Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2018, 19:30   #1
YaseiKurai
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Focus Hatchback
Silnik: 1.6 tdci 70kw
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Brak mocy, nierówna praca silnika 1.6TDCI

Witam,

Od stycznia zmagam się z uporczywym brakiem mocy w mojej foczce. Sprawa dotyczy Ford Focus MK3 HB 2011 1.6 tdci 95KM. Podczas ostatniej zimy, przy największych mrozach pojawił się problem z odpalaniem. Auto załapywało dopiero za drugim lub trzecim razem. Akumulator rozładował się, został podładowany przez noc. Na drugi dzień samochód odpalił normalnie, dopiero po kilku kilometrach wszedł w tryb awaryjny i wyskoczył komunikat: "Awaria silnika. Natychmiast wizyta w serwisie". Po odczekaniu chwili i ponownym uruchomieniu silnika, ruszył normalnie. Pod domem, sprawdzony został akumulator, który wyraźnie "padł". Został wymieniony na nowy (auto posiada system START-STOP). Po wymianie akumulatora pojawił się problem z zamulaniem.
Focus wylądował wtedy u mechanika, który początkowo wskazywał na wymianę linki hamulca ręcznego (lekki opór tylnych kół). Jednak to nie rozwiązało problemu „zamulania”.
Po wymianie i sczytaniu błędów z komputera, pojawił się błąd zamykania żaluzji, który był spowodowany wypięciem się plastikowych listew z zatrzasków. Wraz z partnerem wpięliśmy je z powrotem i błąd już się nie pojawił (żaluzja normalnie się zamyka i otwiera).

Dopiero wtedy został wykryty uszkodzony EGR. Mój mechanik wpadł na to w trakcie sprawdzania pracy silnika z podpiętym komputerem, okazało się, że po dodawaniu gazu wskaźniki od EGR nawet nie drgnęły. EGR został wymieniony na nowy (diagnoza komputerem wykazała tym razem prawidłowe działanie). Samochód jeździł płynnie przez kilka dni, by znów powrócił problem braku mocy i zamulania.

W trakcie kilku wizyt u mechanika został w sumie wymieniony wspomniany wcześniej EGR, przeczyszczony przepływomierz, wymieniony filtr paliwa, wypalanie DPF, wymiana oleju.

Po długiej walce, polegającej głównie na czyszczeniu układu przez mechaników w końcu nastąpił jakiś przełom w postaci błędu w komputerze (wcześniej po pozostałych naprawach nie wykrywał już nic). Błąd: KOD P02D1 - Programowanie odchylenia wartości wtryskiwacza 3 cylindra na granicy maksymalnej. Po usunięciu błędu i zresetowaniu ustawień wtryskiwaczy (nauka wtryskiwaczy przez podbijanie obrotów i puszczanie gazu z 2,5t do 1,5t) wyskoczył błąd wskazujący tym razem na wtrysk przy 1 cylindrze. Wtryskiwacze zostały poddane regeneracji, niestety wszystkie cztery okazały się uszkodzone. Po regeneracji problem zniknął na kilka dni.
Kiedy kolejny raz powrócił, tym razem objawy były już mniej dokuczliwe, aczkolwiek przy wyprzedzaniu bardzo męczące. Przy dodawaniu gazu pod górkę wg nie czuć, żeby jechał. Nawet kiedy zostaje rozpędzony do 120 km/h to wjazd na wzniesienie zajmuje mu całą wieczność. Błędy związane z wtryskami nie wróciły, to nie tutaj zapewne leży problem. Jednym z dodatkowych informacji może być fakt, że przy zjeżdżaniu autem z górki i nie wciskaniu żadnych pedałów, obroty zmniejszają się drastycznie, a pojazd bardzo szybko zwalnia (jakby sam silnik hamował). Kiedy wciska się sprzęgło, to stacza się w normalnym tempie.

Bardzo proszę o jakąkolwiek radę czy sugestię. Sama już nie wiem, co by to mogło być, a przekopałam się przez zakamarki Internetu w poszukiwaniu pomocy. Najbardziej denerwujące są nie same wizyty u mechanika (choć jeszcze parę wizyt i powinnam dostać kartę stałego klienta), lecz to, że co jakiś czas się "odblokowuje" i działa znowu płynnie.

