Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2018, 13:35   #11
sierota
ford::beginner
 
Avatar sierota
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Grand C-Max
Silnik: TDCi 200KM 445Nm
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO to potrafią już takie głupoty opowiadać, że czasem to ręce opadają...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tyłu pod podsufitką to nie ma ani jednej części czy kabla związanego z centralnym zamkiem. Tylko antena radia i ewentualnie antena GPS oraz ich wzmacniacze i zasilania...
Ciekaw jestem jak tą metodą naprawią centralny zamek...
No chyba, ze wiązka dachu wchodząca przez gumową przelotkę do klapy bagażnika cała jest już połamana i zwiera wszytko co popadnie...
Nie wiem. Byłem pokazali mi jak to wygląda, były tam kable i jakiś plastikowe pudełko, podobno moduł. Niby wymienili anteny.

Wszystko śmiga jak należy. Bardziej mnie zastanawia skąd tam tyle wody. Bo na to nie dostałem żadnej sensownej odpowiedzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

sierota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 13:56   #12
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Kiedyś sprzedałem s-maxa i po dwóch dniach dzwoni do mnie kupująca że dach cieknie... Ja w szoku bo auto miałem dwa lata i było ok. Okazało się że miała niedomknięty bagażnik w czasie deszczu a auto stało na spadzi i cała woda poszła w dach.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 21:49   #13
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO to potrafią już takie głupoty opowiadać, że czasem to ręce opadają...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tyłu pod podsufitką to nie ma ani jednej części czy kabla związanego z centralnym zamkiem. Tylko antena radia i ewentualnie antena GPS oraz ich wzmacniacze i zasilania...
Ciekaw jestem jak tą metodą naprawią centralny zamek...
No chyba, ze wiązka dachu wchodząca przez gumową przelotkę do klapy bagażnika cała jest już połamana i zwiera wszytko co popadnie...
Chyba jednak nie do końca masz racje:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 19:57   #14
sierota
ford::beginner
 
Avatar sierota
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Grand C-Max
Silnik: TDCi 200KM 445Nm
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba jednak nie do końca masz racje:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Brawo. Dokładnie ten moduł 15K602mi mi pokazywali. Wiec jednak się nie mylili...

Co ciekawe, auto odebrane w sobotę. A w poniedziałek auto otwieram z pilota, siadam za kółkiem, a tam "nie wykryto klucza"... Jak narazie był to pojedynczy przypadek, ale trochę mnie to zmartwilo.
sierota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 20:46   #15
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Cytat:
Napisał sierota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brawo. Dokładnie ten moduł 15K602mi mi pokazywali. Wiec jednak się nie mylili...

Co ciekawe, auto odebrane w sobotę. A w poniedziałek auto otwieram z pilota, siadam za kółkiem, a tam "nie wykryto klucza"... Jak narazie był to pojedynczy przypadek, ale trochę mnie to zmartwilo.
Się kiedyś robiło ten katalog. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 22:47   #16
meriam3
ford::average
 
Imię: marian
Zarejestrowany: 24-09-2015
Skąd: dolnyślask
Model: c-max II
Silnik: 2.0 TDCI 140kM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Panowie -macie rację i nie
Już od pewnego czasu zaobserwowałem na forach i z mojej autopsji ,że Ford poszedł na duże skróty i jak znaczna większość producentow zaczoł minimalizowac koszta do przesady . połączenia robi tak dopasowane że czasami troszkę wilgoci z otoczenia potrafi zdziałac cuda a połączenia częsci elektryczno siłowych robione na styk w takich warunkach wprawiają o zawrót głowy
PUNKT 1 zaoserwowałem w moim fordzie ,że wspomaganie kierownicy czasami zaskakuje po czasie ( koledzy pisali różne żeczy ze akumulator itp ) a wystarczało wypiąć kostki łączeniowe na maglownicy i przekonserwować sprejami i od tej pory wsystko jest ok .
PUNKT 2 W moim fordzie czasami zacinał się zamek klapy bagażnika ( i też koledzy pisali że przycisk pod tablica i może inne cuda ) - poszedłem tym tropem ale za każdym razem gdzieś niewiadomo kiedy nie otworzył i co rozebrałem tylną klapę i na jednym pinie styku w kostce w połaczeniu silnika klapy widzę czerń - wyczyściłem spreyem i do tej pory ( juz ponad 8 mies spokój )
PUNKT 3 jak kupiłem autko to po miesiącu alarmy rozładowana bateria - mówię spoko mam drugi kluczyk to podejdę i bedzie git .
Kur.a ten sam alarm . Mówię tak inteligentny człowiek podejdzie normalnie i - kupiłem dwakomplety bateri i wymieniłem w dwóch pilotach i co ,po podejściu do auta i wlączeniu zapłonu alarm rozładowana bateria. próbowałem różnych kombinacji przez forscana i z wyłączeniem aku i z wkładaniem kluczyka do kierownicy i po jakimś czasie zaskoczyło i alarmów już nie mam . Zaznaczam że po tym alarmie autko odpalałem i jeżdziłem normalnie ale komunikat zawsze się pojawiał .
PUNKT 4 Godzine temu zamknołem autko i po godzinie otwieram - normalka ,ja do zapłonu a tu komunikat nie wykryto immopilaizera i du._a, nie mogę odpalić , różne kombinacje stosowałem ,zamykałem z pilota i otwierałem i tak i siak i nic i dopiero jak sie wkur.__.m i poszedłem do domu po laptopa i przyszedłem , otwieram normalnie z palca i wsiadam i tak dla picu wciskam zapłon a tu piknie autko chodzi . jeszcze po dwóch tygodniach zrobił mi ten sam numer i do tej pory chodzi w miarę ładnie .
Mojak konkluzja Panowie jesttaka ,że fordy mają słabe styki w niektórych newralgicznych miejscach - wszystko wyglada OK a jes tnie tak
W moim 2 przypadku odkryliśmy z kolegą że wystarczyło trzymając jedną ręką przycisk nad tablicą rejestracyjną wciśnięty a drugą udeżając pięściąw okolicy zamka klapy nagle otwierał - czyli wtrząs powodował że styk w pewnym momencie złapał . otworzyliśmy razem ten zamek i okazało sie ,że połączenie samego silnika jest takiej kiepskiej jakości ,że czasami mocniejsze trzaśnięcie klapą powodowało że nie było dobrego kontaktu między autem a silnikiem .
Od większość kłopotów z naszymi autkami a serwisy albo wiedzą albo niewiedzą i w ciemno wymieniają moduły sterowniki elementy - może trafią .

