Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2018, 20:03   #1
roberts3003
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: zachodniomoporskie
Model: Grand C-MAX / Escape
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM / 1.6 EB 180 KM
Rocznik: 2010 / 2016
Postów: 63
Domyślnie Skrzypienie w tylnym zawieszeniu

Czy spotkał się już ktoś w swoim Escapie a może w F. Kuga ze skrzypieniem z okolicy tylnego zawieszenia? Szczególnie uaktywniające się w momencie wolniejszych skrętów. Jakby jakieś gumowe/plastykowe elementy. Podejrzewałem klapę i siłowniki, przeglądane/badane było zawieszenie w stacji kontroli. Jak na razie sprawcy nie zlokalizowano.

roberts3003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2018, 21:04   #2
Tomto79
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Escape Titanium 4WD
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 56
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu

Właśnie miałem stworzyć temat dotyczący tego problemu - dziwiło mnie, że jest on tak popularny w USA, a u nas nikt się nie skarży na te hałasy z tylnego zawieszenia. Skrzypienie, trzeszczenie itp. pojawia się u mnie zawsze gdy jest mokro i niezbyt ciepło, przy ruszaniu (mam napęd na 4 koła), przy pokonywaniu wolno nierówności, przy skręcaniu, ale tak jak napisałem całkowicie ustępuję gdy jest sucho. W końcu zamierzam się za niego zabrać na poważnie, bo jest to irytujące, że w nowym aucie zawiecha skrzypi jak stary tapczan. Jak z kimś jadę to mnie ludzie pytają co to za hałasy.

Wszystko jest opisane na forach Escape np. tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Problem ten podobno ustępuje po wymianie tylnych amortyzatorów.
Ciekawi mnie czy ktoś już przerabiał ten temat w Escapie i może potwierdzić.

Bump: http://www.fordescape.org/forum/ford-escape-general-discussion/299-suspension-noise-13.html - ostatnie 2 posty szczególnie istotne
Tomto79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 21:22   #3
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu

Panowie a czego się spodziewacie od aut powypadkowych i zza oceanu? Trzebabyło wydać z 80 tysi na używaną Kugę i byłby spokój. Ja swój błąd już naprawiłem. Powodzenie i stalowych nerwów. Jeśli auta zza oceanu to tylko rasowe AmCary a nie klony europejskich modeli.
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 21:43   #4
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał APeZet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie a czego się spodziewacie od aut powypadkowych i zza oceanu? Trzebabyło wydać z 80 tysi na używaną Kugę i byłby spokój.
Ta jasne... a te wszystkie sprowadzone od niemca to zapewne igiełki, bo tak mówił handlarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a za 80tys wolę ze stanów sprowadzić coś lepszego i wyjdę na tym lepiej niż kupując u niemca czy handlarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 22:11   #5
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta jasne... a te wszystkie sprowadzone od niemca to zapewne igiełki, bo tak mówił handlarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a za 80tys wolę ze stanów sprowadzić coś lepszego i wyjdę na tym lepiej niż kupując u niemca czy handlarza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem na myśli auta salonowe a nie od handlarzy. Nie Ty jeden tak wolisz. To już takie nasze polskie zboczenie chcemy luksusu za stosunkowo nie dużą kasę. Ale w rezultacie finansowo wychodzi tak jakbyśmy kupili mniej problematyczne auto być może słabiej wyposażone.
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 22:26   #6
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu

A co jest takiego dobrego w salonowym golasie, niby z książką w ASOGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już wolę mądry zakup lekko uszkodzonego auta i samemu go naprawić zgodnie ze sztuką, przynajmniej będę wiedział co mam i jeszcze sporo kasy zostanie.
Wracając do tematu u siebie niczego takiego na szczęście nie zaobserwowałem i mam nadzieję, że nie zaobserwuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 07:56   #7
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu

Mam przelatane prawie 50 tys i żadnych stuków, puków, skrzypień itp. Ani z zawieszenia ani w środku żadne dźwieki się nie wydobywają.
Kwestia jest chyba rzeczywiście w doprowadzeniu auta uszkodzonego do perfekcji takiej jaka była przed kolizją. Jak robi się samemu dla siebie – to wiadomo, nie trzeba tego tłumaczyć. Ja u siebie wymieniałem błotnik zderzak, maske i kilka plasticzków. Co ważne wszystkie częśći wymieniałem na oryginalne, łącznie z nakrętkami, śrubkami, spinkami. Jeżeli zrobi się coś po partacku, tak aby było to wczesniej czy później to wyjdzie i człowiek się głowi o co ku… chodzi że skrzypi, nie pasuje itp… Po złożeniu całego i przejechaniu kilkuset km okazało się że coś pyka mi przy skręcie na postoju albo wolnej jeździe. Winowajcą okazał się luz w zwrotnicy koła w miejscu gdzie wchodzi sworzeń wachacza. Przyczyną tego luzu była ewidentnie kolizja. Po usunięciu wady i przejechaniu prawie 15tys. tylko leje paliwo i wymieniam olej. Plusem tego wszystkiego jest to że jak się samemu sprowadza, samemu się go robi (oczywiście poza lakierowaniem i blacharką bo takie rzeczy to się zleca komus komu się ufa) to takie kwiatki jak wyjdą to jest się samemu zweryfikować ich przyczynę.
Dlatego już w na statku płynie drugi Escape 
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 09:36   #8
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu

Zgadzam się z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wszytko jest dobrze jak pojazd jest po "przytarciu pod marketem", jeśli natomiast zrobił coś mocniejszego np. "dzwon" albo zadziałały dodatkowo sił boczne to struktura nadwozia jest zwichrowana. Nawet najlepszy artysta plastyk nie jest wstanie wyprostować stryktury. Może doprowadzi punkty referencyjne do położeń zgodnych w przestrzeni ale kosztem naciągniętych elementów. Więc jak się nie ma na używanego bezkolizyjnego (baz wypadkowego) średniej klasy SUVa to to może lepiej niżesz klasy nowego np DUSTER przynajmniej nie rdzewieje tak jak FORD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 16:09   #9
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu

Cytat:
Napisał ellocco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... to może lepiej niżesz klasy nowego np DUSTER przynajmniej nie rdzewieje tak jak FORD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Teraz to pojechałeś po bandzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ten cały śmieszny Duster to niby jest w ocynku? tam ponoć nie ma nadkoli a Ty tu zaczynasz promować jakiś rumuński badziewGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiadomo o gustach się nie dyskutuje ale Dustera nie kupił bym nawet za pół ceny, on jest po prostu brzydki!!!
danwit2 dobrze to opisałeś, jak wszystko naprawisz sam, przypilnujesz kogo trzeba i nie będziesz oszczędzał na spinkach itp to auto będzie służyć jak nowe.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 16:45   #10
Tomto79
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Escape Titanium 4WD
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 56
Domyślnie Odp: Skrzypienie w tylnym zawieszeniu

Myślę, że niektórzy chyba trochę odbiegli od tematu, usterka, o której jest temat to typowa wada fabryczna - na forach w Stanach piszą, że to wadliwe uszczelnienie amortyzatora - Ford przecież ich nie produkuje tylko zamawia u podwykonawców, a oni świadomie lub nie użyli wybrakowanego uszczelnienia i resztę już znamy. Niedawno wypłynęła np. kolejna afera w Japonii, że tamtejszy największy producent blach dostarczył wybrakowane półprodukty do ok 3 mln pojazdów - ponoć wszystkich japońskich producentów i nie tylko.

Ja osobiście mam samochód sprowadzony przeze mnie - dla mnie, był lekko rozbity, nic konstrukcyjnego, wszystkie poduchy na miejscu, geometria idealna, itp. Wszystkie części sam zamawiałem, każdą oryginalną spinkę, naprawiałem u zaprzyjaźnionego blacharza i jestem pewny tego co mam. Niestety wad fabrycznych nie da się tak łatwo ustrzec.
Tomto79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.