YaseiKurai jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 16:13   #2
Andeck84
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2018
Skąd: Gdynia
Model: focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak mocy, nierówna praca silnika

a po zmianie akumulatora przy układzie start stop zresetowaliście ustawienia akumulatora?
i cyz wymieniliście akumulator na EFB? jak nie to nowy może szybciej niż zwykły się zużyć.
mam focusa 2011 1,6 TDCI kombi, z ASS ostatnio wymieniałem aku i wiem co mówię, miałem go od nowości 7 lat.
jednak takie zabawy jak u Ciebie ze spadkiem mocy na razie mnie ominęły, ja mam co prawda 115 KM czyli troszkę więcej.
a jaki przebieg masz? bo mój to oryginalny 156 000 km aktualnie, może jak masz większy to już auto się po prostu sypie?
podaj może jeszcze jakieś nie istotne z pozoru objawy.
może dymi przy dodawaniu gazu? mocno falują obroty na wolnym biegu?
co kolwiek jakiś trop? podwyższone spalanie? ja jeżdżę spokojnie i mam spalanie realne na poziomie 5,8 l / 100 km, przy jeżdzie dynamicznej nie dochodziłem do wyższych wartości niż 6,5 l

Ostatnio edytowane przez Andeck84 ; 10-10-2018 o 16:32 Powód: dopisanie ważnych informacji
Andeck84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 21:17   #3
YaseiKurai
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Focus Hatchback
Silnik: 1.6 tdci 70kw
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy, nierówna praca silnika

Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Akumulator, jak najbardziej EFB i dzisiaj nawet mechanik sprawdzał czy przypadkiem nie traci mocy. Jest w 100% sprawny i bardzo dobrze się ładuje. Tuż po wymianie akumulatora zostały usunięte wszelkie wcześniejsze błędy z komputera spowodowane poprzednim aku, który swoją drogą był jeszcze fabryczny od Forda.
Przebieg aktualny to 184 000 km.

Od kilku dni zauważyłam, że system START-STOP się nie uruchamia. Sprawdzałam to, przy wyłączaniu wszelkich nawiewów i przy różnych temperaturach pogodowych. System został dzisiaj również sprawdzony przez mechaników i wygląda na to, że technicznie jest w porządku.
Cały czas występuje błąd komunikacji z hamulcem (U041Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Do tego ostatnio pojawił się błąd związany z ABS, lecz tutaj ABS pomyślnie przeszedł test u mechanika i błąd na razie się nie pojawił.
Spalanie średnie na razie utrzymuję w granicach 6,1 l / 100 km, jeżdżąc po mieście. Przy jeździe na szybszych trasach spada przeważnie do 5,8 l / 100 km.
Ruszając nie zauważyłam żeby dymił, tak samo przy przyspieszaniu.
Jeśli chodzi o falujące obroty, to nic takiego nie zarejestrowałam. Tutaj bardziej występuje głupi efekt, jakby samochód zwiększył masę dwukrotnie podczas dodawania gazu na 2 lub 3 biegu. Zanim dojdzie do choćby 2 tys. obrotów, mija spora chwila.

Dzisiejsze sprawdzenie go u mechanika było przynajmniej bezpłatne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodatkowo pozostał nam z mechanikami ostatni pomysł, który podsunął znajomy mechanika (pracujący swoją drogą w Fordzie), żeby znaleźć kogoś zajmującego się tylko Fordami. Wygląda na to, że potrzeba fordowskiego oprogramowania, bo najwyraźniej te standardowe programy nie pokazują wszystkich błędów. Dlatego na razie przeszukuje neta w poszukiwaniu takiego kogoś, omijając jak długo się da ASO (na razie to za drogo sobie liczą).
YaseiKurai jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2018, 00:03   #4
Andeck84
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2018
Skąd: Gdynia
Model: focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak mocy, nierówna praca silnika

hm....
odpowiadając od tyłu:
dobrze byłoby znaleźć kogoś od fordów zdecydowanie bo to specyficzne auta, silnik jest jednak citroena więc może ktoś od citroena mógłby go zdiagnozować?

