Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2017, 23:36   #1
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Koło dwumasowe kiedy ostatni gwizdek?

No i stało się panowie a więc zapadła decyzja wymiany dwumasy. Objawy jakie pojawiły się już z pół roku temu to delikatnie stukanie dwumasy po odpaleniu auta po chwili robiło się cicho. Teraz w zimę po odpaleniu dźwięki coraz to głośniej się na zimnym silniku. Po jego rozgrzaniu auto chodzi normalnie, nie trzęsie nim itd.
Wydaje mi się że niema co przyciągać tematu bo ponoć odzywająca się dwumasa już tak nie chroni skrzyni łożysk itd?
Zdecydowałem się na zestaw firmy LUK nie ukrywam że cenowo był trochę tańszy od SACHS.
Numer katalogowy LUK: 600 0149 00
Nie żałuję decyzji wyboru bo zarówno LUK jak i SACHS maja dobre opinie.
Wymiana całego kompletu tzn koło dwumasowe Sprzęgło i wysprzeglik.
Wymiana prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Koszt prawdopodobnie 400zl to chyba standardowa cena?
Mam nadzieję że ta decyzja i już jej wymiana uchroni skrzynie przed innymi skutkami odzywającej się dwumasy.
Auto ma przejechane 282tys km jeśli siedzi tam jeszcze oryginał to sporo wytrzymała :-)
Czy ktoś z was ostatnio też ją wymieniał? Jakieś pozytywy? poza pustym portfelem :-)

Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 08:21   #2
maryan55
ford::average
 
Avatar maryan55
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: było 2.3 LPG / jest 2.0 TDCi
Rocznik: było 1998 / jest 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe kiedy ostatni gwizdek?

Ja ostatnio zmieniałem i jest bez porównania lepiej. Przede wszystkim silnik nie szarpie przy niskich obrotach (tak jakby się dławił) ponizej 1700 obr/min. Podczas zmiany biegów jak puszczalem sprzeglo to zawsze byl lekki stuk. Ale przy gaszeniu silnika stukanie było u mnie bardzo małe. Za namową mojego mechanika jak i kumpli ktorzy siedza w branzy motoryzacyjnej nie kupilem LUKa za 1800zl, ktory jest na alle portalu i w sieci cars (bo mozna trafic na regenerowane, albo na chinczyka, albo wysprzeglik bedzie kiepski...). Czesci kupil mechanik w swojej hurtowni za 2400! Tez LUK! Ale podobno orginalny LUK. Teraz cala gwarancje za naprawe ma na sobie moj mechanik, bo slyszalem o przypadkach gdzie trzeba bylo zwrocic wadliwy dwumas i jesli to byly by czesci kupione przeze mnie to ja place za ponowne sciaganie skrzyni... Za calosc zaplacilem 3100zl, w tym wymiana klaksonow, robota i jakies pierdolki. Co do nowego sprzegla, spodziewalem sie ze lzej bedzie sie wciskalo pedal na nowym docisku, jednak zadnej roznicy nie ma. W koncu sprzeglo przenosi duzy moment wiec musi byc mocne (w służbowej Fabii 1.4 Pb mam juz 200k km i chodzi o wiele lzej...). Ale miłe zaskoczenie to bardzo lekka praca drazka zmiany biegow (mechanik po wyjeciu skrzyni nasmarowal linki i ten mechanizm od zmiany biegow, tak sam z siebie) i powiem Ci ze to jest najlepszy plus tej naprawy, ktory czuje podczas jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
maryan55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 09:20   #3
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe kiedy ostatni gwizdek?

Cytat:
Napisał maryan55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja ostatnio zmieniałem i jest bez porównania lepiej. Przede wszystkim silnik nie szarpie przy niskich obrotach (tak jakby się dławił) ponizej 1700 obr/min. Podczas zmiany biegów jak puszczalem sprzeglo to zawsze byl lekki stuk. Ale przy gaszeniu silnika stukanie było u mnie bardzo małe. Za namową mojego mechanika jak i kumpli ktorzy siedza w branzy motoryzacyjnej nie kupilem LUKa za 1800zl, ktory jest na alle portalu i w sieci cars (bo mozna trafic na regenerowane, albo na chinczyka, albo wysprzeglik bedzie kiepski...). Czesci kupil mechanik w swojej hurtowni za 2400! Tez LUK! Ale podobno orginalny LUK. Teraz cala gwarancje za naprawe ma na sobie moj mechanik, bo slyszalem o przypadkach gdzie trzeba bylo zwrocic wadliwy dwumas i jesli to byly by czesci kupione przeze mnie to ja place za ponowne sciaganie skrzyni... Za calosc zaplacilem 3100zl, w tym wymiana klaksonow, robota i jakies pierdolki. Co do nowego sprzegla, spodziewalem sie ze lzej bedzie sie wciskalo pedal na nowym docisku, jednak zadnej roznicy nie ma. W koncu sprzeglo przenosi duzy moment wiec musi byc mocne (w służbowej Fabii 1.4 Pb mam juz 200k km i chodzi o wiele lzej...). Ale miłe zaskoczenie to bardzo lekka praca drazka zmiany biegow (mechanik po wyjeciu skrzyni nasmarowal linki i ten mechanizm od zmiany biegow, tak sam z siebie) i powiem Ci ze to jest najlepszy plus tej naprawy, ktory czuje podczas jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Hej ja swój zestaw zamawiałem u znajomego w sklepie motoryzacyjnym nie przez internet i nie wiem jakie oni tam sprzedają.
Dzisiaj części powinny dojść mechanik będzie robił po niedzieli zobaczę jaka różnica w jeździe ale myślę że z 150tys km będzie spokój z dwumasą. A przy jakim przebiegu Twoją zaczęła padać?
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 10:33   #4
maryan55
ford::average
 
