Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2016, 19:45   #11
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Skoro już wszystko podano mechanikowi na tacy :-) to może ktoś poda koleżance ile mu ciągnie prądu podobne autko na postoju.

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 22:16   #12
Jagienka
ford::beginner
 
Avatar Jagienka
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 15-03-2016
Skąd: małe 3 miasto
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Cytat:
Napisał Arturr300 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powolne opuszczanie tych szyb możliwe że jest przez zbyt niskie napięcie akumulatora.
Koledzy wyżej dobrze mówią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko pamiętaj o użyciu właściwych złącz w multimetrze i ustawieniu zakresu 20A DC.

A z tym szyberdachem to tylko przykład był. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@up
A po przekręceniu kluczyka kontrolka ładowania zaświeca się na chwilę razem z innymi kontrolkami? Może jest spalona
Kontrolka aku włącza się na starcie z innnymi po odpaleniu gaśnie. Aku stary mial 3 lata zmienilismy bo myśleliśmy, że to jego wina obecny jest od tyg i to samo. Mam pytanie jaki miernik kupić? Poproszę konkretny link. Z góry dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aha a co do szyb to nawet w trakcie jazdy jak prąd idzie z alternatora to jeśli aku jest słaby to szyby będą powoli schodzić?

Bump:
Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro już wszystko podano mechanikowi na tacy :-) to może ktoś poda koleżance ile mu ciągnie prądu podobne autko na postoju.
Dobrze prawisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Jagienka ; 26-12-2016 o 22:27
Jagienka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 06:29   #13
FF2000
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 176
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Wpisz na znanym polskim portalu aukcyjnym "multimetr" ceny już od 10 pln.
Nawet najtańszym miernikiem można sprawdzić napięcie, oraz natężenie prądu pobieranego przez odbiorniki auta.
FF2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 08:09   #14
Jagienka
ford::beginner
 
Avatar Jagienka
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 15-03-2016
Skąd: małe 3 miasto
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Cytat:
Napisał FF2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wpisz na znanym polskim portalu aukcyjnym "multimetr" ceny już od 10 pln.
Nawet najtańszym miernikiem można sprawdzić napięcie, oraz natężenie prądu pobieranego przez odbiorniki auta.
Tak widziałam różne tylko myslalam, że macie jakąś sprawdzoną markę. A więc kupie najczesciej wybierany.
Jagienka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 08:50   #15
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Cytat:
Napisał Jagienka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak widziałam różne tylko myslalam, że macie jakąś sprawdzoną markę. A więc kupie najczesciej wybierany.
Zależy czy kiedykolwiek przyda Ci się ten miernik do innych celów. Jeśli ma służyć jedynie do pomiarów prądu i napięcia w samochodzie, to wystarczy taki za symboliczną dychę. Byle miał zakres pomiaru prądu stałego 10A.
Jeśli ktokolwiek będzie go używał również do innych celów, to lepiej kupić coś lepszego. Najlepiej zapytać sprzedawcy w sklepie z częściami elektronicznymi.
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 09:38   #16
siwy__
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-08-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

To ja dorzucę się z pytaniem.Kiedyś próbowałem też zmierzyć pobór prądu. Wpiąłem miernik szeregowo, ustawiłem zakres na najwyższy i czekałem. Czekać trzeba bo dopiero po około 15-30 min samochód przechodzi w tryb tzw. uśpienia i wtedy wyłączają się niektóre urządzenia w aucie. Ponowne odłączenia akumulatora albo otwarcie (zamknięcie) drzwi powoduje że zabawa zaczyna się od nowa. I tu właśnie moje pytanie. Miernik ustawiano na początku na max (20A) wartość amperów. Po przejściu w stan uśpienia prąd powinien spaść do około 20-40 mA więc żeby dobrze odczytać wartość zakres miernika trzeba przełączyć (chyba że ktoś ma automatyczny). Czy to nie powoduje ponownie rozłączenia i ponownego połączenia akumulatora-w końcu miernik wpięty jest szeregowo? W ten sposób znowu trzeba czekać aż przejdzie w stan uśpienia (miernik na niskim zakresie pokaże wtedy sieczkę na wyświetlaczu). Poprawcie mnie jeśli się mylę.Może mam zły miernik ale właśnie takie rzeczy działy się u mnie jak próbowałem zmierzyć prąd "uciekający" ma na postoju.
siwy__ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 10:17   #17
Jagienka
ford::beginner
 
Avatar Jagienka
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 15-03-2016
Skąd: małe 3 miasto
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Podpielam aku do prostownika pojazuje 13,1 i cztery kreski czy to dobry wynik? Aku tak w ogóle odlaczam tzn ściągam minus żeby nic mi go nie rozladowywalo.
Jagienka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 15:32   #18
FF2000
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 176
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Cytat:
Napisał jogii11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miernik wskazuje niski poziom prądu w akumulatorze a alternatora w ogóle nie widzi .
Kolego miernik może wskazać niski poziom napięcia w akumulatorze. A z tym alternatorem to o co chodzi, miernik ma wykrywać alternator?
Podam dane na przykładzie mojego TDDI:
Napięcie ładowania podczas jazdy 14,1-14,4V.
Napięcie podczas rozruchu silnika nie spada poniżej 10,5V
Napięcie akumulatora w spoczynku 12,6V

Bump:
Cytat:
Napisał Jagienka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpielam aku do prostownika pojazuje 13,1 i cztery kreski czy to dobry wynik? Aku tak w ogóle odlaczam tzn ściągam minus żeby nic mi go nie rozladowywalo.
Agnieszka podstawowym celem jest zlokalizowanie, który odbiornik w aucie w stanie spoczynku pobiera nielegalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prąd z akumulatora. Tak jak koledzy wcześniej pisali, najskuteczniejszym sposobem jest podpięcie miernika i wyciąganie bezpieczników na kolejnych obwodach zasilających odbiorniki w aucie. Wszystko da się ogarnąć. Bez miernika albo elektryka ani rusz, na razie prostownik.
FF2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 17:32   #19
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Hehe prosty temat urósł do rangi mega problemu.

Kolega wyżej wszystko ładnie podsumował i podał trochę danych.

Brakuje jeszcze tylko informacji ile powinien pobierać prądu w stanie spoczynku. Z tego co pamiętam u mnie trochę ciągnie centralka alarmowa.

Miernik + wyciąganie bezpieczników.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 19:37   #20
jogii11
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-12-2016
Skąd: Lipnica Mała
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

[QUOTE=FF2000;2716297]Kolego miernik może wskazać niski poziom napięcia w akumulatorze. A z tym alternatorem to o co chodzi, miernik ma wykrywać alternator?
Podam dane na przykładzie mojego TDDI:
Napięcie ładowania podczas jazdy 14,1-14,4V.
Napięcie podczas rozruchu silnika nie spada poniżej 10,5V
Napięcie akumulatora w spoczynku 12,6V

mam miernik który wskazuje napięcie aku oraz ładowanie alt na zasadzie diod zielona ok pomarańczowa średnio czerona źle na focusie pali sie pomarańczowa od aku a na alt nic . nadmieniam że na megane znajomego wszystkie świecą na zielono. podobny miernik jest na aukcji alle . sprawdz sobie.. YT-83101 Samochodowy miernik napięcia 12V YATO

Ostatnio edytowane przez jogii11 ; 27-12-2016 o 19:40
jogii11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.