Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2022, 18:09   #1
Macias76
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 04-02-2022
Skąd: Płock
Model: FOKUS ST
Silnik: 2,3
Rocznik: 2021
Postów: 5
Domyślnie Naprawa gwarancyjna Fokus st

Witam ! Moje doświadczenie z fordami jest długa i nigdy nie zawiódł mnie żaden z egzemplarzy ale tym razem jest inaczej ! Kupiłem Fokusa St w grudniu auto ma 4 tys km i od miesiąca serwis nie potrafi rozważać problemu z modułem ABS . Krótko czujnik pożera prąd i w wyniku tego lista błędów w aucie jest mega długa . Na początku sam myślałem ze to wina zainstalowanych kamer które dołożyłem po kilku tyg urzytkowania ale okazuje się ze nie pierwsze oznaki na liście usterek są po 400 km . Auto było w serwisie dwa razy po dwa dni kasowane błędy i będzie Ok za trzecim razem to już 10 Dzień . Przyszedł nowy moduł wymiana itd i co ! I nic Serwis pisze emaile do centrali pomóżcie dajcie coś co pozwoli nam naprawić blad a centrala kilka dni i pisze e-mail zróbcie krok nr 2 itd itd . Pytam się WULGARYZM co to za serwis czeka na komputer potem na inżyniera nie wiadomo skąd .internet zły i tak WULGARYZM w nieskończoność . Gdzie są fachowcy pytam gdzie ludzie którzy maja naprawiać auta nowe . Dramat serwis Forda to jakaś farsa !!!
Dramat w trzech aktach nie dał bym im roweru do naprawy bi tam nie ma kostki żeby wpiąć kompa żeby on pokazał co musza zrobić !!!! Takie moje żale !!


Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-03-2022 o 18:17
Macias76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2022, 10:31   #2
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,513
Domyślnie Odp: Naprawa gwarancyjna Fokus st

Problemy 3 świata.... Oddaj auto obywatelowi Ukrainy zamiast pisać tyle wulgaryzmów, że ASO stara się za frajer auto naprawić.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2022, 22:44   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Naprawa gwarancyjna Fokus st

Ten samochód ma coś WULGARYZM wystarczy przeczytać inny post tego pana,

"Samochód fokus ST odłącza strat/stop w systemie nie ma możliwości załącznia.
liczne błędy w testerze serwisowym po kilkukrotnym kasowaniu nadal występują. Serwis zwala sprawę na montaż kamer do..."

Jakbyśmy mieli szklane kule.A jak się jest fanem takiej wersji to myślałem że się wie jak poprawnie napisać nazwę modeluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 06-03-2022 o 11:35
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2022, 10:47   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Naprawa gwarancyjna Fokus st

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
A jak się jest fanem takiej wersji to myślałem że się wie jak poprawnie napisać nazwę modeluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Macias76: Twój samochód to Focus, a nie Fokus


Cytat:
Napisał Macias76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Takie moje żale !!
A własciwie jaki jest cel tego watku?
Czy mamy kiwać głowami i mówić " ooo, biedny Ty, ale masz problemy" ?

Cytat:
Napisał Macias76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Gdzie są fachowcy pytam gdzie ludzie którzy maja naprawiać auta nowe . Dramat serwis Forda to jakaś farsa !!!
Dramat w trzech aktach nie dał bym im roweru do naprawy bi tam nie ma kostki żeby wpiąć kompa żeby on pokazał co musza zrobić !!!!
[...]
Gwarantem jest firma Ford => dealer musi zyskac akceptację Forda na dana wymianę / naprawę
Kiedys był program czy artykuł, że w innej marce był problem gwarancyjny => serwis miał diagnozę ale musiał wymianiać to co zaakceptuje centrala marki
(bez sensu ale tak to działa)

Po co inzynier z centrali? => rozmawiałem kiedys z pracownikiem ASO - oni (jako dealerzy) mają zablokowane wiele opcji w programie diagnostycznym
i dopiero inzynier z centrali ma pełny dostęp w programie

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 06-03-2022 o 10:54
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2022, 14:50   #5
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,585
Domyślnie Odp: Naprawa gwarancyjna Fokus st

Kup słownik.
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.