Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2021, 22:21   #1
Januszek72
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 13-01-2012
Skąd: Grajewo
Model: Focus Vignale
Silnik: 1.5 ECOBOOST 182 KM
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Sync 3 zakłócenia podczas połączeń telefonicznych

Od dłuższego czasu miewam problemy z zakłóceniami połączeń telefonicznych w Sync (posiadana wersja 3.4.21194, ale problem występował też w niższych wersjach) sparowany z telefonem Samsung S9+ (system Android 10). Zakłócenia objawiały się „bulgotem” w głośnikach, brakiem słyszalności rozmówcy przeze mnie lub mnie przez rozmówcę. Na pewno nie było tak od początku użytkowania auta, ale nie pamiętam dokładnie w jakich okolicznościach zauważyłem to po raz pierwszy - czy po aktualizacji Sync, czy oprogramowania telefonu. Nie działo się to przy każdym połączeniu. Zwykle podczas kilkuminutowej rozmowy w jej trakcie na chwilę był problem, po czym znów można było normalnie rozmawiać (telefon oczywiście w zasięgu sieci operatora). Nie ukrywam, że stało się to bardzo męczące. Muzyka odtwarzana przez Sync via bluetooth odtwarzana jest bez jakichkolwiek problemów

Próbowałem wielu sposobów, by to naprawić. Najpierw reset pamięci cache w ustawieniach bluetooth telefonu, usunięcie połączenia telefonu z Sync, ponowne parowanie, reset Sync, reset do wartości fabrycznych telefonu. Problem zawsze powracał. Znalazłem w internecie diagnostykę usterek systemu Sync i wyczytałem z niej, że za problemy z zakłóceniami podczas połączenia telefonicznego mogą odpowiadać ustawienia regulacji dźwięku w telefonie komórkowym. Postanowiłem to zbadać. Okazało się, że po podłączeniu telefonu do Sync poziom głośności multimediów w telefonie jest automatycznie na full i nie da się go zmniejszyć klawiszami głośności telefonu. Natomiast podczas nawiązania połączenia głośność połączeń w telefonie jest ustawiona w połowie skali. Gdy po nawiązaniu połączenia telefonicznego klawiszami głośności zmienię poziom na najniższy wtedy każda rozmowa jest bez jakichkolwiek zakłóceń. Bingo! Tyle, że telefon nie zachowuje na stałe ustawienia poziomu dźwięku połączeń podczas podłączenia do Sync i każdorazowo po połączeniu z systemem wraca do domyślnego ustawienia głośności, którego poziom - jak sądzę - powoduje zakłócenia połączeń.
Na 2 września jestem umówiony w ASO na badanie problemu. Tyle, że znając specjalistów z Forda spodziewam się usłyszeć, że problem jest z telefonem (może zresztą faktycznie tak być).

Teraz pytania. Czy ktoś miał podobny problem i czy udało mu się go rozwiązać? Czy rzeczywiście Sync „wymusza” poziom głośności dźwięku multimediów i połączeń na telefonie? A może jest jakiś patent na to, by Samsung pamiętał wprowadzone ustawienie poziomu głośności podczas połączeń telefonicznych nawiązywanych przez Sync? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!


Ostatnio edytowane przez Januszek72 ; 23-08-2021 o 20:33
Januszek72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2021, 08:42   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Sync 3 i problem z połączeniami telefonicznymi.

Witam

Obstawiam na problem z telefonem

Zamiast walczyć z systemem Sync, sprawdź na innym modelu telefonu

Ja mam Focusa mk4 + Sync 3 + telefon Samsung (starszy model) i nie mam problemów

Dodam, że używam oficjalnie dostępnej aktualizacji systemu Sync = udostępnionej przez Forda


Spodziewam się , że w ASO sparują inny telefon i jeśli nie będzie problemów,
to zamkną temat

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2022, 08:42   #3
maxpawkas
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2020
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 52
Domyślnie Odp: Sync 3 zakłócenia podczas połączeń telefonicznych

Mam podobny problem. Tylko nie z Samsungiem, a z iPhonem. Byłem przekonany, że to kwestia zasięgu na autostradzie… ale zauważyłem, że czasami nawet dźwięk dzwonka jest rozbity. Więc problem jest ewidentnie między telefonem a samochodem. Oczywiście muzyka działa w porzadku.

Czy ktoś miał taki problem?
maxpawkas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2022, 19:22   #4
oski99
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 20-10-2021
Skąd: ŁÓDŹ
Model: focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: Sync 3 zakłócenia podczas połączeń telefonicznych

U mnie występuje taki sam problem na telefonie Xiaomi. Byłem z tym w ASO, zaktualizowali oprogramowanie, ale to nie pomogło. Przeważnie jest tak, że pierwsze połączenie jest zniekształcone, każde następne jest OK.
oski99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2022, 19:04   #5
hamsik
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-05-2018
Skąd: Zgierz
Model: Ford Fiesta Titanium
Silnik: 1.0EB 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: Sync 3 zakłócenia podczas połączeń telefonicznych

Kolego oski99 napisz czy rozwiązałeś problem. Mam to samo zjawisko - przy pierwszym połączeniu słychać "bulgot" , następne połączenia już są OK.
Od dłuższego czasu walczę z tym tematem w aso ,ale bez efektów.
hamsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2022, 19:00   #6
Margo75
ford::amateur
 
Imię: Małgorzata
Zarejestrowany: 07-09-2022
Skąd: Gdynia
Model: Fiesta Mk8
Silnik: benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: Sync 3 zakłócenia podczas połączeń telefonicznych

cześć,
mam to samo, jakieś 70% połączeń przychodzących - przy pierwszym połączeniu mam zniekształcony dźwięk - z mojej strony słyszę spowolniony gruby głos a dzwoniący do mnie słyszy piski, jakby przyspieszony dźwięk i trzaski. Drugie połączenie, niezależnie od tego czy ktoś łączy się ponownie czy ja oddzwaniam jest już ok. Nie jest to wina telefonu - podłączałam 3 różne i jest to samo. Telefony spełniają wymogi kompatybilności podane na stronie Forda. W ASO 3 x aktualizowali oprogramowanie i nic, rozkładają ręce. Auto na gwarancji. Już nie wiem co robić.

Bump:
Cytat:
Napisał hamsik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego oski99 napisz czy rozwiązałeś problem. Mam to samo zjawisko - przy pierwszym połączeniu słychać "bulgot" , następne połączenia już są OK.
Od dłuższego czasu walczę z tym tematem w aso ,ale bez efektów.
Ja mam tak samo, opisałam w osobnym poście poniżej. Też walczę. Może trzeba jakoś wspólnie powalczyć z Ford Polska?
Margo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2022, 20:12   #7
hamsik
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-05-2018
Skąd: Zgierz
Model: Ford Fiesta Titanium
Silnik: 1.0EB 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: Sync 3 zakłócenia podczas połączeń telefonicznych

Ja w końcu wymieniłem telefon i jak na razie jest dobrze. W ASO na chwilę obecną nie mają na to lekarstwa. Trzeba czekać na aktualizację .
hamsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.