Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2019, 17:46   #1
Suuchy
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Barlinek
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 9
Question 2.0 TDDI 115KM brak mocy mase bledow

Witam!

Postanowiłem w końcu napisać na forum po pól roku szukania informacji na forach i walki z moim mondeo.
Mondeo działa jak mu się podoba. Raz ma moc raz jej kompletnie nie ma. Czasem gaśnie. I chodzi w dwóch rożnych pracach silnika. Raz chodzi miękko raz chodzi twardo jak czołg.

Błędy na przestrzeni kilku miesięcy się zmieniały wraz z naprawami na inne a 3 zostały te same.
Aktualne błędy:

P0100 - Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza.
P0235 - Czujnik doładowania A turbosprężarki Usterka Obwodu
P1665 - Moduł sterujący pompy wtryskowej Komunikacja
P1563 - Moduł sterujący pompy wtryskowej Żądanie wyłączenia silnika
P1364 - Moduł sterujący pompy wtryskowej Nieprawidłowe działanie
P1608 - Utrata sygnału modułu czuwającego pompy wtryskowej paliwa - przerwa w obwodzie
P0335 - Czujnik A położenia wału korbowego Usterka Obwodu

Co wymieniłem przez ostatnie miesiące:

-Pompa wtryskowa pojechała do Gliwic do regeneracji (mam w razie czego kartki z danymi ze stołu jakie dołączył mi facet) Twierdzi ze pompa jest zrobiona i działa prawidłowo.
-Czujnik położenia wału Delphi
-Czujnik doładowania ciśnienia turbo NGK
- Zaślepiony EGR
-Przewody podciśnienia (wszystkie 3 - turbo egr oraz ten ktory idzie do pompy)
- Kolana rur dolotowych
-Uszczelki dolotu
-Filtr Paliwa MANN
-Pompe Paliwa Bosch
- Akumulator
-Przekaźnik pompy wtryskowej (ten ktory jest pod akumulatorem) niestety wymienilem na uzywany ze szrotu poniewaz nigdzie nie moge dostac nowego (nie wiem czy dziala ale po wymianie auto przestalo gasnąć)
- czujniki temperatury
- Oba termostaty
- Auto pojechało na hamownie. Wypluło 71KM
- Filtry oleje ( jednak zbliża się na wiosnę kolejna wymiana)
-Kompletny łańcuch rozrządu ze wszystkim.

Po kasacji błędów auto pracuje miękko słychać turbine już od 1800 obrotów działa prawidłowo. Po około 2 minutach znów wpada prawdopodobnie w tryb awaryjny i ma brak mocy. Po wszystkich naprawach raz ma moc ale częściej jej nie ma. Turbina budzi się późno. Raz powyżej 2000 a czasem nawet powyżej 2400. Czasem wgl jej nie czuć żeby pompowała.
Zauważyłem ze jak straci moc, zgaszę auto i odpalę ponownie to moc wraca.

Już mi ręce opadają a portfel świeci pustkami.

Suuchy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 19:07   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115KM brak mocy mase bledow

Pompa razem ze sterownikiem robiona? Czujnik doładowania sprawdzony? Sztanga zmiennej geometrii porusza się? Sprawdź złącze sterownika silnika lubi się zrobić zielone plus wiązka do pompy wtryskowej zaraz przy złączu pompy, tam lubią się łamać przewody. Tyle na razie
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 19:55   #3
Suuchy
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Barlinek
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115KM brak mocy mase bledow

Pompa wtryskowa według tego co powiedział facet jest zrobiona. Pompa ma prawidłowe wskazania oraz sterownik działa poprawnie. Taka dostałem informacje. Czujnik doładowania wymieniony na nowy. Sztanga się rusza po wymianie podciśnień. Ok sprawdzę złącze komputera i wtyk do pompy wtryskowej
Suuchy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 16:54   #4
Suuchy
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Barlinek
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115KM brak mocy mase bledow

Coś jest ze zmienna geometria albo z zaworkami od podcisnien. Turbo pozno sie budzi i tak jakby przeladowywalo. Powyzej 120km/h auto wpada w tryb awaryjny i nie ma kompletnie mocy. Potem gasze odpalam i do 120km/h jest ok po za tym ze pozno wstaje turbo. Wydaje mi sie ze sztanga nie pracuje
Suuchy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 17:35   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115KM brak mocy mase bledow

