Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2014, 12:48   #121
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Gagarin - trzymam kciuki że będzie choć lekka poprawa, choć nie każdego stać i może sobie pozwolić na taki remont jak tu sugeruje Salom. U mnie podobnie, aby jeździć musiałem wydać pieniądze przeznaczone na inne przyjemności, a ponieważ sam nie znałem tego samochodu oddałem do mechanika, choć nie ukrywam że też bym sam szukał jakiegoś rozwiązania.
Pozdrawiam wszystkich mających siły na samodzielne naprawy.

Po za silnikiem i elektryką resztą sam sobie zrobię w aucie... ;-)

klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 13:21   #122
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gagarin, efekt będziesz miał taki po tych zabiegach, taki sam jakbyś umył silnik z zewnątrz, i oczekiwał poprawy.
Tylko zdjęcie głowicy, wyjęcie tłoków , wymiana pierścieni tłokowych, regeneracja głowicy, usunie dolegliwości twojego silnika, i odchudzi ci troche portfel.
Panowie,
A macie moze schemat jakimi momentami sa skrecane poszczegolne sruby ?
Cały czas mnie korci by dol slinika zrobic samemu (pierscienie), a glowice oddac do regeneracji.
W sumie mam i warsztat i kanal...
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 13:52   #123
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gagarin, efekt będziesz miał taki po tych zabiegach, taki sam jakbyś umył silnik z zewnątrz, i oczekiwał poprawy.
Tylko zdjęcie głowicy, wyjęcie tłoków , wymiana pierścieni tłokowych, regeneracja głowicy, usunie dolegliwości twojego silnika, i odchudzi ci troche portfel.
Mycie wenatrz a z zewnatrz sie troche chyba rozni. Historie o sklejonych i zapieczonych pierscieniach przewijaja sie przez anglojezyczne fora.
Nie jestem zwolennikiem leczenia syfa pudrem ale powtarzam po raz kolejny ze zrobilem to tylko i wylacznie dlatego ze komus takie dzialanie pomoglo i zeby miec czyste sumienie ze zrobilem co moglem i na ile moglem sam. Jestem w pelni swiadomy tego ze szansa na poprawe byla niewielka ale jednak byla.

Tak przy okazji to wydaje mi sie ze jesli winne sa pierscienie to regeneracja glowicy ma sie zupelnie nijak do poprawy sytuacji.

Nastepnych pareset km da odpowiedz czy cos pomogly moje zabiegi. Jak mawiaja nasi sasiedzi ze wschodu: pozyjemy - zobaczymy.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 15:32   #124
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

" Tak przy okazji to wydaje mi sie ze jesli winne sa pierscienie to regeneracja glowicy ma sie zupelnie nijak do poprawy sytuacji. "

Wszystko zależy od silnika i jego zużycia, Branie oleju może mieć dwojakie rozwiązanie, ale u mnie poszło w parze. Zużyte pierścienie przez nie przedostaje się co raz więcej oleju który spala a on osadza się na głowicy i zawory tracą swoją szczelność, głowica także się zużywa swoim życiem, szklanki więc potrzebuje regulacji, ale co przy tak dużym spalaniu oleju jak u mnie, uszczelniacze zaworowe to już się tak wyrobiły i guma to już raczej stałą się jak z plastiku, zamiast uszczelniać to ma luzy tędy przepuszcza olej do komory spalania i stąd też większe zużycie oleju. Pierścienie oczywiście można samemu wymienić, trochę roboty jest osłona silnika, spuścić olej i miska olejowa, potem odkręcamy korbowody i mamy pierścienie, Warto zainwestować w dobre pierścienie.

Jak to nie pomoże wtedy głowica, ale to jak pisałem niby silniki takie same a usterka może być rozwiązana na kilka sposobów.
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 15:47   #125
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Koledzy forumowicze, jak silnik rozebrany, bo brał olej , to zawsze przy naprawie robi się głowicę, i nie wypisujcie bzdur, że ma się to nijak do wymiany pierścieni, itd.. bo jak się okaże że znowu bierze, to powiesz, dlaczego nie zrobiłem głowicy. Wtedy od nowa rozbieranie, nowe uszczelki i czas, i koszty. A tak to robi sie wszystko co potrzeba, a głowicę napewno potrzeba. W niej gniazda się wypalają, zawory nie trzymają szc zelności, uszczelniacze zaworów jak skała, przy rozebraniu pękają, trzeba splanować, bo póżniej temat nowy, że olej w zbiorniczku z płynem chłodniczym, lu biała mazia na korku wlewu oleju.Robiłem osobiście trochę silników, i wiem o czym piszę, a jak ktoś ma inną koncepcję, to jego sprawa, ja się nie pogniewam.

