Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2016, 17:29   #4451
Ekhangel
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-12-2015
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Nie no, wierzyłem od początku, ale dzięki za dokumentację zdjęciową!

Ekhangel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 17:29   #4452
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Ekhangel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój cradle pewnego dnia umarł i nie zmartwychwstał.
Mój żyje do tej pory i mam nawet telefon pod niego (Siemens S-55[bodajże]), ale nie używam=archaik. Używam BT.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 17:32   #4453
Ekhangel
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-12-2015
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Ja mam 6230i, za którą się jeszcze jak głupi nabiegałem, tylko po to, żeby po tygodniu cały system wysiadł. Ale siedzi w "kopycie" do dziś. Kumple mówią żebym wyjął, bo jeszcze ktoś szybę wybije i ukradnie. Ja mówię, że lans być musi, a szybę można wstawić nową.
Ekhangel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2016, 13:29   #4454
Olcio
ford::amateur
 
Imię: Olaf
Zarejestrowany: 30-11-2014
Model: skasowałem MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cześć wszystkim.
Widzę że w temacie jest wszystko o Denso jednak nie mogę znaleźć informacji która mnie interesuje.
Mierze się z zakupem drugiego Mondeo MK3, jak dorosne i się dorobie pewnie kupię 4 lub 5. Ale aktualnie moim marzeniem jest wypasione MK3. Uwielbiam dźwięk i słuchanie muzyki w samochodzie ale nie mam funduszy na duże inwestycje w audio dlatego liczę na szczerą odpowiedź. Które radio gra lepiej, DENSO czy SONY z tych montowanych do MK3? Gdzie uświadcze lepszy dźwięk, dzięki której konsoli?
Dodam że przeczytałem to forum jak i kilka pobocznych lecz niestety nie udałoo się wyciągnąć jednoznacznego wniosku.
Liczę na pomoc, stawiam piwo na zlocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2016, 13:35   #4455
Ekhangel
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-12-2015
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Podejrzewam, że grają porównywalnie, ale ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że Denso - przy dobrej jakości źródła - gra naprawdę przyzwoicie. Mówię tu o wersji Ghia Saloon, bo nie wiem jak w innych (czy były wstawiane inne głośniki, czy nie). Bass jest mięsisty i precyzyjny, treble czyste, przy wyższych głośnościach nic nie buczy ani charczy.
Ekhangel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2016, 16:13   #4456
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Potwierdzam co pisze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Tak jest u mnie na podstawie VIN:
- ICE-Naw. bogat.opc. CD+ Radio AM/FM
- 4 współosiowe głośœniki bogat. wersji
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2016, 19:01   #4457
Ellmaris
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 01-10-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MKIII Kombi GHIA
Silnik: 1.8b. 110km
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Czarny ekran nawigacji DENSO

Jako że jestem posiadaczem nowego auta w tym przypadku od dwóch dni, forda mondeo kombi, witam wszystkich serdecznie. Otóż kupiłem mondeo w wersji GHIA sprowadzane z niemiec z silnikiem 1.8b, 110KM. Na wstępie sprzedawca zapowiedział że nie działa radio, otóż jak się dowiedziałem jest to nawigacja DENSO, a ów sprzedawca nie znał przyczyny awarii. Przeczytałem parę postów na ten temat lecz żaden nie pomógł. Kiedy przekręcałem kluczyk, słychać było jakby nawigacja startowała ale po sekundzie cisza, czasami mrygał ekran. Sprawdziłem bezpieczniki od audio bodajże nr 69 i 71/72 są w porządku. Wyjąłem cały panel, dodam że przyciski się świecą i od klimatyzacji działają, wszystko podpięte. Sprawdziłem zmieniarkę płyt cd, nie była podpięta, podpiąłem, działa wszystko się wysuwa. Zrzucałem również klemy żeby zresetować z nadzieją że wszystko się odpali, lecz wydaje mi się że napęd dvd jest nie działający bo nawet po podpięciu klem itp. nie reagował. I stąd moje pytanie gdyż jestem zbyt zielony na jakiej zasadzie cały ten mechanizm działa, czy napęd powinien ruszyć po przekręceniu kluczyka? Jak na razie w ogóle nie reauje, płyta oryginalna stoi w miejscu. Duża wtyczka jest podpięta, mały czarny kabelek był urwany, nie wiem od czego jest, podejrzewam że do transmisji obrazu, obrobiłem w oryginalną wtyczkę jeszcze raz wpiąłem i dalej żadnej reakcji. Jakieś pomysły lub porady? Czy napęd może być popsuty? Dziś jest już późno ale jutro sprawdzę jeszcze czy dochodzi jakieś napięcie do tego napędu. Pozdrawiam.
Ellmaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2016, 20:46   #4458
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Ellmaris,
aby cały zestaw działał potrzebne są sprawne dwa elementy: oczywiście jednostka centralna z ekranem w konsoli i napęd DVD w bagażniku. Wbrew pozorom napęd DVD w bagażniku jest sercem całego układu.
Zmieniarka nie musi być podpięta, aby zestaw "wstał".
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2016, 21:55   #4459
golowy
ford::beginner
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 06-12-2014
Skąd: OLSZTYN
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Ekhangel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podejrzewam, że grają porównywalnie, ale ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że Denso - przy dobrej jakości źródła - gra naprawdę przyzwoicie. Mówię tu o wersji Ghia Saloon, bo nie wiem jak w innych (czy były wstawiane inne głośniki, czy nie). Bass jest mięsisty i precyzyjny, treble czyste, przy wyższych głośnościach nic nie buczy ani charczy.
dołączę swoje 3 grosze. Radio denso i sony to jest to samo radio. Panel jest denso, natomiast moduł audio jest robiony przez sony i jest to ten sam model tylko z innym sterowanie zewnętrznym. sony cd 132
golowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 11:07   #4460
Ellmaris
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 01-10-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MKIII Kombi GHIA
Silnik: 1.8b. 110km
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ellmaris,
aby cały zestaw działał potrzebne są sprawne dwa elementy: oczywiście jednostka centralna z ekranem w konsoli i napęd DVD w bagażniku. Wbrew pozorom napęd DVD w bagażniku jest sercem całego układu.
Zmieniarka nie musi być podpięta, aby zestaw "wstał".
Czy ktoś zna kogoś kto potrafi naprawić owy napęd dvd? Na aukcjach internetowych niczego nie znalazłem. Lub da sie przerobić wtyczkę i kupić jakiś inny naped np. komputerowy?
Ellmaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.