Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2013, 10:42   #31
norbi771
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2009
Skąd: Zielonka k/W-wy
Model: SMAX
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Podłączę się do tematu.
Czy można w ten sposób zaktualizować jakoś język Voice Control? Niestety mam niemiecki. Aktualizację niemiecką udało mi się właśnie wgrać, odtwarzanie muzyki i audiobooków z iPhone w końcu działa :-).
Gdyby jeszcze udało mi się wgrać sterowanie po angielsku byłbym super szczęśliwy.

Pozdrawiam
Norbert

norbi771 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2013, 11:36   #32
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Cytat:
Napisał norbi771 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Czy można w ten sposób zaktualizować jakoś język Voice Control? Niestety mam niemiecki. [...]
NIE

Jak na razie, jedyna możliwość zmiany języka to zmiana modułu

poczytaj tutaj
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 06-03-2013 o 11:40
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2013, 19:57   #33
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

witam.
dzis updatowałem moduł BT. wrzuciłem wszystkie pliki językowe na pena i sam wybrał sobie co potrzebował. Bardzo szybko można sprawdzić czy jest błąd poprostu naciskajać np wentylator i można przeczytać czy jest błąd. Przy błędzie jest szare tło na wiekszości ekranu przy update.
Voice Control - mam auto od niemiaszków. BT chyba niemiecki, bo przy parowaniu mówi do mnie po niemiecku, ale VC gada do mnie po angielsku.
I kurka , albo mam zły akcent, albo mam zły akcent, bo nie chce robić tego o co prosze.
Raz na 10 razy zrozumie fon, redio, albo co tam jest.
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2013, 20:03   #34
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...BT chyba niemiecki, bo przy parowaniu mówi do mnie po niemiecku, ale VC gada do mnie po angielsku...
Masz navi NX (dotykową), więc w Twoim przypadku VC realizowane jest przez navi a nie przez moduł BT/VC.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2013, 22:32   #35
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

tez tak myslalem. a czy ktoś próbował zmienić nazwę updatu. i tak próbować wrzucić? chodzi o język. chyba że to update tylko funkcjonalnosci.
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2013, 23:08   #36
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a czy ktoś próbował zmienić nazwę updatu. i tak próbować wrzucić? chodzi o język...
Te moduły jak już są zabezpieczone, to są zabezpieczone porządnie.
Soft wczytujący update (loader) siedzi w chronionej i zabezpieczonej pamięci procesora modułu BT/VC. Loader ma zapamiętaną wersję językową jaką może zaczytać (identyfikowaną odpowiednimi kodami w pliku update) i pozwala zaczytać tylko update z właściwym kodem. Nazwa ma tu znaczenie tylko techniczne.
Podmiana tych kodów identyfikujących jest o tyle trudna, że nie wiadomo gdzie siedzą i jak wyglądają oraz dodatkowo cały plik update chroniony jest sumą kontrolną także o nieznanej strukturze.

Reasumując - rosyjscy koledzy także polegli na próbie podmiany wersji językowych modułu BT/VC.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2013, 20:33   #37
Skysailor
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 CDTI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Odgrzeję nieco kotleta.
Zmieniłem niedawno moduł BT/VC na taki z obsługą USB i BT audio. Po wymianie w menu BT był do wyboru aktywny telefon i oddzielnie aktywny odtwarzacz, którym był jakiś samsung poprzedniego właściciela modułu. Po usunięciu tego samsunga z listy, zniknęło z menu AUX BT audio i już się nie chce pojawić. Aktualizacja BT/VC nie pomogła. Telefony (nokia C5 i lumia 610) dają się sparować jako telefony, ale nie jako odtwarzacze i nie da się ich odtwarzać, mimo że na liście kompatybilności forda widnieją jako kompatybilne, tylko bez obsługi shuffle/repeat.
Ktoś z szanownych kolegów się z czymś takim spotkał? Co zrobić?
Skysailor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2013, 16:35   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Cytat:
Napisał Skysailor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ktoś z szanownych kolegów się z czymś takim spotkał? Co zrobić?
Dokładnie ja. Próbuję walczyć z tym problemem od roku - na razie bez sukcesu, ale jak tylko coś osiągnę to natychmiast dam znać!

----------------(po 2 godzinach...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
ROZWIĄZAŁEM
Ale mnie kolega zmobilizował!

Jest jakiś kłopot z flagami konfiguracji modułu BT/VC - jeśli zaprogramuje się prawidłowo moduł jako "BT/VC High + BT Audio + USB", to streeming audio nie działa (a powinien).
Natomiast jeśli się wybierze "BT/VC High + BT Audio + USB + Navigation", to moduł wyrzuca błędy (nieprawidłowa konfiguracja, błąd anteny GPS) ale zaczyna działać BT audio!

Tak więc dla "odzyskania" BT audio należy ELMconfigiem wpisać (nieprawidłową) konfigurację BT/VC i (na razie) uznać, że błędy w module BT/VC nam nie przeszkadzają.
Informacyjnie - to "Navigation" w specyfikacji funkcji modułu nie dotyczy obecności navi NX albo FX tylko obecności (podłączenia do modułu BT/VC) specjalnej anteny GPS dla potrzeb "Ford Mobile Navigation" - "wydumki" Forda praktycznie u nas nie spotykanej, w związku z tym owe błedy "błąd anteny GPS"...

Będę testował dalej, co jest nie tak z tą konfiguracją i w razie czego przekażę autorowi ELMconfiga co trzeba poprawić.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-06-2013 o 21:52
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 08:02   #39
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

u mnie w S-Maxie musiałem skonfigurować tak samo aby pojawiło się BT Audio i USB, ale w FF2 (czyli ta sama elektronika co w C-MAxie) miałem ustawione normalnie - miałem dotyczy modułu 8M5T-19C112, bo teraz mam moduł CS7T-14D212
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 11:09   #40
Qbolezo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2012
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: BT/VC Aktualizacja

Z jakiej strony można ściągnąć aktualizacje?
Ta w poprzednich postach niestety nie działa.
Qbolezo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio mk4 , bluetooth mk4 , elmconfig , mondeo mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.