Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2023, 07:44   #1
Darkbetleem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-05-2023
Model: Ford Fiesta mk7
Silnik: 1,4
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Woda w bagażniku

Witam,
Mam problem który się ciągnie od kilku lat mianowicie woda w bagażniku, która sądząc po wilgotności elementów tapicerki dostaje się w końcowym efekcie po nadkolach do środka.
Uszczelniłem lampy i nic nie pomogło.
2 lata temu oddałem samochchód do mechanika/blacharza specjalizującego się w fordach. Zlokalizował przeciek - przez tylne otwory dachowe po zdemontowanym bagażniku (bagażnik zamontowany w ASO) oczywiście zabezpieczone oryginalnymi zaślepkami Thule.
Dokonał uszczelnienia poprzez wtłoczenie do wewnątrz profilu silikonu. Przeciek zniknął.
Niestety teraz znowu się pojawił. Wobec tego założyłem bagażnik, uszczelniwszy dodatkowo gwinty i nic to nie dało dalej się wlewa i to coraz więcej. Wodę wylewam po każdym deszczu i suszę. Pod kołem zapasowym zaczyna się korozja. czy ktoś się z czymś takim spotkał? Będę wdzięczny za radę.

Darkbetleem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 09:32   #2
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,547
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Najpewniej przecieka zgrzew dachu na łączeniu z błotnikiem - jest tam mastyka, która z czasem się wykrusza i przecieka. To samo dot. fragmentów około 10 cm pod listwami dachowymi (te rynienki na końcu dachu). Trzeba uszczelnić (ja zrobiłem silikonem pływającym).

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2023, 07:49   #3
Darkbetleem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-05-2023
Model: Ford Fiesta mk7
Silnik: 1,4
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Dziękuję z wskazówkę. Ten filmik oglądałem i faktycznie zabezpieczyłem tylko widoczne łączenie pod klapą a nie zrobiłem tego pod listwą dachową.
Prawdopodobnie silikon który był wpychany do profilu wewnętrznego przez nagwintowane otwory dachowe przytkał to miejsce na pewien czas i teraz znowu się rozszczelniło.
Spróbuję to zrobić, bo chyba nie ma innego wytłumaczenia na ten stan rzeczy.
Darkbetleem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2023, 08:15   #4
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,547
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

U mnie ciekło właśnie w tych miejscach (miałem wody w bagażniku do około połowy koła zapasowego). Listwy dachowej nie trzeba demontować, wystarczy silikon wprowadzić za pomocą np. patyczka kosmetycznego. Pływający silikon sam wypełni szczeliny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wystarczy około 5 cm, bo tam masa uszczelniająca pęka najbardziej.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2023, 17:37   #5
Darkbetleem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-05-2023
Model: Ford Fiesta mk7
Silnik: 1,4
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Wreszcie konkretna odpowiedź bo blacharz z xletnim stażem chciał mi demontować pół samochodu w tym podsufitkę, która była sucha. Za nic miał moje uwagi. Niezwłocznie to zrobię. Jeszcze raz dziękuję!!!!!! Sprawdza się teoria że najlepszym lekarzem dziagnostą jest pacjent

Bump: Jeszcze jedno pytanie, bo w instrukcji tego pływającego silikonu pisze że trzeba powierzchnie wyczyścić, a tam nie ma podejścia. Czy to jest konieczne? Czy trzeba to przedmuchać sprężonym powietrzem , czy to musi być super suche bo pod tą listwę ciężko podejść. Naprawdę już jestem blisko! Czy się nie przejmować i lać ile wlezie

Bump: Jakaś podpowiedż co do konkretnej marki
Darkbetleem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2023, 09:22   #6
Amate03
ford::amateur
 
Imię: Bombel
Zarejestrowany: 31-05-2023
Skąd: Katowice
Model: Fiesta
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Tak musisz to oczyścić wysuszyć żeby miało przyczepność.
Co do marki mastyki, wybierz coś co bedziesz miec pod reka, ja polecam novol gravit 620
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Amate03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2023, 08:20   #7
Darkbetleem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-05-2023
Model: Ford Fiesta mk7
Silnik: 1,4
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Dziękuję
Darkbetleem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2024, 17:42   #8
brandfor
ford::amateur
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 27-11-2021
Skąd: Bielsko-Biała
Model: fiesta mk7
Silnik: 1.25
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Woda w bagażniku

Cytat:
Napisał kubaw20055 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie ciekło właśnie w tych miejscach (miałem wody w bagażniku do około połowy koła zapasowego). Listwy dachowej nie trzeba demontować, wystarczy silikon wprowadzić za pomocą np. patyczka kosmetycznego. Pływający silikon sam wypełni szczeliny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wystarczy około 5 cm, bo tam masa uszczelniająca pęka najbardziej.
tak, tylko że jak popękał z tyłu to może być już wszędzie popękany , ja zdjąłem listwę i z przodu również był ...
do tego jest jeszcze miejsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.o ktorych nikr nie wspomniał to podwójne otwory pod ślizgiami mocowania zderzaka , zaklejone są naklejkami które po czasie się odklejają i pchs wodę poprzez bok pasa wzdłuż wygłuszenia bagażnika pod nogi pasażerów z tyłu
należy zdjąć zderzak.
brandfor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.