Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2018, 06:14   #1
Szczepixol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2018
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 TDCI DPF
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Witam,
od niedawna jestem posiadaczem fiesty mk7, 1.6 tdci Econetic z 2010r.
Po jakimś czasie naszła mnie myśl aby założyć do niej hak holowniczy, nie chodziło mi o ciąganie przyczep, a raczej o zakup uchwytu rowerowego na hak i ich przewóz. Kupiłem oryginalny hak forda wraz z wiązką, wszystko zamontowane, pasuje jak ulał więc została mi tylko rejestracja.

Jadę na stację diagnostyczną i Pan mówi mi, że nie da mi dokumentu potrzebnego do rejestracji bo moje Auto nie ma homologacji na hak. W dowodzie rejestracyjnym w polach O.1 i O.2 są poziome kreski, i do tego na tabliczce znamionowej samochodu też nie ma opisanej maksymalnej masy zespołu (samochód+przyczepa).

Byłem na kilku stacjach i wszędzie to samo. Dzwoniłem do serwisu forda, Pan był bardzo zdziwiony, że nie mam możliwości rejestracji, bo zakładali haki do nie jednej fiesty z mniejszymi silnikami, a konstrukcyjnie to chyba wiele się nie różnią. Mówił aby zadzownił na infolinie forda, niestety nie udało mi się nawiązać połączenia.

Także moje pytanie jest takie: Czy jest możliwość abym zarejestrował ten hak bo może moja dalsza praca w tym kierunku jest zdana z góry na porażkę?

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez Szczepixol ; 04-06-2018 o 10:24
Szczepixol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 07:23   #2
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Problem z rejestracją haka holowniczego

Ostatnio czytalem artykul dotyczacy holowania przyczep, itp. Bylo tam kawalek o hakach, i autor artykulu wspominal ze sa wersje danego modelu auta w ktorych producent nie przewidzial montazu haka. Byl tam przyklad Yarisa hybrydy i zwyklego, i w hybrydzie producent nie przewidzial montazu haka pomimo ze konstrukcyjnie auta sie nie roznia. Byc moze w wersji Fiesty Econetic (jaka masz Ty) jest tak samo. Poczytaj instrukcje z auta, tam chyba cos jest odnksnie montazu haku, ew zerknij na wyciag z homologacji.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 07:52   #3
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Problem z rejestracją haka holowniczego

To bardzo dziwna sprawa. Sprawdziłem w3 samochodach.

1. Fiesta 2004 ma wpisaną O.1 maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem (w kg), - 100kg. W karcie pojazdu dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy 100kg.
2. Fiesta 2017 ma wpisane w karcie pojazdu /dowód ma żona przy sobie/ dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy 600kg.
3. Matiz, który nie jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy nawet nie ma możliwości zamontowania haku - ma kreski w tych polach.

Odszukaj wyciąg ze świadectwa homologacji samochodu. Tam jest to określone, może ktoś popełnił błąd, jak nie ma to samochód nie jest homologowany na przyczepę.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 08:43   #4
Szczepixol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2018
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 TDCI DPF
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problem z rejestracją haka holowniczego

A gdzie mogę uzyskać takie świadectwo homologacji?
Szczepixol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 08:55   #5
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Problem z rejestracją haka holowniczego

Cytat:
Napisał Szczepixol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]




Dziękuję

Speedo
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 13:15   #6
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Problem z rejestracją haka holowniczego

Świadectwo homologacji otrzymujesz przy kupnie nowego samochodu. W przypadku gdy samochód jest z drugiej ręki świadectwo i nie otrzymałeś świadectwa homologacji uzyskać je możesz u dilera forda (salon, serwis autoryzowany). Wypełniasz papiery, płacisz i czekasz. Tylko jeżeli od razu tego nie miał do jest zapewne dłuższa droga. W serwisie powinni Ci powiedzieć co robić dalej. Przecież budową ten samochód niczym nie różni czy to fiesta z 2009 roku czy z końcówki produkcji mk7 z 2017.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 15:02   #7
Szczepixol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2018
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 TDCI DPF
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Dokładnie, dlatego jestem zdziwiony, że nie mam możliwości rejestracji. Podjadę osobiście do serwisu i zobaczę co mi powiedzą.
Szczepixol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 15:04   #8
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Problem z rejestracją haka holowniczego

Cytat:
Napisał timbersher Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Przecież budową ten samochód niczym nie różni czy to fiesta z 2009 roku czy z końcówki produkcji mk7 z 2017.
Tak jak wspomnialem - byc moze producent nie przewidzial dla tej wersji (EcoNetic) mozliwosci montazu haku. Jesli niema wbite w karcie pojazdu to pewnie niema tego w homologacji.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 20:04   #9
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Problem z rejestracją haka holowniczego

Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak wspomnialem - byc moze producent nie przewidzial dla tej wersji (EcoNetic) mozliwosci montazu haku. Jesli niema wbite w karcie pojazdu to pewnie niema tego w homologacji.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Jest to możliwe, jak nie ma danych w wyciągu z świadectwa homologacji to niestety tak może być. Karta pojazdu też będzie miała O1 i O2 puste pola, tabliczka znamionowa też. Zwróć uwagę na nośność ogumienia. W większości pojazdów które nie mogą ciągnąć przyczep, ogumienie ma niską nośność i po zamontowaniu haka i dopuszczalnym nacisku osiowym do 75 kg na kulę następuje zbliżenie się do bezpiecznej nośności opon. Tak jest w przypadku cytowanego Matiza i innych małych samochodów na "cienkich" małych kołach . Dobra SKP ma dostęp do katalogów ITS a te są obowiązujące i tam też można wychwycić taki niuans. Pracuję na OSKP od 1991 roku i miewałem takie wypadki. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2018, 20:38   #10
Szczepixol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2018
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 TDCI DPF
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak możliwości rejestracji haka holowniczego

Jutro sprawdzę jakie mam nośności opon, nie są to jakieś małe bo mam 195x45 r16. Na stacji diagnostycznej powiedzieli mi wprost: Jak Pan nie ma tych danych na tabliczce znamionowej samochodu to nie możemy Panu nic poradzić...
Szczepixol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , hak holowniczy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.