Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2022, 21:05   #1
mikolaj81
ford::amateur
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-11-2010
Skąd: Szklarska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie 2.2TDCI 200 PS z Aisin - Diagnostyka TCM'a

Mam pewien problem ze skrzynią opisany w innym wątku - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Samochód jest po remoncie skrzyni, ale skrzynia nie potrafi się właściwie zaadaptować. Samochód jest wolny od błędów i niczego nie zgłasza, tylko że cały czas szarpie przy ruszaniu.

Szukając dziury w całym, analizowane było już naprawdę dużo.

Teraz mam pytanie czy jest na forum użytkownik takiego Mondeo/Galaxy/Smaxa z 2.2 z Aisinem po 2010 roku, czyli wersja 200km, który mógłby sczytać parametry ze swojego TCM celem porównania, abyśmy wiedzieli czy wykryte "anomalie" są błędami urządzenia diagnostycznego czy może jednak skrzyni.

Co wykryte zostało w moim przypadku :
- wykres zmierzonej pracy solenoidu E (czyli PID PCSECM(A)) pokrywa sie ze oczekiwaną pracą solenoidu D (czyli PID PCSDCD(A))
- wykresu dla zmierzonej pracy solenoidu D (czyli PID PCSDCM(A) nie mogę odczytać - nie mam na liście, na oprogramowaniu fordowskim jest, ale prawdopodobnie nie pokrywa się ze zmierzonym D czyli PCSDCM(A)
- dodatkowo na moim interfejsie diagnostycznym pojawiają się bardzo wysokie wartości obliczonego momentu obrotowego silnika (PID CT(Nm)) o wartościach około 6500Nm w czasie gdy samochód jedzie na luzie, czyli kiedy samochód powinien mieć tak naprawdę 0 Nm. Ale ten błąd może być błędem interfejsu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dlatego moje pytanie/prośba o pomoc :
Czy mógłby ktoś podłączyć się do swojego forda i przy okazji jakiegoś przejazdu na ustawieniu skrzyni Drive, zgrać i podzielić się ze mną plikiem z zapisanymi następującymi PID'ami z modułu TCM:
- CT(Nm)
- MSATTC(1/min)
- PCSACD(A)
- PCSACM(A)
- PCSBCD(A)
- PCSBCM(A)
- PCSCCD(A)
- PCSCCM(A)
- PCSDCD(A)
- PCSDCM(A)
- PCSECD(A)
- PCSECM(A)
- PCSFCD(A)
- PCSFCM(A)
- VS(km/h)

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, bo pomysły się kończą. Na dzień dzisiejszy przeprogramowywany i wymieniany TCM, aktualizowany PCM, sprawdzone inne moduły, szukane były zawilgocenia w wiązce i wtyczkach.

Jedyne co jest właśnie dziwne to te odczyty zaworów.
Z góry dziękuje za pomoc.


Ostatnio edytowane przez mikolaj81 ; 31-03-2022 o 21:08
mikolaj81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.