Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2020, 17:04   #1
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Question Forscan - dpf kasowanie licznika wypalenia

hej, od kilku miesięcy używam forscana na telefonie do podglądania dpf i innych. Ostatnio zauważyłem że liczniki typu dist_last_dpf kasują się co kilka/kilkanaście kilometrów mimo że nie dochodzi do procedury wypalania filtra, wcześnie widziałem tam liczby po około 1000km, od paru tygodni widzę maks kilkanaście.
Co ciekawe, pozostałę wskaźniki czasu jaki minał od wypalenia działają ok, tzn nie kasują się razem z w/w dist_last_dpf.
Mimo kasowania nie ubywa wskaźnika load i soot, nie rośnie temperatura, nie dochodzi do wypalania. Wypalanie dalej mam co kilkaset kilometrów.
Pacjent Focus mk3 2016r. 1.5 tdci 120km

Jak myślicie, od czego to może być? Po za tym wszystko hula, tylko skoro to widzę zaczynam zastanawiać się o przyczynę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W linkach screeny forscana.


Ostatnio edytowane przez arturmsi ; 04-02-2020 o 17:10
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 17:59   #2
Mr. Borsuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Pruszków
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Od jakiś dwóch miesięcy, po zaktualizowaniu Forscana u mnie dzieje się dokładnie tak samo jak u Ciebie. Moje przypuszczenia są takie, że licznik kasuje się gdy następuje dynamiczne wypalanie DPF podczas jazdy, czyli wartość DPF_load spada o kilka %, wtedy dist_last_dpf pokazuje 0. Średnio dzieje się tak co kilkadziesiąt km, dawniej Forscan pokazywał jedynie pełne wypalanie i wartość dist_last_dpf oscylowała w setkach km. Podczas opisywanego zjawiska kasowania dist_last_dpf, temperatury katalizatora są w normie (nie osiągają 500-600'C) jak podczas normalnego wypalania DPF, gdy spada wartość soot.

Ostatnio edytowane przez Mr. Borsuk ; 04-02-2020 o 18:12
Mr. Borsuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 18:36   #3
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Cytat:
Napisał Mr. Borsuk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od jakiś dwóch miesięcy, po zaktualizowaniu Forscana u mnie dzieje się dokładnie tak samo jak u Ciebie. Moje przypuszczenia są takie, że licznik kasuje się gdy następuje dynamiczne wypalanie DPF podczas jazdy, czyli wartość DPF_load spada o kilka %, wtedy dist_last_dpf pokazuje 0. Średnio dzieje się tak co kilkadziesiąt km, dawniej Forscan pokazywał jedynie pełne wypalanie i wartość dist_last_dpf oscylowała w setkach km. Podczas opisywanego zjawiska kasowania dist_last_dpf, temperatury katalizatora są w normie (nie osiągają 500-600'C) jak podczas normalnego wypalania DPF, gdy spada wartość soot.
Dzięki za odp, mi kasuję się nawet czasem na odcinku 11km gdzie ledwo zdąży się rozgrzać auto...używasz na telefonie czy masz takie same objawy z komputera? bo w sumie na lapku nie sprawdzałem. Ciekawe czy takie objawy mają też inni użytkownicy forscana z np. 2.0 tdci. U mnie ciekawie się tak złożyło, że zauważyłem to po tym jak zacząłem stosować do paliwa ARCHOIL AR 6900 D-MAX...
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 18:54   #4
Mr. Borsuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Pruszków
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Cytat:
Napisał arturmsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odp, mi kasuję się nawet czasem na odcinku 11km gdzie ledwo zdąży się rozgrzać auto...używasz na telefonie czy masz takie same objawy z komputera? bo w sumie na lapku nie sprawdzałem. Ciekawe czy takie objawy mają też inni użytkownicy forscana z np. 2.0 tdci. U mnie ciekawie się tak złożyło, że zauważyłem to po tym jak zacząłem stosować do paliwa ARCHOIL AR 6900 D-MAX...
Używam tylko Forscana na telefonie, oraz podobnie jak Ty ARCHOIL AR 6900 D-MAX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W moim przypadku nie zauważyłem korelacji pomiędzy stosowaniem specyfiku a kasowaniem dist_last_dpf, przez kilka miesięcy zjawisko wypalania DPFa zachodziło jak napisałem wcześniej, tj. nawet dopalenie filtra w trasie o kilka % nie powodowało kasowania parametru ostatniego wypalania, zaznaczę że ARCHOIL stosuję od października, częste kasowanie parametru przebiegu między wypaleniami zauważyłem tak gdzieś od początku stycznia, więc pierwsze co przychodzi do głowy to aktualizacja Forscana.
Mr. Borsuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 10:45   #5
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

problem rozwiązał się sam, był to błąd forscana po jednej z aktualizacji, kolejna wszystko naprawiła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 13:34   #6
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Z ciekawości, jakiego używasz interfejsu Bluetooth?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 20:57   #7
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ciekawości, jakiego używasz interfejsu Bluetooth?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Do odczytu iCar2 Vgate, do grzebania mam kabel viakena.
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 21:20   #8
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 07:41   #9
gaga123
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 53
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Cytat:
Napisał arturmsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do odczytu iCar2 Vgate, do grzebania mam kabel viakena.
Ten iCar taki czarno-pomaranczowy/czerwony? Da się nim kasować błędy przez forscan android?
gaga123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 16:56   #10
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Cytat:
Napisał gaga123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten iCar taki czarno-pomaranczowy/czerwony? Da się nim kasować błędy przez forscan android?
taki właśnie kolor, w teorii można robić wszystko, kwestia ryzyka, ale akurat przy kasowaniu błędów go nie ma. Nic nie kasowałem bo nie było takiej potrzeby i mam nadzieje że długo nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.