Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2017, 22:31   #1
netshooter
ford::beginner
 
Imię: MICHAŁ
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: WARSZAWA
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Stuki przy przeciążaniu silnika

Od kilku dni zmagam sie z cmaxem brata. Przyjechał do mnie ze stukami podczas gwaltownego ruszania lub przeciazania silnika. Metaliczny oddzwiek jak stukanie mlotkiem z podwozie, wystepuje tylko gdy silnik podskakuje. Wymienilem dolna tylna poduche silnika i nic, dzisiaj zalozylem nową olejową i dalej nic wiec dostalem sie do trzeciej i okazalo sie ze jest rozerwana wiec wymienilem i tu bylem zdziwiony - nadal stuka. Nagralem film na slow motion i ewidentnie przy przeciazaniu silnika, on tak mocno sie buja ze uderza poduszka olejowa w jej obudowe. Macie moze pomysly jak to mozliwe? Czy dolna poduszka mimo ze nowa mogla sie uszkodzic w tak krotkim czasie? Ktos z forumowiczow mial podobny problem?

netshooter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 22:37   #2
abba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2015
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Stuki przy przeciążaniu silnika

U mnie coś takiego występuje od jakiegoś czasu. Wymieniona była już poduszka od strony rozrządu. Uspokoiło się na chwilę tylko. Ale dźwięk jest taki, że mam wrażenie, że to coś z kołem czy z zawieszeniem prawej strony jest nie tak. Szarpaki nic nie wykazują. Miałem wymieniać resztę poduszek ale już widzę, że nie ma sensu skoro u Ciebie dalej coś stuka

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
abba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2017, 22:55   #3
netshooter
ford::beginner
 
Imię: MICHAŁ
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: WARSZAWA
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Stuki przy przeciążaniu silnika

Ja sprawdziłem dokładnie zawieszenie i napęd tam jest cicho. Przed wymiana ostatniej poduszki skrzyni silnik chodzil na poduszkach po ukosie teraz pracuje prosto ale jakby za mocno sie wychylal. Zauwazylem ze poduszke od strony rozrzadu mozna przesunac na srubach i jak ja przesunalem skrajnie do przodu to stukanie jest slabsze i rzadziej wystepuje. Troche mnie to szczerze rozczarowalo ze mozna tak sobie przesuwac poduszke z silnikiem... teraz sie zastanawiam czy mogla sie przez to wszystko zniszczyc ta pierwsza poduszka ktora odpowiada za ruch silnika do przodu i tylu. A moze slaby zamiennik... olejowa dalem febi ale dolna to cos mniej znanego z IC - Corteco. A kiedy u Ciebie dokladnie wystepuje stukanie?

Ostatnio edytowane przez netshooter ; 26-09-2017 o 23:00
netshooter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2017, 09:41   #4
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Stuki przy przeciążaniu silnika

Sprawdź mocowanie na wydechu kolo poduszki tego lizaka
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 07:37   #5
netshooter
ford::beginner
 
Imię: MICHAŁ
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: WARSZAWA
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Stuki przy przeciążaniu silnika

Sprawdzalem wydech i wydaje sie ok. Poza tym jak przeciazam silnik i wsadze glowe pod samochod to nic nie slychac. Na slow motion moment kiedy slychac uderzenie pokrywa sie z maksymalnym wychyleniem poduszki hydraulicznej jak tu widac [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Obawiam sie ze zamiennik lizaka mimo niezbyt niskiej ceny nie spelnia swojej roli...
netshooter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.