Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2013, 10:03   #1
ingenieur28
ford::average
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Deutschland - Stuttgart
Model: Ford Focus 2 Sport
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Programowanie sterownika po wymianie FAP i uzupelnieniu EOLYS

Witam,
Moje auto to ford focus 2.0 tdci 136 PS, rocznik 2007, przebieg 166tys. Jestem co dopiero po wymianie FAPa i uzupelnieniu plynu EOLYS i problem jest taki ze robil to kolega z Peugeota i nie jest pewny czy po pewnym czasie nie wlaczy mi sie jakas kontrolka ze DPF do wymiany lub ze brak jest plynu EOLYS.
Pytanie jest takie czy mam to zostawic tak jak jest (narazie auto jezdzi normalnie bez problemow) czy powinienem zrobic jakies programowanie sterownika czy cos takiego w serwisie? Innymi slowami czy musze jakos "poinformowac samochod" ze ma nowy FAP i zbiornik plynu jest pelny.
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Slawek

ingenieur28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 11:09   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Programowanie sterownika po wymianie FAP i uzupelnieniu EOLYS

Cytat:
Napisał ingenieur28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jestem co dopiero po wymianie FAPa i uzupelnieniu plynu EOLYS..
Po wymianie DPF bez wątpienia trzeba zrobić adaptację czujnika ciśnienia różnicowego DPF. Po uzupełnieniu płynu EOLYS bez wątpienia trzeba zrobić "reset DPF" czyli ustawić flagę napełnionego zbiornika.
Obie operacje wymagają komputera serwisowego - na razie niestety sensownie to robi głównie IDS - czyli jakiś warsztat specjalizujący się w Fordach i mający "fabryczny" komputer serwisowy...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 16:14   #3
ingenieur28
ford::average
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Deutschland - Stuttgart
Model: Ford Focus 2 Sport
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Programowanie sterownika po wymianie FAP i uzupelnieniu EOLYS

dzieki za odpowiedz. Dzwonilem do 2 serwisow forda i wg nich nie trzeba podpinac sie pod komputer ani nic robic, poniewaz podobno auto samo widzi ze ma plyn. Wiec juz sam nie wiem..
ingenieur28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2014, 01:02   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Programowanie sterownika po wymianie FAP i uzupelnieniu EOLYS

Cytat:
Napisał ingenieur28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Dzwonilem do 2 serwisow forda i wg nich nie trzeba podpinac sie pod komputer ani nic robic, poniewaz podobno auto samo widzi ze ma plyn. Wiec juz sam nie wiem..
Zmień serwisy. W Fordzie w zbiorniku płynu EOLYS nie ma czujnika poziomu płynu. Jedynie komputer wylicza poziom płynu w oparciu o informację, że zbiornik został napełniony a następnie w oparciu o info ile dawek płynu zostało dodanych do zbiornika paliwa.
Niezbędne jest podłączenie pod komputer.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 14:41   #5
Yagr
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 20-09-2018
Skąd: KRK
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Programowanie sterownika po wymianie FAP i uzupelnieniu EOLYS

Wiem, że to "wykopalisko" ale nie ma sensu zakładać nowego tematu o tym samym....
W moim przypadku liczenie zużycia EOLYS'a jest wyłączone. Widać to w forscanie (załączam screen). Tym samym poziom pokazywanego dodatku nie zmienia się. U mnie jest jakimś cudem wprowadzona wartość 100,01%... Czy przy pomocy ogólnie dostępnych programów (forscan, elmconfig) można dokonać włączenia tego licznika dodatku?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg prtscrn.jpg (69.9 KB, 82 wyświetleń)
Yagr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 15:49   #6
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Programowanie sterownika po wymianie FAP i uzupelnieniu EOLYS

Moim zdaniem to nie jest liczenie zużycia, tylko pomiar ilości w zbiorniczku. A że te zbiorniczki nie mają pływaka, to i pomiar jest wyłączony. Tak mi się wydaje.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 17:37   #7
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Programowanie sterownika po wymianie FAP i uzupelnieniu EOLYS

Grzesiek a robiłeś uzupełnienie zbiorniczka eolys w programie ? Tak samo to można robić ForScan-em jak i ElmConfig-iem . Nie miałem jeszcze takich problemów u siebie by mi pokazywał 100% i nie liczył , ale też o ile pamiętam to ty masz czujnik przy klapce paliwa i to może on coś nie działa że po prostu nie widzi otwarcia zbiornika do tankowania i nie wstrzykuje dodatku do paliwa .

