Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2021, 17:35   #1
landryna3
ford::amateur
 
Imię: krystian
Zarejestrowany: 05-02-2017
Model: mondeo mk3
Silnik: 3.0 v6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Dym z pod korka oleju 3.0v6

Wracając ostatnio z której trasy tak 15 km przed domem wyskoczył check engine , lecz auto nie miało spadków mocy nie szarpało i tak dojechałem do miejsca.Otwieram maskę tam z pod kolektora leci dym biały taki jak by się przepalał olej oraz z pod korka oleju przez około 3,4 min wydobywała się mgła koloru białego praktycznie bez wonna.Przyczyną zapalenia checka była obluzowana obejma od jednego węża od gazu i auto dostawało ubogą mieszankę.
Następnego dnia wykasowywałem błąd już się nie pojawił, lecz zastanawia mnie fakt ciągłego dymienia z pod korka oleju.

-Już mam zamówione uszczelki pod kolektor i pod pokrywy zaworów.
Pytanie brzmi czy zakleiła się odma i przez narastające ciśnienie wypycha spaliny po najmniejszej linii oporu.Jak się czyści taką odmę?

I czy mogło dojść do przegrzania silnika i co za tym idzie uszczelka pod głowicą ?

landryna3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2021, 13:23   #2
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Dym z pod korka oleju 3.0v6

mógł dostać uszczelniacz popychacza zaworu od zbyt wysokiej temperatury obserwuj czy nie bierze oleju
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2021, 20:49   #3
landryna3
ford::amateur
 
Imię: krystian
Zarejestrowany: 05-02-2017
Model: mondeo mk3
Silnik: 3.0 v6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dym z pod korka oleju 3.0v6

Auto odebrane od mechanika wymieniłem uszczelki pokrywy zaworów, uszczelkę przepustnicy, kolektora ssącego góra-dół , i wąż od odmy był pęknięty , od nowa ustawione mapy od gazu.
Brak oznak złej pracy silnika, nie bierze oleju, nie cieknie
Jedyne co mnie lekko martwi to że jak otworzę korek od wlewu oleju od razu po jeździe obojętnie czy silnik mocno obciążony czy słabo to leci bardzo lekki biały dym(mgła) przez kilkanaście sekund - Czy jest to normalne zjawisko ?
landryna3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2021, 13:06   #4
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Dym z pod korka oleju 3.0v6

to normalne zjawisko chodzi o mgiełkę a z tym błędem to pewnie miałeś rozjechane mapy LPG. Generalnie polecam kupić intelfejsik LPG na alledrogo i samemu sobie poustawiać wartości wielu mechaników i gaziarzy ustawi tak że przyjedziesz za 3 tyg. nie tylko ja o tym się przekonałem ale to dobra metoda aby mieć klienta.

Mały przykładzik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dymi , mondeo mk3 , st220


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.