Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2020, 16:50   #1
Robercioa
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-10-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie MK3 FL 2.0 Ti-VCT gdi l4 160 km - opinie

Cześć

Planuję pozbyć się mojego mondeo Mk4 1.8tdci, bo jego czasy świetności już przeminęły i chcę coś mniejszego, w benzynie i automacie.
Wpadł mi w oko focus MK3 FL z USA 2.0 160KM, oczywiście nie mam zamiaru go ściągać a kupić takiego już jeżdżącego w Polsce.
Jednak mam pewne obawy co do dostępności części zamiennych do tego modelu.
Czy są tutaj może użytkownicy takiej konfiguracji i mogliby coś więcej powiedzieć? Czy większość elementów jest taka sama jak w wersji EU? Czy nawet jeśli jakieś elementy są tylko pod wersję USA to są dostępne w miarę czy trzeba je specjalnie ściągać za krocie zza oceanu?

Z góry dziękuję za pomoc

Robercioa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2020, 17:45   #2
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: MK3 FL 2.0 Ti-VCT gdi l4 160 km - opinie

Z częściami będzie problem
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2020, 05:42   #3
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: MK3 FL 2.0 Ti-VCT gdi l4 160 km - opinie

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z częściami będzie problem
Którymi np?

Generalnie nie ma problemów z dostępnością części. Przeważająca większość znajdziesz w internecie. Jedyne co to zwróć szczególna uwagę na rodzaj skrzyni, czy będzie to hydrokinetyczna czy PowerShift. Powershift jest bardzo droga w ewentualnym remoncie, druga kwestia jest bezpośredni wtrysk paliwa w tym silniku. Ewentualne „gazowanie” to horendalne kwoty na ta chwile.
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2020, 06:48   #4
Robercioa
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-10-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: MK3 FL 2.0 Ti-VCT gdi l4 160 km - opinie

Cytat:
Napisał grundi_bdg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Którymi np?

Generalnie nie ma problemów z dostępnością części. Przeważająca większość znajdziesz w internecie. Jedyne co to zwróć szczególna uwagę na rodzaj skrzyni, czy będzie to hydrokinetyczna czy PowerShift. Powershift jest bardzo droga w ewentualnym remoncie, druga kwestia jest bezpośredni wtrysk paliwa w tym silniku. Ewentualne „gazowanie” to horendalne kwoty na ta chwile.
Dziękuję za odpowiedź.
Na stronie Forda USA znalazłem jakąś broszurę, że w tej wersji Focsua były do wyboru ewentualnie dwie skrzynie w automacie: PowerShift six-speed automatic lub PowerShift six-speed automatic with SelectShift® capability.
Zakładam, że obu przypadkach to nie rokuje dobrze na remont, ale liczę, że chociaż są to skrzynie już istniejące na rynku europejskim i części były dostępne.

Dzięki za uwagę o gazowaniu, ale przy moich aktualnych przebiegach to i tak nie planowałem
Robercioa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2020, 07:14   #5
kito
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-11-2018
Skąd: Siedlce
Model: Focus
Silnik: 2.0 GDI Ti-VCT
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: MK3 FL 2.0 Ti-VCT gdi l4 160 km - opinie

Sam ściągnąłem swojego Focusa z USA. Jak dotąd nie miałem żadnych problemów z dostępnością lub pasowaniem części np. blacharskich. Co do części silnik-skrzynia to nic się jeszcze nie popsuło więc się nie wypowiem. Co do automatu to jest w tych samochodach montowany powershift z suchymi tarczami a co za tym idzie ma mniej elementów do popsucia, brak filtrów i tylko 1,7l oleju. Z gazowaniem fakt jest problem bo na obecną chwilę nie ma dedykowanych instalacji do tego silnika, natomiast w moim spalanie jest na poziomie 7,0l na setkę więc nie zamierzam go gazować.
kito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 08:19   #6
wally_83
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-07-2020
Skąd: Jelenia Góra
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 Ti-Vct 160km
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: MK3 FL 2.0 Ti-VCT gdi l4 160 km - opinie

Mała korekta, bo do skrzyni wchodzi ok 0,9L oleju. Oryginalny olej do skrzyni ciężko zdobyć, ale w Polsce można dobrać zamiennik. Powershift ma wadę produkcyjną, a konkretnie sprzęgło, pada juz po kilkudziesięciu tysiącach km. Wymiana poza ASO to koszt ok 3200, same sprzęgło LUK na ebay to koszt z opłatami jakies 1700zł w Polsce około 3000zł. Temat już poruszany na forum. Mimo takiej wady auto godne polecenia. Chociaż wolny ssak to przyśpiesza bardzo dobrze jak z wydajną turbiną. Cena w stosunku do wersji europejskiej jest i tak atrakcyjna, także ewentualna wymiana sprzęgła spokojnie zmieści się w kosztach.

