Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2015, 19:30   #31
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: Akumulator bezobsługowy - jak zrobiłem "obsługowy"

Witam mam mały akumulator 12V z autka syna bateria nie bardzo się chciała naładować prostownikiem, więc znalazłem na necie patent.
Do dobrego akumulatora podłączam prostownik i kablami rozruchowymi łącze dobry akumulator z tym drugim (nie działającym ) i zaczyna się ładowanie. Zobaczę co z tego wyniknie, narazie jest tak, że jak podłącze ten mały akumulator (którego przedtem prostownik nie ładował) pod prostownik to go normalnie ładuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po najbliższym rozładowaniu sprawdzę jaka będzie reakcja i dam znać.
Pozdrawiam.

sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 11:24   #32
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Akumulator bezobsługowy - jak zrobiłem "obsługowy"

Drugi pacjent to Bosch Silver 44Ah 360A - nie udało mi się zdjąć pokrywki, jest zgrzana. Więc wywierciłem otwory (bardzo łatwo się to robi) w wytłoczeniach nad celami - diagnoza ; cele suche, brak elektrolitu nad płytami. Dolałem wody i ładuję małym prądem. Podczas ładowania delikatnie gazuje, napięcie zmierzone po nocnej przerwie w ładowaniu - 13,2 V.
Kto wie jak określić datę produkcji Bosch 544 059 036 0 093 S54 41N 12V 44Ah 360A(EN) G5B6852430154 - wytłoczone na górnej powierzchni obudowy .
Już wiem - aku wyprodukowany przed 03.2010.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 21-01-2015 o 18:42
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2015, 07:32   #33
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Akumulator bezobsługowy - jak zrobiłem "obsługowy"

Złe wieści - Bosch już po testach rozruchu i pomiarze napięcia - podczas uruchomienia silnika napięcie spadło do ok. 5 - 8 Volt
a elektrowłącznik rozrusznika tylko trzaskał i nie obrócił silnikiem - więc diagnoza jednoznaczna - ZŁOM. no cóż BMW - "będę miał wydatki"
Centra Futura po dolaniu wody /opis zamieściłem wyżej/ i doładowaniu trzyma napięcie i b.db kręci rozrusznikiem, rozruch w ułamku sekundy.
Wczoraj /24 marca 2015/ Bosch trafił na złom, a do Focusa YUASA SILVER 12V 50AH 480A, 3 lata gwarancji.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 25-03-2015 o 14:57
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 11:51   #34
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: Akumulator bezobsługowy - jak zrobiłem "obsługowy"

Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Złe wieści - Bosch już po testach rozruchu i pomiarze napięcia - podczas uruchomienia silnika napięcie spadło do ok. 5 - 8 Volt
a elektrowłącznik rozrusznika tylko trzaskał i nie obrócił silnikiem - więc diagnoza jednoznaczna - ZŁOM. no cóż BMW - "będę miał wydatki"
To nie dobrze, ale ciekawe co było przyczyną bo myślę że twoja operacja raczej nie. Ja narazie nie mam problemów po przeróbkach, a ciekawe co u innych użytkowników którzy reanimowali swoje akumulatory, może coś napiszą jak to u nich wygląda.
pozdrawiam
Pawel.
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 12:29   #35
zxcvb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2014
Skąd: częstochowa
Model: ford focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Akumulator bezobsługowy - jak zrobiłem "obsługowy"

te akumulatory coraz slłabsze robią ruskie w mrozy wytrzymują
zxcvb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 14:03   #36
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Akumulator bezobsługowy - jak zrobiłem "obsługowy"

Cytat:
Napisał tyger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej właśnie rozwierciłem swój akumulator tz. nawierciłem 6 otworów i kurna wlałem aż litr wody dystylowanej. Podłączyłem do ładowania i ciekawy jestem czy coś jeszcze będzie z tego akumulatora ??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jak na obecną temperature wszystko okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 12:14   #37
Fordo_Mondo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-01-2014
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: Duratorq 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 263
Domyślnie Odp: Akumulator bezobsługowy - jak zrobiłem "obsługowy"

Bezbsługowy silver-calcium 80AH 700A Forda, rok produkcji 2007.

Do niedawna dzialal wysmienicie,
na przestrzeni ostatniego tygodnia kilka razy ledwo zakrecil rozrusznikiem.

Po zrobieniu w nim otworow, weszlo jakies 600-700ml wody destylowanej,
pozniej doladowany prostownikiem.

w tej chwili napiecie na aku to 12.40v, moze jeszcze troche posluzy..
Fordo_Mondo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.