Jeżeli masz turbo VGT (ze zmienną geometrią) sterowane podciśnieniem - to sprawdzenie prawidłowego działania mechaniki gruchy, sztangi i układu łopatek jest dosyć proste.
Na wolnych obrotach zdejmujesz wężyk podciśnienia z króćca gruchy - sztanga ma natychmiast przesunąć się w krańcowe przeciwne położenie (sprawdź dopychając ręką, czy jeszcze dalej trochę się nie wysunie z gruchy). Potem podłączasz wężyk i sztanga ma równie szybko powędrować do oporu w stronę gruchy (znowu sprawdzasz).
Jeżeli sztanga nie przesuwa się w krańcowe położenia lub robi to leniwie, skokami - to prawdopodobnie układ łopatek jest przytarty lub uszkodzony.
Jest też możliwe uszkodzenie elektrozaworu vacu sterującego gruchą turbiny.

Rób ten test najlepiej na zimnym silniku - poparzenie!

Ale nadal aktualne liczne błędy sterownika pompy sugerują jednoznacznie przyczynę kłopotów. Albo jest coś z wiązka pompy, albo... nie powinieneś ufać temu warsztatowi gdzie robiłeś pompę.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-06-2019 o 17:41
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2020, 18:32   #6
DjArchi
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-02-2020
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Brak mocy mondeo MK3 2.0 TDDi

Witam ! Mam problem z moim "mondziakiem" 2.0 TDDi 90km, a mianowicie
Uszkodził mi się sterownik pompy wtryskowej, został on zregenerowany, wszystko zostało założone, auto odpala praktycznie od strzała ale jest pewien problem z mocą... Na postoju auto normalnie osiąga ponad 4.5 tysiąca obrotów, jednak podczas jazdy auto dochodzi tylko do 2.5 tysiąca i nie ma siły ujechać, maksymalnie udało mi się jechać 120 km/h ale to z wiatrem wielkim i z ogromnej górki. W komputerze nie pokazuje żadnych błędów. Czy ktoś ma jakieś sugestie? Może komuś zdarzył się podobny przypadek? Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie!
DjArchi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2021, 22:44   #7
Zenek1989
ford::amateur
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 01-11-2020
Skąd: Gniew
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Problem z układem paliwa

Witam, pacjent to słynny mondziak mk3 2.0 TDCI 115km...
Problem pojawił się nagle a mianowicie podczas jazdy zaczęła mrugać sprężynka swiec po chwili nastąpił spadek mocy i silnik zgasł, po ponownym uruchomieniu sprężynka zniknęła...moc wróciła i byl spokoj. Po jakimś czasie powtórka z rozrywki no i tak coraz częściej i częściej i wkoncu stwierdziłem że czas na wymianę wtrysków...no i teraz zaczyna się festiwal problemów...wtryski które wsadziłem pochodzą z mondka 2.0 ale 130km. Zaadaptowałem każdy wtrysk, wymieniłem czujniki na pompie i na listwie...ciśnienie w przewodzie od listwy do wtrysku jest...a mondeo pali tylko na plaka...dodam że na plaku ledwo chodzi...brak reakcji na pedal gazu...a każda próba dodania gazu kończy się mruganiem sprężynki i koniec pracy silnika...w czym moze być problem? Gdzie szukać przyczyny ? Nie mam juz siły na ten samochód...
Ps. Wiem ze ten temat pojawił się nie raz na forum ale stwierdziłem że lepiej będzie założyć nowy...
Zenek1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2021, 14:03   #8
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115KM brak mocy mase bledow

wsadziles wtryski od 130, ale od tego samego liftu , takiej samej dlugosci i dla odpowiedniej normy?

adaptacja troche trwa i faktycznie czasem jak wtryski nie zalapia kodow to silnik chodzi jak by mial wyskoczyc spod maski...

wtryski najlepiej, jesli nie masz kodow, wsadzic i zakodowac na same 00000. Co do paliwa, to ze wtryski go nie podaja moze niestety wynikac z zatarcia zaworkow. jesli kupiles wtryski ktore duzo lezaly, odpalasz tylko na plaka bez ropy to pewnie sa juz do wyrzucenia...
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2021, 23:06   #9
Zenek1989
ford::amateur
 
Imię: Zenek
Zarejestrowany: 01-11-2020
Skąd: Gniew
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 115KM brak mocy mase bledow

Tak sa takiej samej długości i wgl...
Paliwo i ciśnienie jest w przewodach od listwy do wtrysków...z tym ze nie chce odpalić... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wspomniałeś o kodowaniu wtrysków na same 0000 mozesz bardziej to wytłumaczyć ?
Zenek1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , diesel , mondeo mk3 , silnik , tddi


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.