Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2019, 11:31   #41
Mateuszblich
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

Cześć, mam podobny problem z czujnikiem w prawych przednich drzwiach, dodatkowo poza świecąca kontrolka nie mogę zamknąć samochodu gdy czujka nie łączy pomimo zamkniętych drzwi. Czy można jakoś obejść mechanizm i na sztywno ja wyłączyć?

Mateuszblich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 15:40   #42
medrek11
ford::beginner
 
Imię: Lukas
Zarejestrowany: 16-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

Cytat:
Napisał Mateuszblich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, mam podobny problem z czujnikiem w prawych przednich drzwiach, dodatkowo poza świecąca kontrolka nie mogę zamknąć samochodu gdy czujka nie łączy pomimo zamkniętych drzwi. Czy można jakoś obejść mechanizm i na sztywno ja wyłączyć?
Witam!!
I udało się coś wymyślić?u mnie dalej to samo
medrek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 12:02   #43
macio 1983
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 01-03-2020
Skąd: Ruda śląska
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

Witam. Chciałem podłączyć sie do tematu. Mianowicie u mnie pojawia sie kontrolka otwartych drzwi kierowcy i lewych tylnich. Najczesciej występuje to gdy na dworze jest ciepło. Pomaga wielokrotne trzaskanie drzwiami ale nie zawsze. Nie wiem czy usterka dotyczy styku w zamku czy modułu GEM ponieważ czasem kontrolka zapali sie sama podczas jazdy bez jakiegokolwiek dotykania drzwi. Może ktoś ma podobny przypadek? I czy w razie usterki zamka można kupić go nowego po w miare rozsądnej cenie , czy tylko ASO? POZDRAWIAM.
macio 1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 14:31   #44
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

Ewidetnie u ciebie coś jest ze "stykologia".
Wjedziesz w dziure od wstrzasu to sie rozlaczy....trzasniesz drzwiami zalaczy.
Przejrzec kabelki i pomoze. Od gemu to kostka mozna poruszac choc watpie ze to tam.
Do ASO tez nie ma po co sie wybierac, bo to autko leciwe niestety juz.
Zamek to to tez nie jest, ale jesli chcesz kupowac, to wtedy za 2 piwa od jakiegos anglika mozna kupic uzywke.
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 14:48   #45
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

Najprawdopodobniej mikrowyłącznik jest powodem.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2020, 07:24   #46
jon123456
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-03-2016
Skąd: opole lubelskie
Model: fusion +
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

Witam panowie a może ktoś wymieniał zamek w drzwiach z tyłu i mógł by nieco opisać u mnie winą świecenia jest uszkodzony mikro włącznik w zamku dostałem sie do zamku ale go dokręcić nie mam pojęcia jak.
jon123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2020, 17:12   #47
Magikrealista2
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 16-05-2020
Skąd: Białystok
Model: Fusion
Silnik: 1.4 80KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

Mam to samo, prawe przednie drzwi. Ewidentnie to wina styku w zamku. Jak znajdę wolny dzień zamierzam rozebrać drzwi i to naprawić. Pytanie czy komuś się to udało? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Magikrealista2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2020, 19:33   #48
perhdyrol
ford::beginner
 
Avatar perhdyrol
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-05-2020
Skąd: Jaworzno
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

Cytat:
Napisał jan1953 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga "diagnoza" usterki

Byłem w w sprawie w/w usterki w warsztacie Supralu we Wrocławiu , pan mechanik odlączał po kolei przewody od wszystkich 4 drzwi i bagażnika
chciał ustalić ,które to drzwi i je odłączyć ale niestety kontrolka cały czas się świeciła.
Mechanik podumał i stwierdził ,że to nie wina zamka [mikrostyku] tylko problem z modułem komfortu
Powiedz temu mechanikowi, że odpinać to może sobie guzik w spodniach co najwyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Akurat sam się dziś z tym bawiłem to mogę komuś coś podpowiedzieć.

Wypinanie wtyczek z drzwi nie pomoże ustalić które drzwi powodują problem bo układ działa tak, że przy otwartych drzwiach rozwiera masę a przy zamkniętych zwiera do masy.

