotowania do "upgrade'u" tak jak instalacji z wtyczką do serwa tempomatu na przykład, gdzie tempomatu oryginalnie nie było.
Poza tym twoje Denso z 03r na pewno nie będzie działało z modułem nawet jeżeli podłączysz wiązkę. Musisz zdobyć takie po 05r.
Dodatkowo po podłączeniu wszystkiego, jeżeli dalej nie będzie działać, trzeba sprawdzić czy nie brakuje przypadkiem jednego z bezpieczników oznaczonych ikonką książeczki. Nie pamiętam niestety który dokładnie to był. Znajdziesz to w którymś z moich wcześniejszych postów w tym temacie.
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2023, 13:08   #5108
maroD
ford::average
 
Avatar maroD
 
Zarejestrowany: 06-04-2017
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 129
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał roadrunnner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie. Wiązkę musisz wymienić na taką do Denso z modułem BT. Występuje ona TYLKO w autach które mają/miały zamontowany moduł. Ford nigdy nie wkładał jej w ramach przygotowania do "upgrade'u" tak jak instalacji z wtyczką do serwa tempomatu na przykład, gdzie tempomatu oryginalnie nie było.
Poza tym twoje Denso z 03r na pewno nie będzie działało z modułem nawet jeżeli podłączysz wiązkę. Musisz zdobyć takie po 05r.
Dodatkowo po podłączeniu wszystkiego, jeżeli dalej nie będzie działać, trzeba sprawdzić czy nie brakuje przypadkiem jednego z bezpieczników oznaczonych ikonką książeczki. Nie pamiętam niestety który dokładnie to był. Znajdziesz to w którymś z moich wcześniejszych postów w tym temacie.
Dzięki za odpowiedź. Radia nie będę wymieniał. Chyba odpuszczę upgrade o oryginalny bluetooth i poszukam innego rozwiązania.
maroD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2023, 19:36   #5109
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 03-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,729
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Do wymiany jest tylko moduł CD/FM na wersję po VIII 2004 r., plus wiązkę do BT - można ją dołożyć samemu + mikrofon. Alternatywa, tańszą jest moduł BT AUX z mikrofonem - plusy, muzyka z telefonu, zestaw głośnomówiący wady - brak "dowodzenia" autem.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2023, 15:14   #5110
maroD
ford::average
 
Avatar maroD
 
Zarejestrowany: 06-04-2017
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 129
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do wymiany jest tylko moduł CD/FM na wersję po VIII 2004 r., plus wiązkę do BT - można ją dołożyć samemu + mikrofon. Alternatywa, tańszą jest moduł BT AUX z mikrofonem - plusy, muzyka z telefonu, zestaw głośnomówiący wady - brak "dowodzenia" autem.
Gdzie jest ten moduł, jak wygląda, ma jakiś numer?
maroD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.