Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2019, 11:27   #11
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...

To nie to auto chociaż ta sama wersja silnikowa, w tamtej okazało się że przewód paliwowy był tak zatkany że silnikowi brakowało paliwa, zator był zaraz przy ujściu ze zbiornika, po usunięciu tej usterki w pojeździe został zregenerowany sterownik pompy vp i służyło bezawaryjnie do wypadku w 2017r. Blacha poszła na złom ale silnik ze skrzynią zostawiłem.

Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2019, 07:50   #12
Wojtekrr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2018
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 115km TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...

Dzięki za odpowiedź. To już jakaś wskazówka.
U mnie jest podobnie tzn. auto czasami na niskich obrotach - np przy ruszaniu, kiedy za szybko dam mu 2, albo 3 bieg, albo kiedy jadę z małą prędkością na 3,4 biegu - auto jakby dusi się i już tak pozostaje. Obroty niby rosną nawet do 3000 ale nie ma mocy. Na równym terenie jeszcze się rozpędzi i nawet jedzie ponad 100 km, ale jak przyjdzie większa góra to dramat.
Drugi objaw to przy większej prędkości np. na trójce, kiedy dam mu gazu na maksa auto dochodzi do 2500 obrotów i nagle jest tąpnięcie i już jest słabszy. Niewiele, ale słabszy. Pojawia się sprężynka. Można jeszcze jeździć w miarę normalnie, ale jest lekki spadek mocy. Po restarcie silnika wszystko wraca do normy.
U szwagra na komputerze wywaliło błąd 251(opis z tego co pamiętam - sterownik pompy wtryskowej)
Wojtekrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2019, 23:00   #13
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...

Miałem to samo kilka lat temu. Najpier wymieniłem pompkę paliwa przy baku plus filtr paliwa. To nic nie dało... Skończyło się na regeneracji pompy wtryskowej (wtedy jeszcze samochód był tyle warty, żę opłacało się to zrobić) plus czyszczeniu całego układu paliwowego. Wyciągnięty z pompy tłoczek (nastawinik wyprzedzenia wtrysku) był bardzo mocno przytarty...
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 18:40   #14
Wojtekrr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-05-2018
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 115km TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...

No a u mnie ostatecznie okazało się, że przyczyną był czujnik temperatury płynu chłodniczego.. Koszt 130zł za zamiennik. Po wymianie wszystko chodzi jak trzeba. Dodatkowo pojawiał się błąd 1288 i to mnie już ostatecznie upewniło, że trzeba wymienić czujnik.
Okazuje się, że jeżeli czujnik podaje zawyżoną temperaturę do komputera sterującego ten uruchamia tryb awaryjny, żeby zapobiec przegrzaniu się silnika i automatycznie moc auta spada.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Wojtekrr ; 21-12-2019 o 19:39
Wojtekrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2020, 21:14   #15
kolendziak1
ford::beginner
 
Avatar kolendziak1
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 23-10-2018
Skąd: Ełk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 Tdci 163km
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...

Dodam jeszcze jedną możliwośc. U mnie przy takich objawach plus: nie słychać turbiny. Czujnik doładowania podciśnienia do wymiany. Mała plastikowa kostka za 230/320zł załatwiła problem.
kolendziak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2021, 05:58   #16
michtomkar
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 17-02-2021
Skąd: Łódź
Model: fokus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...

Witam wszystkich miałem ten sam problem jest moc i nie ma mocy i tak w kółko posiadam mk1 2002R u mnie wyglądało to tak że po miesiącu takiej zabawy podczas ruszania wrzuciłem n bieg 2 i zgasł tyle z jazdy
okazało się że upalił się rezystor pompy wtryskowej polutowane i można jeździć ale mój mechanik jest porządny i zaczął szukać przyczyny upalenia był to zacinający się zawór dawki paliwa po wymianie dolegliwości z zacinającą się mocą ustały
michtomkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 00:35   #17
KubuśWariat
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 06-07-2010
Model: Scorpio Cosworth
Silnik: BOA, 2,9 V6 24V
Rocznik: 1993
Postów: 49
Domyślnie Odp: 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...

Proszę wybaczyć zmianę auta z tytułu, ale ten sam system zasilania, a więc do rzeczy.. Focus tddi 90KM.. przy delikatnym ruszaniu zazwyczaj tryb awaryjny jednocześnie wyraźnie odczuwalne tąpnięcie cała budą auta (spadek mocy, obrotów sygnalizowane kontrolką świec), po zatrzymaniu w miejscu rpm powinny spaść jeszcze o jakieś 50-100) przy agresywnym ogólnie (poza większym zużyciem sprzęgła) się udaje.. alke różnie bywa.. wina końcówek wtrysków czy sterownika pompy vp? Przebieg niespełna 260kkm, a egr zaślepiony.. aha po każdym takim incydencie wystarczy zgasić i ponownie odpalić i tak do następnego razu..

Ostatnio edytowane przez KubuśWariat ; 27-10-2022 o 08:21
KubuśWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.