Lukasz2525
Zbiornik eolys ma jak najbardziej pływak i nawet kiedyś otwierałem go i wstawiałem fotki zawartości zbiorniczka na forum
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 17:48   #8
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Programowanie sterownika po wymianie FAP i uzupelnieniu EOLYS

Przecież Ty też powinieneś mieć czujnik przy klapce, ja w 2.0 Tdci poliftowym tak mam. Wątpię żeby zmienili to po lifcie, więc wydaje mi się, że też powinieneś tak mieć.

Ten zbiorniczek chętnie bym zobaczył, ale nawet jeżeli ma ten pływak (chyba że tylko w przedlifcie), to nadal jest on bezużyteczny i ilość jesy obliczana orientacyjnie na podstawie otwierania klapki. Przynajmniej tak wynika z wielu postów, których ja się naczytałem i u mnie tak to właśnie działa.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 18:31   #9
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Programowanie sterownika po wymianie FAP i uzupelnieniu EOLYS

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tam wstawiałem fotkę zbiorniczka .
U mnie jest trochę inaczej liczone dawkowanie bo ja nie mam czujnika przy klapce a dawkowanie jest liczone na podstawie ilości zatankowanego paliwa (czyli poziomu w zbiorniku) a nie po każdorazowym otwarciu klapki . U mnie mogę bezkarnie chyba tylko około 7 litrów wlać by nie wstrzykiwał się dodatek (eolys) a każda większa ilość to już jest stała dawka . Żona kumpla właśnie tak wyczerpała zbiorniczek dodatku po około 20 tyś bo tankowała tyle ile jej pasowało (przeważnie 10 do 15 litrów).
Teorii odnośnie tego zbiorniczka było tyle ile użytkowników ale wierz mi że nawet polifty mają czujnik poziomu dodatku i jedynie chyba jak nie ma sygnału że klapka paliwa została otwarta to nie ma dawkowania (tak mi się wydaje patrząc na kolegę Grześka i jego problem)
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 20:12   #10
Yagr
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 20-09-2018
Skąd: KRK
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Programowanie sterownika po wymianie FAP i uzupelnieniu EOLYS

Powolutku... PO zakupie autka trochę trwało aż poodkręcałem pewne tematy zaniedbane przez poprzedników.U mnie jest czujnik przy klapce - był uszkodzony, naprawiłem (przy okazji mogę doradzić jak to naprawić w cenie materiałów do 10zł). Był również sparciały przewód od czujnika różnicowego - wymieniłem. Był zapchany dpf - wypłukałem. Stan dodatku "zawsze" odkąd pamiętam wyświetlał 100,01%. Procedurę uzupełnienia dpf przeprowadzałem ale nie pamiętam czy w forscanie zrobiłem obie procedury czy tylko pierwszą... trochę dawno to było... Klapka działa, pompka się włącza ale zliczanie ubytku eolysa jest wyłączone. Ponieważ teraz chcę uzupełnić zbiorniczek już do pełna i mieć jakiś podgląd na ubywanie tego płynu chcę uruchomić procedurę pomiaru/obliczania. Czy czasem ta druga procedura nie jest aktywacją uruchamiającą również pomiar? Może bym to olał ale większość kilometrów robię w krakowskich korkach a w nich obniżenie temperatury dopalania w dpf jest bardzo ważne, bez tego mam regularnie błędy niedokończonej procedury i obawiam się ż ponownie będę musiał walczyć z dpf'em.

Ostatnio edytowane przez Yagr ; 09-07-2020 o 20:36
Yagr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , sterownik silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.