Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2022, 09:03   #1
meleth
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2022
Postów: 0
Domyślnie Jakiego focusa wybrać: benzyna MT czy hybryda AT?

Dzień dobry,

Jestem nowym użytkownikiem forum. Chcę niedługo dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy forda. Po wstpęnej selekcji zostały mi dwa modele do wyboru i mimo długotrwałego googlowania nie potrafię ustalić, ktory będzie dla mnie korzystniejszy i w zwiazku z tym proszę o opinie użytkowników tego zacnego forum. :-)

Te modele to:

FORD Focus TITANIUM, KOMBI, 1.0 ECOBOOST 125KM, MANUAL M6 Titanium 5W

FORD Focus TITANIUM, KOMBI, 1.0 ECOBOOST HYBRID 125KM, POWERSHIFT A7 Titanium 5W

Oba modele salonowe, rocznik 2022.

To będzie moje pierwsze auto z salonu, na które dłuuugo odkładałem. :-)

Informacja której poszukuję, to czy istnieje wyraźna przewaga argumentów za hybrydą w automacie, które przekonają mnie do dopłacenia kilkunastu tysięcy zł do tego modelu.

Po hybrydzie spodziewałem się dużo lepszego spalania od benzyniaka (producent pisze nawet o 17% lepszym spalaniu od poprzedników), natomiast znalazłem w Internecie porównanie tych modeli, które wskazuje, że hybryda spala realnie 7,9 l/100 km, a benzyna 7,0 l/100 km. Również wartosci katalogowe są na korzyść benzyny: 5,1 l/100 km vs. 5,4 l/100 km dla hybrydy.

Wiem, że ford nie robi klasycznych hybryd a'la Toyota, tylko tzw. miękkie hybrydy, których rolą jest ograniczenie spalania paliwa, ale znalezione przeze mnie liczby przeczą temu założeniu. Nie wiem, czy mogę ufać jakimś internetowym porównywarkom, stąd moja wizyta tutaj. :-)

Bardzo proszę o pomoc/wytłumaczenie jak to jest ze spalaniem w tych obu modelach. Jest to dla mnie główne kryterium zakupu ze względu na moje potrzeby.

Moje potrzeby to: auto do jeżdżenia po mieście i wożenia rodziny, dużo jeżdżenia w korkach po Krakowie w godzinach szczytu (ok. 60 km dziennie po mieście), 1-2 razy w miesiącu 25 km autostradą do rodziców, 1-2 razy do roku trasa ok. 350 km na wakacje.

Dziękuję za każdą pomoc/opinię. :-)

Pozdrawiam,
meleth

meleth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2022, 14:16   #2
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Jakiego focusa wybrać: benzyna MT czy hybryda AT?

Tak zapytam czy sprawdziłeś dostępność obu aut? Bo w obecnych czasach na auto salonowe (nowe) czeka się z 12 miechów.

Edit - jeśli spalanie jest najważniejsze i głównie jazda po naszym Krakowie to bierz Corollę w hybrydzie i po mieście spali 4 litry a i całą rodzinkę zapakujesz.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

Ostatnio edytowane przez kocur ; 09-05-2022 o 14:18
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2022, 16:12   #3
meleth
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2022
Postów: 0
Domyślnie Odp: Jakiego focusa wybrać: benzyna MT czy hybryda AT?

Dzięki za opinię!

Oba auta mam w leasingu pracowniczym + możliwy odkup po zakończeniu. Dostępność od sierpnia 2022, ale faktycznie, uwierzę, jak zobaczę konkretne daty w umowie. :-)

Toyota byłaby spoko, ale nie mamy jej w ofercie pracowniczej. Jest za to duża przewaga fordów.
meleth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2022, 13:18   #4
StStS
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2012
Model: S-Max Vignale
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 54
Domyślnie Odp: Jakiego focusa wybrać: benzyna MT czy hybryda AT?

Data w umowie da Ci najwyżej tyle, że w razie czego będziesz mógł odstąpić od umowy. Nie spodziewałbym się punktualności z ich strony, ani zgody na wpisanie kar umownych za opóźnienia.
StStS jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.