Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2009, 01:44   #1
jcop00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Model: Mondeo MK 2 kombi
Silnik: 1.6 16 V zetec
Rocznik: 1996
Postów: 11
Domyślnie Nie działają kierunkowskzy iDouble lock przy zamykaniu

Witam
Przeszukałem to forum jedak nie jestem w stanie znaleść łopatologicznej odpowiedzi na problem w tytule tematu.
Mam mondeo mk2 i z tego co udało mi sie ustalic moja centralka obsługuje DL. (tak przynajmniej widnieje na jej etykiecie).
Jednak przy zamykaniu samochodu czy to z kluczyka czy z pilota ani nie zapalają sie kierunkowskazy ani nie dziala DL. A chce nadmienic ze samo zamykanie działa bez zarzutu. Mam pilot na podczerwien z dwoma przyciskami. Z tego tez powodu prosze o jakieś porady co do tego a jeśli taki temat juz był ( i moja umiejętność szukania okaże sie tylko złudzeniem) prosze o podanie linku do tego tematu.


_________________
Pozdrawiam Jcop

jcop00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2009, 19:04   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskzy iDouble lock przy zamykaniu

jeżeli dobrze pamietam to kluczykiem przekręcasz najpierw na otwieranie a później na zamykanie i powinien być zaryglowany czyli DL
możesz to sprawdzić w łatwy sposób otwórz sobie szybke i zamknij go tak jak napisałem i spróbuj otworzyć klamką od wewnątrz jeżeli sie nie da to działa i spróbuj też z pilota ale tego to nie pamietam jak to było
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 01:31   #3
jcop00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Model: Mondeo MK 2 kombi
Silnik: 1.6 16 V zetec
Rocznik: 1996
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskzy iDouble lock przy zamykaniu

no niestety ale ani sposób z kluczykiem ani z pilotem nie działa. I własnie to mnie zastanawia. Bo tak jak juz pisałem normalnie moge go zamknąc ale tylko tak ze od środka sie da otworzyc. I nie wiem czy wina leży po stronie elektryki czy czegos innego.
jcop00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 07:21   #4
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskzy iDouble lock przy zamykaniu

Ryglowanie powinny też sterować drzwi od pasażera, jeśli z kluczyka też nie załącza to podejrzewałbym centralkę.
Teraz spojrzałem że masz 1996 rocznik to chyba były wtedy też jeszcze centralne zamki sterowane pneumatycznie?
Nie jest to jakaś poważna awaria ale za dużo różnych możliwości żeby to jak napisałeś "łopatologicznie" opisać, najlepiej odkręcić boczek od drzwi i elementy po kolei sprawdzać.
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 08:38   #5
jcop00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Model: Mondeo MK 2 kombi
Silnik: 1.6 16 V zetec
Rocznik: 1996
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskzy iDouble lock przy zamykaniu

dzieki za odpowiedz
ale mogłbys mnie nakierunkowac czego mam szukac? bo sprawdzac pokolei cześci to naprawde troche zbyt ogólnikowo jak dla takiego laika jak ja
jcop00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 07:35   #6
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskzy iDouble lock przy zamykaniu

Najpierw ustal czy masz sterownie pneumatyczne, jeśli tak to ja nie pomogę bo nigdy nie miałem z nim do czynienia (nawet nie wiem jak to w prosty sposób sprawdzić) trzeba chyba zdjąć tapicerkę i zobaczyć czy są tam silniczki centralnego na prąd czy jakieś siłowniki.
Czy naprawdę w ogóle było sterowanie pneumatyczne? bo ja o takim tylko słyszałem.

Na początek sprawdź wszystkie wyłączniki krańcowe, może któryś z nich jest popsuty i blokuje załączenie DL.
Otwórz wszystkie drzwi i maskę, kilka razy (około 10) naciskaj i puszczaj czujnik drzwi aż usłyszysz takie urywane ciche trąbnięcie (jakby chciał a nie mógłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w ten sposób sterownik przechodzi w tryb testowy, potem po kolei naciskaj wszystkie wyłączniki w drzwiach. Za każdym naciśnięciem powinieneś usłyszeć taki sam sygnał, jeśli w którymś nie usłyszysz to ten czujnik jest popsuty.
PS.
Masz checkpanel?
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2009, 08:50   #7
jcop00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Model: Mondeo MK 2 kombi
Silnik: 1.6 16 V zetec
Rocznik: 1996
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskzy iDouble lock przy zamykaniu

Cytat:
Napisał boropi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS.
Masz checkpanel?
No włsnie o to choidzi ze nie mam moja wersja wyposażenia go niestety nie posiada.
Ale jak uruchomiłem test (chyba wyjsciowy czy jakoś tak (przycisk ogrzewania tylniej szyby + włączenie zapłonu)) to każde drzwi odpowiadały mi sygnałem maska też. nie wiem czy o takie sprawdzenie Ci chodziło.

