Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2008, 11:32   #121
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: mk IV - stylizacja forda mondeo

Cytat:
Napisał misiuk
Znalezione na angielskim forum:
Ford Mondeo Body Kit
WOW!!!
ale fajniutki ten dyfuzorek na tylnym zderzaku...i piórko na bagażniku...i przód...ojojoj...i to wszytsko do Titanium TDCi...
ejjj!!! du..pa...to do hatchbacka nie sedana :fcp11
no ale najwyżej poza piórkiem bym wciągnął...ciekawe jaki byłby dobór kolorów przy "black panther" :550:
To jakiś tuner, czy normalna opcja w zakupie?
I dlaczego nie ma takich w Polsce?!?! :fcp24

__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2008, 14:35   #122
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: mk IV - stylizacja forda mondeo

Cytat:
Napisał PAFFCIO
Cytat:
Napisał misiuk
Znalezione na angielskim forum:
Ford Mondeo Body Kit
WOW!!!
ale fajniutki ten dyfuzorek na tylnym zderzaku...i piórko na bagażniku...i przód...ojojoj...i to wszytsko do Titanium TDCi...
ejjj!!! du..pa...to do hatchbacka nie sedana :fcp11
no ale najwyżej poza piórkiem bym wciągnął...ciekawe jaki byłby dobór kolorów przy "black panther" :550:
To jakiś tuner, czy normalna opcja w zakupie?
I dlaczego nie ma takich w Polsce?!?! :fcp24
Paffcio, no co ty , przecierz wyszczególniłem wcześniej ile to będzie kosztować ,przynajmniej tak mi telefonicznie mówili , mówisz , płacisz i masz, nie wiem tylko ile te nowe halogeny, razem , bez halogenów wyjdzie kolo, 4 000 , no ponad :fcp27
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2008, 21:15   #123
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: mk IV - stylizacja forda mondeo

ale, że co?!? Przyjeżdżam do ASO swoim Mondziakiem, płacę 4 koła i dostaję takiego jak na tych zdjęciach?
Halogeny mam, to tylko oprawy inne.
Gdzie dzwoniłeś?
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 08:05   #124
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: mk IV - stylizacja forda mondeo

Cytat:
Napisał PAFFCIO
ale, że co?!? Przyjeżdżam do ASO swoim Mondziakiem, płacę 4 koła i dostaję takiego jak na tych zdjęciach?
Halogeny mam, to tylko oprawy inne.
Gdzie dzwoniłeś?
z rozmów telefonicznych wychodzi że w tym przypadku to Ty jesteś panem sytuacji - mówisz i masz . :fcp26
i bardzo mnie ciekawi, jakbyś zakładał, - możesz sprawdzić ?- mój samochód wchodzi mi do piwnicznego garażu, po stromym wjeździe w najbardziej newralgicznym punkcie mam 2-3 cm luzu, czy ten przód będzie obniżony po założeniu tego spojlera ?jeżeli się obniży -zlikwiduje mi ten luz, to nie mogę założyć :fcp25 . oczywiście to taka uwaga, może będziesz pamiętał, jakby co . :fcp19
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 10:31   #125
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: mk IV - stylizacja forda mondeo

oczywiście...jeżeli jest tak jak zakładam i Ty mówisz...to za niedługo foty będą i oczywiście dokładny pomiar, niezapomnę
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 12:09   #126
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: mk IV - stylizacja forda mondeo

Cytat:
Napisał azet
2- pojawiły się kierunki do lusterek zewnętrznych i pojawił się problem w 2 dwóch ASO stwierdzono brak możliwości podłączenia do samochodu już kupionego ponieważ nie jest przystosowana ani instalacja , ani nic wogóle,napiszę szczerze że dla mnie to bzdura, bo niby problemem jest podłączenie dwóch żaróweczek, że instalacja elektryczna wykryje jakiś dodatkowy pobór mocy i może to być zakwalifikowane jako błąd przez komputer nadzorujący, a ja się pytam, jak podłączę do gniazda zapalniczki z przodu i z tyłu 4 komórki do ładowania, komputer od nadmiaru poboru mocy odleci całkowicie :fcp9 :fcp16 .W dwóch kolejnych ASO nie robili takiej operacjii i nawet twierdzili że trzeba wymienić całe lusterka :fcp15 ,ale nie doszliśmy do sedna więc i pewnie tam okarze się że nie ma możliwości podłączenia
PAFFCIO mnie naprostował z tymi kierunkami, przyznaję się- nie znam się ,coś co wydawało się proste , może takie nie być, czyli. jeżeli komputer jest a raczej ta cała szyna CAN, zaprogramowana jest na x żarówek, to dodanie 2 , rozłoży komputer na części pierwsze, idąc dalej chciałem mieć takie same światełko podsufitowe jak wy macie, ale tam też są dodatkowe dwie żarówki czyli z tego także nici. hmmm to serwis nie potrafi , nie wiem- wymienić jakiegoś modułu ? zmienić program ? przez telefon odrazu mówili o utracie gwarancjii , to takie skomplikowane ? no a jeżeli ja chcę ? :fcp19,czyli pozostaje mi tylko stylizacja