Avatar maryan55
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: było 2.3 LPG / jest 2.0 TDCi
Rocznik: było 1998 / jest 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe kiedy ostatni gwizdek?

Mam auto krajowe, jestem trzecim wlascicielem, kupilem go 3 lata temu to mial 180k i juz kumpel czul ze dwumas sie konczy. Teraz mam 210k a mechanik twierdzi ze na pewno jest wiecej przelatane... Dlatego padło...
maryan55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 15:39   #5
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe kiedy ostatni gwizdek?

Ja mam potwierdzony przebieg 282tys i zaczęło się dawać w znaki więc trzeba zrobić. A jakie miałeś w aucie Luka czy Sachs? Ja ponoć mam Luka tak twierdzili po Vinie zobaczymy jak wyciągnie :-)
Dzisiaj zamówiłem jeszcze 2l oleju Ravenol do skrzyni miałem dylemat jeszcze nad motulem ale to i to najwyższa półka ponoć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w Fordzie trochę cena przesada 90zl za l. A Ty zmieniłeś olej w skrzyni?
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 16:14   #6
maryan55
ford::average
 
Avatar maryan55
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: było 2.3 LPG / jest 2.0 TDCi
Rocznik: było 1998 / jest 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe kiedy ostatni gwizdek?

Olej w skrzyni zmienialem zaraz po kupnie, czyli 30k km temu. Moj przebieg tez mial byc potwierdzony, sam jezdzilem do ASO, pierwsze cztery lata w ASO mial tylko 90k km. Potem za kolejne cztery dostalem jakies rachunki i wygladalo to realnie, te 180k km. Ale moze jest inaczej... Niewazne, liczy sie to ze jest w dobrym stanie i jestem z niego bardzo zadowolony. Niepamietam jakie mialem sprzeglo, ale bylo niezle zuzyte, w sensie dwumasa cala latala na boki. A na trwalosc dwumasy bardzo duzy wplyw ma kierowca wiec moze tym moim jezdzil jakis laik?!?
maryan55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 16:19   #7
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe kiedy ostatni gwizdek?

to zmień mechanika na wróżbite.
na zużycie dwumasy równie mocno wpływa sposób traktowania pedału sprzęgła, co przebieg.
Strzelanie ze sprzęgła, ciągnięcie przyczepy, szarpanie gazem, odpalanie i gaszenie bez rozsprzęglenia - tak szybciej wykończysz sprzęgło niż przebiegiem.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 18:56   #8
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe kiedy ostatni gwizdek?

Kolega ma rację mając 180tys przebiegu spokojnie mogłeś mieć zamęczoną dwumasę, ja mam 280tys ale moje auto mogło więcej po autostradach ganiać i dwumasa przeżyła dłużej, nie ukrywam że sam jej troszkę pomogłem często auto odpalałem i gasiłem bez wciśniętego sprzęgła i to na pewno troszkę skróciło jej żywot ale nową będę traktował inaczej :-)
No fakt olej miałeś świeżutki to nie było sensu zmieniać dobrze że mi mechanik podpowiedział żeby zalać nowy ;-) i mam nadzieję że ravenol i luk jako całość to dobry wybór ;-)

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 17-02-2017 o 07:26
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 20:00   #9
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Koło dwumasowe kiedy ostatni gwizdek?

Jutro prawdopodobnie odbiore autko, w trakcie wymiany dwumasy okazało się jeszcze że łożysko podpory półosi było rozsypane co ciekawe nie było go nawet słychać wpakowana INA a co ciekawe jak ktoś będzie je kupował to niech sprawdzi ile kosztuje jako INA a ile jako FEBI (pakowacz) bo w środku siedzi INA a zapłaciłem 30zł za INE w opakowaniu FEBI ;-)
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.