Aaronik, jak masz warunki i jako takie pojęcie o naprawach, to bierz się sam za silnik, nie jest to trudna robota, koledzy z forum wszystko podpowiedzą co trzeba, jakie siły dokręcania, a głowicę z zaworami i tak musisz dać do specjalisty, na planowanie opuszczanie gniazd, i przeszlifowanie zaworów, a resztę sam złożysz.

Ostatnio edytowane przez salom ; 29-05-2014 o 15:52
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 16:05   #126
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

a ustawienie rozrządu na łańcuchu też pomożesz?
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 16:12   #127
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Już było to opisywane, wystarczy poczytać, to też jest proste, naprawa zegarka gorsza, a też naprawiają.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 16:14   #128
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

to ok. nie szukałem na forum, dlatego zapytałem
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 17:06   #129
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy forumowicze, jak silnik rozebrany, bo brał olej , to zawsze przy naprawie robi się głowicę, i nie wypisujcie bzdur, że ma się to nijak do wymiany pierścieni, itd.. bo jak się okaże że znowu bierze, to powiesz, dlaczego nie zrobiłem głowicy. Wtedy od nowa rozbieranie, nowe uszczelki i czas, i koszty. A tak to robi sie wszystko co potrzeba, a głowicę napewno potrzeba. W niej gniazda się wypalają, zawory nie trzymają szc zelności, uszczelniacze zaworów jak skała, przy rozebraniu pękają, trzeba splanować, bo póżniej temat nowy, że olej w zbiorniczku z płynem chłodniczym, lu biała mazia na korku wlewu oleju.Robiłem osobiście trochę silników, i wiem o czym piszę, a jak ktoś ma inną koncepcję, to jego sprawa, ja się nie pogniewam.

Aaronik, jak masz warunki i jako takie pojęcie o naprawach, to bierz się sam za silnik, nie jest to trudna robota, koledzy z forum wszystko podpowiedzą co trzeba, jakie siły dokręcania, a głowicę z zaworami i tak musisz dać do specjalisty, na planowanie opuszczanie gniazd, i przeszlifowanie zaworów, a resztę sam złożysz.
Ok, moze zle sie wyrazilem. Po prostu wydaje mi sie ze jesli przepuszcza miedzy pierscieniami a gladzia cylindra to glowica raczej nie cierpi. Fakt ze uszczelniacze juz moga byc twarde, gniazda wypalone itd i mozna sobie zafundowac regeneracje glowicy przy okazji dla swietego spokoju.
Jesli u mnie bedzie konieczny remont to pewnie glowica tez pojdzie do roboty, chyba ze fachowcy orzekna ze jest OK.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2014, 14:10   #130
Gagarin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: KRK
Model: C Max
Silnik: 1.5 tdci duratorq
Rocznik: 2015
Postów: 64
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

No i niestety tak jak tu koledzy przewidywali pluaknki na niewiele sie zdaly bo zre olej dalej. Wiem, wiem co niektorzy chca powiedziec ale i tak twierdze ze warto bylo sprobowac.
Bede w czwartek oddawal auto do zmiany amorow to juz przy okazji zostanie na dluzej do rogrzebania silnika. Koszt samych czesci to nieduzo bo w przeliczeniu na PLN okolo 900. Robocizna za to mnie mocno kopnie. Ale wyjscia nie ma.
Glowica raczej bedzie tylko sprawdzona, przeczyszczona i wymienione beda uszczelniacze tak juz na wszelki wypadek. Z dolu na pewno do wymiany pierscienie i mam nadzieje ze nic wiecej. Moze od razu przy okazji nowe panewki, bo czemu nie jak juz wszystko bedzie na wierzchu. Powinienem na srode miec auto z powrotem i to juz mam nadzieje bedzie koniec epopeji olejowej.
Oczywiscie dam znac co i jak po remoncie.
Gagarin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.