Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2022, 19:09   #181
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Efb to po prostu kwasiak.

cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2022, 19:56   #182
daaro
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 19-05-2017
Skąd: Italy -Jasło
Model: Focus sw mk3
Silnik: 1,6 tdci 115
Rocznik: 2011
Postów: 405
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Kwasiaki czy agm w ładowarkach to chwyt marketingowy.
Ale o prostownikach/ładowarkach to nie tutaj
I tak już jest bajzel w tym wątku.
daaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2022, 22:08   #183
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Dziękuję za odpowiedzi.

Ta Boschowa ładowarka mi się włącza i jest w Standby ale wciskanie przycisku Mode nie załącza Charging.
Akumulator raczej na 100% mam do doładowania.
Dawno nie byłem w żadnej trasie. Auto jeździ od pracy do domu i od domu do pracy.
Pozostaje mi kupić nową "ładowarkę" / prostownik
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2022, 16:01   #184
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 195
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

W moim Foxsur najpierw trzeba podłączyć go do prądu, wybrać odpowiednią opcję a dopiero na koniec podłączyć akumulator, w przeciwnym razie jak najpierw podłącze akumulator a potem ładowarkę do prądu to też jest w trybie standby i nie da się nic załączyć.
Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2022, 20:02   #185
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Kurcze nie raz tego swojego Boscha podłączałem i nigdy nie "zawiesił" się żeby nie można było go przełączyć.
Ale jak znajdę czas to jutro podłącze ponownie.
Foxsura wciąż nie zamowilem bo nie wiem gdzie dać wysyłkę (niby mam urlop na 2 tygodnie ale ciężko mnie w domu złapać).
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2022, 20:21   #186
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już jesteśmy przy pomiarach i akumulatorach to który moduł ma najbardziej zbliżone pomiary/wskazania napięcia z *oryginałem?
*oryginał-bezposredni pomiar woltomierzem na klemach.
Ponawiam pytanie.

Dzisiaj sprawdzałem pidy forscanem na BCM, HVAC i miernikiem na klemach.
Wskazania na pracującym silniku:
Miernik - 13.9-14V
BCM - 14.1-14.15V
HVAC - 13.9-14.8V szybko zmieniające się.

Może inny moduł pokaże to co miernik?

Wskazania na zgaszonym silniku, zapłon włączony:
Miernik 13.4
BCM 13.8
HVAC 12.7
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2022, 15:31   #187
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Boscha podłączałem i nigdy nie "zawiesił" się żeby nie można było go przełączyć.
Ale jak znajdę czas to jutro podłącze ponownie.
nie było to jutro ale..
Okazało się że Bosch magicznie zadziałał.
Podłączyłem pod aku, podłączyłem do gniazdka i mogłem zmienić tryb na ładowanie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zostawiłem na całą noc, od tamtego czasu start stop znowu działa (magia, normalnie magia)

Przed rozpoczęciem ładowania, zaczytałem PID Forscanem, pokazywał (na zapłonie) ECU voltage 10.75V.
Po nocnym ładowaniu na tym samym PIDzie jest wskazanie 11.75V.

Ale. Ponieważ kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mi od razu dał komentarz, że takim Boschem to se mogę, to zamówiłem klona Chińczyka ZYX-J30

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A że na youtubach narzekali że te Chińczyki mają jakieś braki w filtrach na wejściu i wyjściu, ale w komentarzach mówili że nowsze wersje mają filtry,
to przy okazji otworzyłem to cudo i na moje oko ma "więcej" niż Ci co robili dawno temu te pierwsze recenzje

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale nie o to, nie o to, nie o to!

Pytanie. Bo ja jestem zielony.
Akumulator w aucie mam Vartę Blue Dynamic EFB.
Wg zdjęcia w instrukcji, mój prostownik powinien mieć mode: AGM/GEL
Wg tego co mam jednak pod kontrolką na panelu, to mam napis AGM, ale mogę przyjąć, że brak napisu "GEL" nie jest aż taki zły.
Rozumiem również, że właśnie na takim ustawieniu, powinienem naładować swoje aku.
Ale. Interesuje mnie ten tryb repair który czyni podobno "cuda" ale martwi mnie, że ktoś nadmienił żeby z akumulatorami typu AGM za nic nie używać repair, bo muszą być otwarte cele.
A jak zapewne podejrzewacie, celi otworzyć w takiej Varcie się nie da, bo to "akumulator bezobsługowy".

Wg opisu na stronie Varty:

Cytat:
If you are dealing with a lead-acid battery that is not considered maintenance-free, please visit a professional workshop.
Do not check the electrolyte level by yourself.
Maintenance-free batteries like VARTA AGM, EFB and SLI typically do not require any acid level checking. Just clean any dirt off the vent pipes.
Obejrzałem już chyba z 7 filmików na temat tych prostowników i już kompletnie zgłupiałem,
czy do takiego akumulatora można włączyć tryb repair,
czy jednak jak dostanie takie a nie inne napięcie to nie będzie "kaboom" lub nie znajdę popękanej obudowy.

Wiercić dziur/otworów nie chcę a nie kojarzę, żeby gdzieś na pokrywie faktycznie były widoczne te vent pipes.

Jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć (kompletnie zielonemu jeśli chodzi o takie rzeczy)?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2022, 16:06   #188
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Masz kolego aku EFB czyli kwasiaka z tylko nieco innymi płytami, ale to kwasiak. Ładujesz to jako zwykły kwasiak, ponieważ EFB wytrzymuje większe prądy niż AGM I GEL. Czyli wybierasz opcję STANDARD. Może te małe chińskie ustrojstwa cudów nie robią i trupa z martwych nie wzbudzą ale lekko już tracący pojemność aku odbudują.

Bump: I spokojnie tryb REPAIR możesz dowolnie uruchamiać po wstępnym ładowaniu do pełna lub jako ładowanie do pełna, nic nie wybuchnie, trzeba czekać do końca jakieś 16 godzin i tyle.

Bump: Poczytaj czy ten Vehicle Mode to normalny tryb dla akumulatorów kwasowych znany jako WET .
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2022, 16:55   #189
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg tego co mam jednak pod kontrolką na panelu, to mam napis AGM, ale mogę przyjąć, że brak napisu "GEL" nie jest aż taki zły.
EFB to zwykły kwasowy aku.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2022, 17:41   #190
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Ok. Wszystko jasne.
Cały czas myślałem że EFB ma coś z żelem mimo że nawet w tym temacie kilka postów wyżej ktoś mi pisał, że to "kwasiak". Ale jak jest się w tym temacie zielonym, to co począć że człowiek nie rozumie.

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczytaj czy ten Vehicle Mode to normalny tryb dla akumulatorów kwasowych znany jako WET .
No cóż. Nie ma co oczekiwać niczego jeśli chodzi o instrukcje.
W załączniku zdjęcie.

Ale dziękuję za pomoc.
Na weekend planuje podłączyć, naładować (tryb Car/Truck) , a potem tryb repair (18 godzin)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220620_173921-01.jpg (16.2 KB, 17 wyświetleń)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.