co do akumulatora dopytaj czy zresetował ustawienia ładowania po zmianie aku. bo co to znaczy, że dobrze się ładuje? on powinien na postoju wcale się nie ładować jak jest sprawny, w ASS akumulator się ładuje gdy hamujesz lub jedziesz na silniku bez gazu -np. z górki.
powinien na postoju pokazywać 12 - 12,5 V, na mierniku po dłuższym czasie postoju albo po dłuższej jeździe jak się ustabilizuje.
jak nie zresetowaliście pamięci o starym aku to u mnie przed resetem podawał na akumulator cały czas 15V. to dużo i na dłuższą metę może uszkodzić akumulator, dobre ładowanie dla tego aku to max. 14,7 V. to 15 podaje gdy już aku to denat i prubuje go wzbudzać.
tymbardziej o tym myślę gdy mówisz, że ASS się nie włącza, ja aby nie dobijać silnika odruchowo wyłączam ASS.
jak od stycznia twój aku dostaje cały czas 15V na ładowaniu i na ustawieniach starego aku to ten nowy już może być uszkodzony.
nie wiem jak mechanik sprawdza ten akumulator ale tester zaawansowany tydzień przed padnięciem mojego również fordowskiego jeszcze pokazywał 75% pojemności po czym po tygodniu już padł na zawsze.
a turbinę i przepustnicę wykluczyli? często wężyki podciśnienia do gruszki do przepustnicy turbiny się dziurawią (miałem tak w dwóch autach) i wtedy nieprawidłowo działa turbina i moc też traci. czasem pokazuje błąd, a czasem nie.
a przepływka powietrza? jak źle działa może podawać za mało powietrza do cylindrów, lub nie załączać turbiny odpowiednio i też traci moc ale często też dymi zwłaszcza przy przyspieszaniu, ale jak przelicza ilość powietrza i dobiera dawkę do tej za małej ilości to będzie mulił ale nie dymił.
najlepiej kupić kostkę do gniazda na EOBD podłączyć i sprawdzać parametry w czasie jazdy na komórce może wychaczy się coś dziwnego w zachowaniu wskaźników.
Andeck84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2018, 16:09   #5
YaseiKurai
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Focus Hatchback
Silnik: 1.6 tdci 70kw
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy, nierówna praca silnika

Przepraszam, że tak późno odpowiadam, lecz trochę zajęło mi podjęcie walki o to uparte foczysko. Udałam się do mechanika zajmującego się głównie Fordami. Już na samym wstępie naprawił system START-STOP (nie mam pojęcia jak to zrobił, mówił coś o jakimś teście lub resecie, system działa). Po sprawdzeniu go przez dwa dni, rzucił hasło - wtryski. Odszukałam więc wszystkie wyniki wtrysków od wcześniejszego specjalisty i jak się okazało wtryski nie były regenerowane (co stwierdził, usłyszawszy cenę od poprzednika) tylko przeczyszczane. Poprzednik diagnozował tylko jeden parametr, a mianowicie tylko przepływ - ciśnienie. Magik od Fordów wysłał moje wtryski do serwisu Bosha, gdzie podesłali wyniki. Tutaj już powiem szczerze, to mnie załamuje - uszkodzone dwie cewki i dwie końcówki. Oczywiście nie w tych samych częściach. Wszystkie cztery wtryski wymieniłam na regenerowane i otrzymałam na nie gwarancję. Po ich zamontowaniu i adaptacji, auto śmigało aż miło (to było jakiś tydzień temu). Po trzech dniach coś zaczęła ta foka znowu się delikatnie przycinać. Przyznam szczerze, że się tym jakoś nie przejęłam specjalnie, od razu zwaliłam to na moje przeczulenie czy może paranoję co do tego wozu. Jednak dzisiaj, nawet na rozgrzanym silniku zachowuje się jakby mu się znowu nie chciało. Dosłownie hamuje jadąc z górki. Pod koniec trasy, kiedy ruszałam ledwo był w stanie na 2 dosięgnąć 2 tys. obrotów.
W związku z tym, ciśnie mi się na usta jedno pytanie, a mianowicie, czy jest jakaś część która jest w stanie zapychać wtryski? Spróbuję się skonsultować z magikiem od Fordów w piątek, niestety potrzebuję tego wozu w tym tygodniu. Jak cokolwiek wykryję on lub ewentualnie ja i uda mi się wreszcie zmusić tego mojego uparciucha forda do współpracy, dam znać.

P.S. Jeśli chodzi o przepływkę, to z tego co pamiętam, to poprzedni mechanik to sprawdzał i czyścił.
P.S.2. Na razie mam od dłuższego czasu dostęp do kostki i programu Ford Scan, tylko nie wiem które elementy mogę jeszcze monitorować. Nawet temperaturę już sprawdzam, lecz nic się nie dzieje.
YaseiKurai jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2019, 13:32   #6
YaseiKurai
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Focus Hatchback
Silnik: 1.6 tdci 70kw
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy, nierówna praca silnika

Na razie Foka działa i ma się dobrze. Najbardziej w sumie pomogły dodatkowe wycieczki w dłuższe trasy (mechanik od fordów w sumie stwierdził, że bywa u tych konkretów zacinający się DPF). Chodzi równo i bez zakłóceń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Komputer nic na razie nie wywala, na razie wszystkie parametry wychodzą w normie. Przy takich zacięciach mocy polecam sprawdzić EGR, DPF i przede wszystkim wtryski. Dzięki za zainteresowanie tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
YaseiKurai jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.