Cytat:
Napisał PAFFCIO
oczywiście...jeżeli jest tak jak zakładam i Ty mówisz...to za niedługo foty będą i oczywiście dokładny pomiar, niezapomnę
:fcp26 :fcp29
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 21:04   #127
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: mk IV - stylizacja forda mondeo

Cytat:
Napisał azet
PAFFCIO mnie naprostował z tymi kierunkami, przyznaję się- nie znam się ,coś co wydawało się proste , może takie nie być, czyli. jeżeli komputer jest a raczej ta cała szyna CAN, zaprogramowana jest na x żarówek, to dodanie 2 , rozłoży komputer na części pierwsze, idąc dalej chciałem mieć takie same światełko podsufitowe jak wy macie, ale tam też są dodatkowe dwie żarówki czyli z tego także nici. hmmm to serwis nie potrafi , nie wiem- wymienić jakiegoś modułu ? zmienić program ? przez telefon odrazu mówili o utracie gwarancjii , to takie skomplikowane ? no a jeżeli ja chcę ? ,czyli pozostaje mi tylko stylizacja
Bzdura! Jeśli nawet tak jest (co możliwe, bo też autorytetem w sprawach elektryki nie jestem), to wystarczy przecież wgrać soft do komputera z wersji, która posiada te dwie żaróweczki więcej. Wątpię żeby wkładali do środka inne moduły bo to zwyczajnie się nie opłaca!
Zresztą, zawsze tak jest w przypadku nowych aut; nieda się, nieda, nieda, a po kilku latach okazuje się, że wszystko się da i tuning np. kwitnie. Tylko na razie, rządzi nami gwarancja i leniwi Panowie w serwisach. A ci co nawet nie są leniwi, są najczęściej niedouczeni poprostu. Założę się, że jak weszły MKIII (też nafaszerowane elektroniką), były podobne pytania w serwisach i także mówili że się nieda, a teraz? :fcp3
Jak się chce to się da! Inna sprawa; jeśli gość w ASO twierdzi że mogą Ci coś zrobić ale wówczas stracisz gwarancję to jest to poprostu niedopuszczalne! ASO, jak każdy warsztat udziela gwarancji na swoje usługi, mało tego; choć nie każdy o tym wie, jest jeszcze coś takiego jak rękojmia i odpowiedzialność sprzedawcy (od 1 do 3 lat). Dodatkowo, mówimy o warsztacie PRODUCENTA i WSZYSTKO co jest tam zrobione z Twoim samochodem jest objęte gwarancją i gwarancji unieważniać NIE MOŻE!!! Jeśli powiedział że zrobią, to gdy zrobią NIE MAJĄ PRAWA nie uznać gwarancji!
Nie dajmy się oszukiwać! Samochód to towar jak każdy inny i podlega takim samym prawom! Dealerzy z kolei mają odgórne wytyczne i żerują na naszej naiwności oraz niechęci do wkraczania na drogę sądową.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 22:13   #128
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: mk IV - stylizacja forda mondeo