Jeżeli nie macie zaśniedziałych styków w przejściu pomiędzy drzwiami a budą to będzie mikrostyk w zamku.

Jeżeli już macie zamek na stole to trzeba go rozkręcić i zajrzeć do środka, tylko problem jest taki, że mikrostyk jest zalany żywicą czy czymś takim.
Mi się nie chciało dłubać tego, bo nie mam rezerwowego zamka, tak więc uczynię to dopiero jak przyjdzie mi drugi z allegro.

Na szybkiego możecie "zmostkować" GME.
Oczywiście robicie to na swoją odpowiedzialność, żeby potem ktoś nie narzekał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tutaj schemat.

16/17/18/19 na GME wtyczka A do masy i eliminujecie które chcecie drzwi.
Wtyczka A to pierwsza od lewej jak popatrzycie na moduł.
Kolory przewodów są opisane na schemacie.
Oraz kolejność liczenia pinów wtyczki A GME.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja szukam aktualnie zamka na rezerwę 8pin, i wtedy dopiero wydłubię ten mikrostyk i poszukam zamiennika, narazie jedziemy na tzw. "złotym mostku" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ssss.jpg (57.9 KB, 290 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg dddd.jpg (55.9 KB, 284 wyświetleń)
perhdyrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2020, 16:48   #49
ryswil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Smile Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

MIKROPRZEŁĄCZNIKI w tym samochodzie wydają się być doskonałe, hermetyczne, złocone styki. Spróbujcie dokopać się do styków mikroprzełącznika. Oczywiście są one zalane żywicą, trzeba jakoś do nich się dostać. Ja używam wiertła i delikatnie obwiercam punkty w których mogą być te styki. Sam mikrowyłącznik pozostawcie nie ruszony w swojej pozycji. Dojście do styków pozwoli wam w 100 procentach ocenić czy to mikroprzeł, czy może połączenie pomiędzy mikroprzeł a gniazdem wiązki kablowej. Niestety bardzo często pękają te połączenia. W tym przypadku jest to cienka metalizowana folia. Naprawa będzie polegała na wykonaniu nowych połączeń pomiędzy mikroprzeł a złączem które też trzeba obwiercić ponieważ jest również zalane żywicą. Pracy dużo, ale żaden warsztat tego wam nie zrobi. To jest do zrobienia. W moim fusionie zrobiłem tak na obu tylnych drzwiach. Oczywiście wcześniej musicie ustalić w których dżwiach jest problem. Tu trzeba posłużyć się schematem instalacji elektrycznej i ręcznie próbować symulować działanie tych przełączników. Najlepiej na złączach które są w słupkach każdych drzwi pomiędzy zawiasami. Złącza są duże i łatwo dostępne. Odradzam symulowanie na module GEM. Tam jest mniej wygodnie i mniej pewnie. Nie słuchajcie żadnych głupich porad typu" WD40 - lać gdzie popadnie". Ci co tak doradzali to niech sobie poleją po swojej główce. Z pewnością tam im oleju brakuje.
ryswil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2022, 17:50   #50
Lasiu21
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 15-01-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: Świeci kontrolka otwartych drzwi

Witam

U mnie to samo prawe przednie drzwi , i już joba do głowy idzie dostać bo nie dość że kontrolka otwartych drzwi mi na desce rozdzielczej świeci, to na dodatek nie mogę zamknąć samochodu bo centralny zamek czy to z pilota czy kluczyka w drzwiach zamyka i zaraz otwiera. Więc mam pytanie gdzie znajduje się ten moduł GME żeby mu można było zrobić jak to ktoś ładnie wcześniej napisał "złoty mostek" na prawych drzwiach z przodu. Samochód ma 11 lat i pewnie w serwisie za wymianę zamka zapłacę jak za zboże.

Pacjent to Fusion rok 2011 1,6 16v benzyna

Jeśli jest opcja prosze o jakieś zdjęcia.

Ostatnio edytowane przez Lasiu21 ; 02-09-2022 o 20:41
Lasiu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drzwi , fusion , kontrolka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.