Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2018, 17:31   #4831
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał marioromario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak z ciekawości zapytam. Jak u was chromy po zimie ?
Po dwóch zimach bez zmian. Myję w zimie głównie na bezdotykowej - ale zawsze bardzo dokładnie spłukuję.

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 19:17   #4832
marioromario
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 14-12-2013
Skąd: zabrze
Model: Mondeo Vignale Magnetic Grey
Silnik: 2.0 BiTDci
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ja też myję na bezdotykowej cały czas. Jakoś zimą nie zwróciłem na to uwagi, zazwyczaj było ciemno i mokre elementy wyglądały 'ok'.

W piątek pojechałem na tą samą myjnie bezdotykową, auto umyte a chromy jakby nieruszone. Mówię o vinialowskich chromach - listwa dookoła plus przeciwmgielne.
Dzisiaj na ręcznnej myjni też nie ruszyło, dopiero polerka zaczęła pomagać. Trochę siara...
Chociaż mogłem zostawić. To taki mini pakiet Nero gratis by był Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marioromario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 21:37   #4833
skrzyna77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2018
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Właśnie jestem w trakcie zakupu używanego Mondeo MK5 2.0 TDCI kombi 2015r., z Polskiego salonu. Zacząłem czytać o wadach wieku dziecięcego, ale jest tego 484 strony. W środę jadę do stacji diagnostycznej, będę starał się przeczytaj jak najwięcej stron do środy żeby wiedzieć na co mam patrzeć przy oględzinach. Niemniej czy może ktoś streścić na co zwrócić szczególną uwagę? Czy może jest już taki post? W necie jest bardzo mało wiadomości o MK5.
skrzyna77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2018, 17:50   #4834
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Nie przejmuj się objętością tego wątku. Postów merytorycznych o rzeczywistych problemach jest może z 10%.
Mondeo to zwykle, choć może nieco ładniejsze auto, wiec zwróć uwagę na to co zawsze przy zakupie jakiegokolwiek auta. Historia, zawias, sprzęgło, rdza. Na trzeszczące plastiki przy kupnie używki chyba nie ma co zwracać uwagi. Potraktujesz je WD40 i będzie cisza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2018, 18:54   #4835
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Mk5 z 2.0TDCi nie ma chyba żadnych konkretnych bolączek, także tak jak wyżej napisane - sprawdź standardowe sprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2018, 20:46   #4836
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał marioromario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak z ciekawości zapytam. Jak u was chromy po zimie ?
U mnie mycie na myjni nie dało rady, plamy i zero połysku ....

Tak ma być, bez polerki ani rusz ?
pisałem rok temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nalot zielony szajs
teraz chyba w chinach zamówię atrapę z mustanga nie chromowaną jak w viniale
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2018, 23:29   #4837
skrzyna77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2018
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przejmuj się objętością tego wątku. Postów merytorycznych o rzeczywistych problemach jest może z 10%.
Mondeo to zwykle, choć może nieco ładniejsze auto, wiec zwróć uwagę na to co zawsze przy zakupie jakiegokolwiek auta. Historia, zawias, sprzęgło, rdza. Na trzeszczące plastiki przy kupnie używki chyba nie ma co zwracać uwagi. Potraktujesz je WD40 i będzie cisza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Historie widziałem, jeden minus to co 30tyś wymieniany olej, jakoś nie mam zaufania do olejów Lon*g Life. Samochód ma obecnie przejechane 109 000km, jest z polskiej sieci dealerskiej, serwisowany w ASO, z udokumentowaną historią serwisową. Dodatkowo mam opcje wykupienia gwarancji, zastanawiam się jeszcze którą opcje wybrać, najdroższa opcja ma w sumie jakieś pierdoły, ale też dodatkowo sprzęgło, pompę wtryskową oraz turbosprężarkę. Chyba wybiorę tą opcje. Zaskoczyło mnie tylko, że przy tym przebiegu nie ma jeszcze robionego rozrządu. Podobno rozrząd przy tym silniku jest robiony przy 180kkm. Osobiście będę wolał zrobić go po zakupie auta.
skrzyna77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 06:30   #4838
marioromario
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 14-12-2013
Skąd: zabrze
Model: Mondeo Vignale Magnetic Grey
Silnik: 2.0 BiTDci
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał leszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pisałem rok temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nalot zielony szajs
teraz chyba w chinach zamówię atrapę z mustanga nie chromowaną jak w viniale
U mnie okazało się to kleistym grubym nalotem. Na szczęście dokładniejsze mycie załatwiło sprawę.
marioromario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 08:50   #4839
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał skrzyna77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście będę wolał zrobić go po zakupie auta.
Jak chcesz to daj 2000 za wymianę, ale to naprawdę się robi w okolicach 180 tys. km. A przeglądy co 30 tys. to standard, choć ja wymieniam olej i filtr co 15.
Potem poczytaj co można zrobić w modyfikacjach.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 09:40   #4840
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Jeśli ma udokumentowaną historię to robienie rozrządu w tym silniku nie ma sensu kiedyś było i chyba 240 tysi. skrócili bo ludzie się żle czuli TDCI to w tej chwili najlepsza konstrukcja diesla na świecie bijaca na głowę TDI o której blasku starej jakości sprzed lat możemy zapomnieć.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.