Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2021, 16:51   #411
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,015
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Źle przeniesione Panie moderatorze. Chodzi o S-max mk2.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2021, 22:22   #412
pawel.mol
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 13-12-2020
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Hej, zgadza się , moje auto jest z 2016r. mk2,
pawel.mol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 13:47   #413
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Mam pytanie odnośnie dołożenia trzeciego rzędu w samochodzie który oryginalnie ma tylko 5 siedzeń. Nie czytałem całego wątku, ale sporą jego część i niektóre informacje wydawały mi się sprzeczne. Mam parę pytań:

1. Rozumiałem, że mocowanie pasów oraz foteli gdzieś w bagażniku jest zawsze. Możecie mi to potwierdzić?
2. Problem jest podłoga w bagażniku w której w wersji 5 osobowej nie ma miejsca na nogi dla trzeciego rzędu. Czy dodatkowe fotele mimo to można złożyć? Czy będzie można je złożyć?
3. Jak z bezpieczeństwem w bagażniku? Czy przewozilibyście tam swoje dzieci w fotelikach (2-4 lata, nogami nie sięgają do podłogi)?
4. Kolejnym problemem jest składanie drugiego rzędu - jeśli są "czerwone tasiemki" to skrajne fotele można złożyć i przesunąć do przodu, jeśli ich nie ma to jak się dostać na tył?

Mam taką zagwozdkę, że mam dwójkę małych dzieci i S-MAX 5 os by mi wystarczył. Tylko że za parę miesięcy moi rodzice się wyprowadzają 60 km dalej i okazjonalnie będę musiał do nich podwieźć dziadków (90 lat). Zawsze byśmy jeździli razem całą rodziną w ramach rodzinnych spotkań. W innych przypadkach te fotele nie będą mi potrzebne.

Czy jest sens dalej szukać 7-osobowego egzemplarza, jeśli znajdę dobry 5 os.?
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 13:58   #414
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,015
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

1. Mocowanie jest zawsze. Pasy, dywan, przesuwane fotele skrajne 2. rzędu czasem.

2. Nie

3. Można, ale foteliki zapinane tylko pasami. Brak ISOFIX. Rekomendowane jest, żeby nie przewozić dzieci w fotelikach w 3. rzędzie.
4. Wsiadanie i wysiadanie jest wtedy utrudnione. Musi być pomoc drugiej osoby.


Szukać przede wszystkim dobrego egzemplarza. 3. rzád foteli można dołożyć. Jest o tym duży wątek w dziale "fotorelacje z napraw".
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 14:16   #415
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

1. Pasy, dywan, przesuwane fotele skrajne 2 rzędu to była opcja do dokupienia więc takich samochodów jest bardzo mało.

2. Teoretycznie można, ale trzeba ciąć wykładzinę pod szynami fotela. Generalnie lepiana, ale byli tacy co z oszczędności tak montowali

4. W przypadku dzieci to żaden problem. I tak trzeba zawsze je wpuścić i wypuścić. A dla dorosłych to i tak tam raczej trochę ciasno.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 15:13   #416
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Dzięki za odpowiedzi. Że mało miejsca to się domyślam. Kiedyś jechałem w bagażniku zafirą I z Wawy do Zakopca, przygnieciony jeszcze plecakiem i w górskich butach. A za kierownicą pewien szalony Góral... pół drogi się zastanawiałem czy jak nas będą wycinać to się domyślą że z tyłu były jeszcze dwie osoby.

W moim przypadku będą to okazjonalne wypady z dziadkami 60 km w jedną stronę. Są naprawdę sprawni jak na swój wiek, ale zakładałem że raczej posadzę ich w drugim rzędzie, a dzieciaki z tyłu, chociaż żona nie chce o tym słyszeć. Rozumiem że nie mając właściwych przesuwanych foteli w 2 rzędzie dzieciaki wsadzę i zapnę spokojnie? Przede mną zakup fotelika dla 3,5-4 latka. Obecne mają zapinane i tak na pasy.

Podsumowując:
Nie ma problemu żeby zrobić 3 rząd ale musiałbym wymienić i dołożyć: dywan(podłogę) bagażnika, dołożyć pasy, dołożyć fotele i ewentualnie boczki. A żeby było w ogóle super to wymienić jeszcze fotele w drugim rzędzie żeby dało się łatwo wysiadać i wsiadać.

A jak to wygląda w przypadku rejestracji tych dodatkowych miejsc w dowodzie rejestracyjnym? Kolega chciał focusa II przerobić z wersji ciężarowej dokładając pasy, to się odbijał od ściany. To że pasy muszą być nowe i faktura ma być, to że montaż musi być w warsztacie i wystawienie homologacji... w końcu zrezygnował.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 15:44   #417
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Z wymiany foteli w drugim rzędzie w końcu zrezygnowałem (a raczej nie znalazłem w odpowiednim stanie i tapicerce).
Ale nie narzekam. Dzieciaki radzą sobie bez problemu.

A z papierami to bardzo Ci nie podpowiem. Ja miałem sprawę uproszczoną.
Mój smax pochodził z Niemiec, a tam według mojej wiedzy wszystkie (a przynajmniej te które widziałem) smaxy były rejestrowane na 7 osób bez względu na to ile foteli miały jak wyjeżdżały z fabryki.
W związku z tym po sprowadzeniu został od razu zarejestrowany na 7 osób.
A fotele dołożyłem sobie spokojnie w miedzy czasie.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 20:56   #418
GTS23
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-10-2017
Model: S-Max MK2
Silnik: 2.0 tdci 180
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z wymiany foteli w drugim rzędzie w końcu zrezygnowałem (a raczej nie znalazłem w odpowiednim stanie i tapicerce).
Ale nie narzekam. Dzieciaki radzą sobie bez problemu.

A z papierami to bardzo Ci nie podpowiem. Ja miałem sprawę uproszczoną.
Mój smax pochodził z Niemiec, a tam według mojej wiedzy wszystkie (a przynajmniej te które widziałem) smaxy były rejestrowane na 7 osób bez względu na to ile foteli miały jak wyjeżdżały z fabryki.
W związku z tym po sprowadzeniu został od razu zarejestrowany na 7 osób.
A fotele dołożyłem sobie spokojnie w miedzy czasie.
Zawsze można przełożyć swoje poszycia foteli.

Ja dokładałem 3 rząd, miałem łatwiej, bo pasy itd. już były, nawet fotele 2go rzędu miałem właściwe. Auto z PL i zarejestrowane było na 5 osób.
Musiałem pojawić się u speca z uprawnieniami, który wypisał mi dokument techniczny o zmianie statusu auta na 7osobowe.
Później wizyta na SKP, porobili zdjęcia, sprawdzili pasy itp. i wydali dokumenty, że auto jest tip top.
GTS23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 22:12   #419
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,015
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Cytat:
Napisał GTS23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze można przełożyć swoje poszycia foteli.
Przełożenie tapicerki w fotelach 2 i 3. rzędu to jest trudny temat.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2021, 04:31   #420
AlfredMAX
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: S-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 98
Domyślnie Odp: 3 rząd siedzeń, czy jest możliwość zamontowania?

Ja dokładając trzeci rząd nie wymieniałem podłogi bo mi szkoda było na to czasu i nerwów zrobiłem nożem otwory na śruby według podłogi do 7 osobowej wstawiłem fotele i gitara nic nie widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka
AlfredMAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.