Ostatnio edytowane przez wally_83 ; 03-08-2020 o 08:24
wally_83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 18:52   #7
kito
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-11-2018
Skąd: Siedlce
Model: Focus
Silnik: 2.0 GDI Ti-VCT
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: MK3 FL 2.0 Ti-VCT gdi l4 160 km - opinie

Cytat:
Napisał wally_83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mała korekta, bo do skrzyni wchodzi ok 0,9L oleju. Oryginalny olej do skrzyni ciężko zdobyć
Nie wiem skąd kolega ma takie informacje ale w mojej instrukcji do Focusa z 2017r wyraźnie jest napisane: "Automatic transmission fluid fill capacity. 0.4 gal (1.7 L)" a olej też nie żaden wynalazek bo na przykład oryginalny Forda 75W FE który spełnia wymaganą specyfikację WSS-M2C200-D2 i można go kupić "wszędzie".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kito ; 03-08-2020 o 19:20
kito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 20:01   #8
Robercioa
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-10-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: MK3 FL 2.0 Ti-VCT gdi l4 160 km - opinie

Cytat:
Napisał wally_83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mała korekta, bo do skrzyni wchodzi ok 0,9L oleju. Oryginalny olej do skrzyni ciężko zdobyć, ale w Polsce można dobrać zamiennik. Powershift ma wadę produkcyjną, a konkretnie sprzęgło, pada juz po kilkudziesięciu tysiącach km. Wymiana poza ASO to koszt ok 3200, same sprzęgło LUK na ebay to koszt z opłatami jakies 1700zł w Polsce około 3000zł. Temat już poruszany na forum. Mimo takiej wady auto godne polecenia. Chociaż wolny ssak to przyśpiesza bardzo dobrze jak z wydajną turbiną. Cena w stosunku do wersji europejskiej jest i tak atrakcyjna, także ewentualna wymiana sprzęgła spokojnie zmieści się w kosztach.
Dziękuję za opinię, bardzo przydatna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robercioa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 09:04   #9
wally_83
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-07-2020
Skąd: Jelenia Góra
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 Ti-Vct 160km
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: MK3 FL 2.0 Ti-VCT gdi l4 160 km - opinie

Cytat:
Napisał kito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem skąd kolega ma takie informacje ale w mojej instrukcji do Focusa z 2017r wyraźnie jest napisane: "Automatic transmission fluid fill capacity. 0.4 gal (1.7 L)" a olej też nie żaden wynalazek bo na przykład oryginalny Forda 75W FE który spełnia wymaganą specyfikację WSS-M2C200-D2 i można go kupić "wszędzie".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest taka skrzynia dps6 6DCT250 powershift - Foka 2015 także suche sprzęgła - olej wymieniałem. Koszt z robocizną ok 200zł.

Tutaj cała procedura wymiany oleju: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do nadwozia to na pewno maska, drzwi i błotnik pasują z europejskiej wersji. Wiem bo wymieniałem tak samo jak klocki hamulcowe. Jeśli chodzi o silnik i skrzynie to były oferowane na rynek amerykański.

Ostatnio edytowane przez wally_83 ; 04-08-2020 o 11:43
wally_83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 11:27   #10
kito
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-11-2018
Skąd: Siedlce
Model: Focus
Silnik: 2.0 GDI Ti-VCT
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: MK3 FL 2.0 Ti-VCT gdi l4 160 km - opinie

Cytat:
Napisał wally_83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest taka skrzynia dps6 6DCT250 powershift - Foka 2015 także suche sprzęgła - olej wymieniałem.
Też mam taką skrzynię i olej wymieniałem sam, a pod koniec roku przyjdzie czas na kolejną wymianę.
Co do karoserii to potwierdzam, maskę kupowałem oryginalną w serwisie a zderzak na allegro i pasuje doskonale. Lampy tak samo pasują od EU. Ostatnio zakładałem też hak Westfalii i też pasuje idealnie.
kito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.