Ostatnio edytowane przez jcop00 ; 13-05-2009 o 08:55
jcop00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 20:44   #8
hilly3077
ford::advanced
 
Avatar hilly3077
 
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Allersberg (Bayern)
Model: Mondeo Turnier Ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 01.1996
Postów: 261
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskzy iDouble lock przy zamykaniu

Witam. Podepne sie pod temat, mam podobny problem. Wczoraj odlaczylem aku i dzisiaj po ponownej adaptacji nie dziala mi centralny na pilota (podczerwien) . Robilem wszystko jak bylo napisane o kodowaniu kluczyka z pilotem i nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Dodam , ze przed adaptacja dzialal centralny z pilota ale nie ryglowal podwojnie, tzn bylo slychac ryglowanie , mrugnely kierunki i za chwile sie rozryglowywal. Reszta dzialala bez problemow. Jesli macie jakis pomysl to piszcie. Bawilem sie jeszcze dzisiaj z centralka , sprawdzilem przekazniki , byly dobre . Czy to moze byc centralka?
hilly3077 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2009, 19:07   #9
Wayne
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD FOCUS kombi / FORD FOCUS FL kombi
Silnik: 1,6 16V (100KM) / 1,6 16V (115KM)
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 368
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskzy iDouble lock przy zamykaniu

Podepne sie pod temat, moze cos pomoge bo tez z tym walczylem.

Po pierwsze ja mam mondeo 95 i centralny jest elektryczny. Latwo to sprawdzic przy zamykaniu. Jak puknie w drzwiach to pneumatyka, a jak zrobi "bzyyyy..." to elektryczny. Obstawiam, ze 96 ma tez elektryczny centralny.

Po drugie podwojne ryglowanie z kluczyka powinno dzialac tak jak Ci wczesniej opisali. Kluczykiem na otwieranie i w ciagu 2sec. zamykasz. Centralny powinien potwierdzic to zaswieceniem sie na moment kierunkowskazow. Dziala to zarowno z poziomu drzwi kierowcy jak i pasazera. Jak jest z pilotem na podczerwien to nie wiem, bo ja mam pilota radiowego i w dodatku nie oryginalnego.

Po trzecie, najlepiej jakbys mial ksiazke "Sam naprawiam...." tam jest ten problem opisany. U mnie byla sytuacja ksiazkowa, ale jak nie masz tej ksiazki to moze Ci napisze gdzie w pierwszej kolejnosci szukac przyczyny.
Musisz wyciagnac przedni fotel pasazera i odchylic dywanik w miejscu pod fotelem. Tam masz przewody (miedzy innymi od centralnego zamka), ktore sie lacza. Najczestrza przyczyna tam nie ma kontaktu na polaczeniu i trzeba lutowac na nowo, chociaz oryginalnie to u mnie byly nie lutowane ale na cieplo zgrzewane. Przyczyna tego jest utlenienie na laczeniu na wskutek wilgoci i nie ma przejscia elektrycznego to wlasnie polaczenie. Dla ulatwienia powiem Ci, ze sa to przewody troche grubsze od pozostalych i koloru czerwonego. U mnie byly laczone w dwoch miejscach. Po ponownym polaczeniu pomoglo i podwojne ryglowanie dziala do dzisiaj od ponad pol roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powodzenia
Wayne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2009, 21:18   #10
hilly3077
ford::advanced
 
Avatar hilly3077
 
Zarejestrowany: 15-05-2009
Skąd: Allersberg (Bayern)
Model: Mondeo Turnier Ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 01.1996
Postów: 261
Domyślnie Odp: Nie działają kierunkowskzy iDouble lock przy zamykaniu

witam. wczoraj zaprogramowalem pilota ale podwojne ryglowanie dalej jest jak bylo. tzn. zarygluje - mrugna kierunki i za chwile rozrygluje ale nie calkiem. Auto normalnie jest zamkniete Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mial ktos juz taki problem?
pozdrawiam...
hilly3077 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.