Ostatnio edytowane przez meriam3 ; 16-02-2018 o 22:53
meriam3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2018, 09:36   #17
maaster
ford::average
 
Avatar maaster
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Płock
Model: Fokus C-Max Trend
Silnik: 1.8 120 KM
Rocznik: 2004 Grafiotwy
Postów: 166
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Cytat:
zaobserwowałem w moim fordzie ,że wspomaganie kierownicy czasami zaskakuje po czasie ( koledzy pisali różne żeczy ze akumulator itp ) a wystarczało wypiąć kostki łączeniowe na maglownicy i przekonserwować sprejami i od tej pory wszystko jest ok .
.
Czy ta usterka objawia się w ten sposób ,że przy każdym ( lub prawie każdym ) skręcie kierownicy czuć znaczny opór a po chwili jednym palcem można kręcić ( tak jakby przednie koła stały na lodzie) ?? .
Jaki dostęp jest do tej kostki ?? Gdzie jej szukać ??
pzdr
maaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2018, 21:59   #18
meriam3
ford::average
 
Imię: marian
Zarejestrowany: 24-09-2015
Skąd: dolnyślask
Model: c-max II
Silnik: 2.0 TDCI 140kM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Cytat:
Napisał maaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ta usterka objawia się w ten sposób ,że przy każdym ( lub prawie każdym ) skręcie kierownicy czuć znaczny opór a po chwili jednym palcem można kręcić ( tak jakby przednie koła stały na lodzie) ?? .
Jaki dostęp jest do tej kostki ?? Gdzie jej szukać ??
pzdr
Nie .
W moim wypadku po uruchomieniu auta ( włączeniu zapłonu) po sekundzie chcąc skręcić napotykałem duży opór - tak jakby wspomaganie nie kręciło dopiero po około trzech do czterech sekund zatrybiło . W hydraulicznym wspomaganiu pompa zaczyna kręcić i podawać ciśnienie wraz z obrotem silnika a tu w elektrycznym powinno podać napięcie "siłowe" na silnik i sterownicze po kolumnie i skręt powinien następować .
Wtyczki są trzy na maglownicy dostęp bardzo trudny . koledzy pisali że to wina słabego akumulatora ale ja aku mam dobre więc grzebałem i właśnie tu doszłem
Tu masz linka do maglownicy i widać kostki łączeniowe
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kolego maaster ale ja mam wspomaganie elektryczne w całości a w twoim wypadku to chyba jest hydrauliczne albo elektryczno-hydrauliczne

Ostatnio edytowane przez meriam3 ; 17-02-2018 o 22:03
meriam3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2018, 22:38   #19
maaster
ford::average
 
Avatar maaster
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Płock
Model: Fokus C-Max Trend
Silnik: 1.8 120 KM
Rocznik: 2004 Grafiotwy
Postów: 166
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Na starym i na nowym akku usterka wspomagania nie zmieniła się czyli to nie wina elektryki. Muszę na wiosnę przyjrzeć się pompie w takim razie.
Zauważyłem jedną rzecz. Po wymianie sprężyn przednich opór zmalał kręcąc w lewo a chyba zwiększył się gdy kręcę w prawo. Łożyska w górnym mocowaniu kolumny są sprawne.
maaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:53   #20
Adambar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2017
Model: Ford C-max / Fiesta
Silnik: 1.5 TDCi/1.4 TDCi
Rocznik: 2016/2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Witam.Wracam do tematu-problem z kluczem.Auto miało być oddane do reklamacji ale stało się coś dziwnego i od 10 dni do dzis{przejechałem ok 2tkm}problem ani raz sie nie pojawił.Dziwne rzeczy.Nie wiem co o tym mysleć Czy temu autu mozna ufac.Teraz tak na powaznie to myślę że tak jak ktos tu juz pisał mógł to byc problem z kontaktem na stykach któregoś z modułów.Mam nadzieje że juz problem nie wróci.
Adambar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.