Cytat:
Napisał TiM
Bzdura! Jeśli nawet tak jest (co możliwe, bo też autorytetem w sprawach elektryki nie jestem), to wystarczy przecież wgrać soft do komputera z wersji, która posiada te dwie żaróweczki więcej. Wątpię żeby wkładali do środka inne moduły bo to zwyczajnie się nie opłaca!
Spokojnie, ponieważ troszkę czuję się wezwany do tablicy, powiem co wiem :fcp13
CAN to po prostu cyfrowa magistrala danych, która dostarcza informacji koputerkowi i jeżeli w sofcie komputerka jest wpisane, że w obwodzie odpowiedzialnym za kierunki są 2 pary po 3 żarówki to każda odchyłka (a chyba nikt nie zaprzeczy, że dodanie kolejnej żarówki taką wywoła) powoduje zgłoszenie błędu. I w takiej sytuacji, abstra***ąc od istniejącej czy nie instalacji jakakolwiek ingerencja "na krótko" jest bez sensu bo będą problemy. TiM ma jednakże rację, i o tym w naszej rozmowie z azet'emwspominałem, że szyna CAN jest jedynie nośnikiem informacji a za ich interpretację odpowiada soft. I rzeczywiście można go modyfikować. Wprowadzenie CAN'a miało właśnie takie podłoże, by ułatwić i ustandaryzować procedury serwisowe. Można więc (i sam się nad zakupem takiego kompa zastanawiam) modyfikować istniejące oprogramowanie, trzeba tylko chcieć, umieć i mieć czym. Rzeczywiście, jeżeli jest instalacja nie ma potrzeby montować czy wymieniać żadnych modułów.
Tym nie mniej jakakolwiek ingerencja poza ASO w oprogramowanie (a to jest do zweryfikowania) może być przczynkiem do złamania warunków gwarancji i wynikającymi z tego konsekwencjami. Dlatego, fajnie by było gdyby ktoś znalazł ASO w którym jest osoba, która chce, umie i ma czym takich zmian dokonywać. Tu znów TiM ma rację bo to co robi ASO NIE MOżE skutkować utratą gwarancji - to akurat kompletna bzdura.
Natomiast nikt z nas nie ma takiej możliwości by "wymusić" taką modyfikację na ASO, to jest ich dobra wola i straszenie sądem nie ma w takim przypadku żadnego sensu (choć wiem, że nie o taki przypadek TiM'owi chodziło.

Szukajmy więc i może wspólnie znajdziemy a przykład podziała inspirująco na pozostałych.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 23:00   #129
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: mk IV - stylizacja forda mondeo

Cytat:
Napisał PAFFCIO
Natomiast nikt z nas nie ma takiej możliwości by "wymusić" taką modyfikację na ASO, to jest ich dobra wola i straszenie sądem nie ma w takim przypadku żadnego sensu (choć wiem, że nie o taki przypadek TiM'owi chodziło.
No, nie o taki :fcp2
Wymuszać działanie na ASO możemy w ten sposób jedynie wtedy, gdy ASO uchyla się od doprowadzenia towaru do stanu używalności, stanu określonego w umowie kupna-sprzedaży, poprawnego działania, stanu właściwego dla danego towaru... (mniej więcej tak). Natomiast wszelkie przeróbki, dodatki i udogodnienia wykraczające poza standard, rzeczywiście wymagają możliwości i chęci działania ze strony ASO.
A chodziło mi o to, że ktoś w ASO, kto stwierdził że mogą dokonać jakiejś zmiany, ale tylko na wyraźne życzenie klienta i będzie to skutkowało utratą gwarancji najwyraźniej nie ma pojęcia czym się zajmuje i z czego żyje, nie mówiąc już o elementarnej znajomości prawa handlowego.
PAFFCIO: to tak kwoli wyjaśnienia i dopełnienia, co by nie było niedomówień. Nie mam żadnych uwag i potwierdzam wszystko co napisałeś. :fcp29
Myślę że wspólnie uda nam się znaleźć choć jeden warsztat, w którym będzie ktoś rozgarnięty i chętny do współpracy - w końcu z tego żyją (chyba, bo czasem mam wątpliwości) :fcp4
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 23:25   #130
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: mk IV - stylizacja forda mondeo

i tej wersji będziemy się trzymać :fcp29
Swoją drogą aż nie chce mi się wierzyć, że w tej całej masie "mechaników i diagnostów" tylu matołów jest. Sam skończyłem samochodówkę wiele lat temu i muszę przyznać, że jeden z moich nauczycieli powiedział (Kasandra jakaś czy co? :551: ) że jak nafaszerują autka elektroniką to mechaników zastąpią "wymieniacze"...i skurczybyk ma a właściwie miał 100% racji.
Jak nie można czegoś wprost wymienić, zamontować to najczęstsza odpowiedź: "nie da się"... a ten mój instruktor mawiał:"...panowie są tylko 2 rzeczy na świecie, których się nie da zrobić:
1. narobić gołemu w kieszeń i 2. otworzyć parasola w d...ie"...
Ostatnio byłem w Hondzie (bratowa ma żabkę Civica) i próbowałem im "wmówić", że alarm, kluczyk i centralny mogą ze sobą współpracować...co usłyszałem?"nie da się"...na szczęście z bratem znamy szefa więc wołamy go i mówimy "dawaj sprzęt do podłączenia CAN'a"...po 45 minutach...dało się... mina "mechaniora" - bezcenna :fcp2

ehhh, czasami ręce opadają...no ale szukajmy, może znajdziemy
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , reflektor , stylizacja , tuning , xenon



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.