Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2017, 11:00   #1
sierota
ford::beginner
 
Avatar sierota
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Grand C-Max
Silnik: TDCi 200KM 445Nm
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Nie widzi kluczyków

Witam, dwa dni temu podchodzę do auta przyciskam na pilocie odryglowanie drzwi i nic... Myślę sobie pewnie bateria padła.
Więc otwieram pilota wyciągam kluczyk otwieram drzwi, odkładam pilot w miejsce w schowku na pomiędzy fotelami gdzie narysowany jest kluczyk i wtedy dopiero auto się uruchamia. W domu po wymianie baterii nic się nie zmienia, auto nadal nie widzi klucza, zapasowego również. Co dziwne kilka razy wciągu tych dni pilot otworzył centralny zamek, ale żeby odpalić auto zawsze muszę odkładać klucz na to miejsce miedzy fotelami.
W instrukcji jest rada żeby udać się do serwisu, nie ma nic o programowaniu samodzielnym.

Co ciekawe gwarancja podstawowa skończyła się 16 grudnia. Ford protect mam na 5 lat, ale już serwisant zapowiedział że nie obejmuje programowania klucza, jeżeli to będzie to, co ciekawe ja w warunkach gwarancji nie doczytałem nic o tym aby programowanie było z niej wyłączone.

sierota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 16:11   #2
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Nie wiem jak to technicznie Ford rozwiązał, ale na chłopski rozum musi być jakaś antena, która pozwala na komunikację z kluczykiem z większej odległości.

No i teraz skoro samochód działa kiedy kładziesz kluczyk na oznaczone miejsce, ale nie działa z odległości, to można założyć, że padło to, co napisałem w pierwszym zdaniu.

Sprawdź jeszcze na odpalonym samochodzie, czy jak zabierzesz kluczyk z oznaczonego miejsca, to będziesz miał komunikat o tym, że kluczyk jest poza pojazdem.

W każdym razie po mojemu to jak najbardziej gwarancja powinna to obejmować, bo kluczyki rozprogramowane nie są, a problem leży w komunikacji samochodu z kluczykami.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2017, 08:44   #3
sierota
ford::beginner
 
Avatar sierota
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Grand C-Max
Silnik: TDCi 200KM 445Nm
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Dzięki za odpowiedź.

Generalnie doznałem wigilijnego cudu, rano w niedziele podchodzę do auta, wciskam unlock na pilocie zamki się otwierają, wsiadam, klucz w kieszeni wciskam przycisk start, auto odpala, i tak do dzisiaj... zobaczymy czy to tylko tak na święta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wizytę w serwisie mam na 2 styczeń.

Pozdrawiam
Wesołych świąt!
sierota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 15:06   #4
Adambar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2017
Model: Ford C-max / Fiesta
Silnik: 1.5 TDCi/1.4 TDCi
Rocznik: 2016/2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Witam,
chciałbym podpiąć się do tematu, otóż mam taki sam problem z kluczykami w c-maxie z 2016r. Mógłbym spytać kolegę czy i ewentualnie jak udało się problem ten rozwiązać i jakie koszty ?
Pozdrawiam
Adambar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2018, 20:51   #5
sierota
ford::beginner
 
Avatar sierota
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Grand C-Max
Silnik: TDCi 200KM 445Nm
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Hej, no więc tak, jakieś dwa tygodnie temu problem powrócił, ale już na stałe, tzn sterowanie z pilota całkiem przestało działać. Auto trafiło do serwisu, po dwóch dniach dość szokująca diagnoza... Całość elektroniki anteny itp znajdują się pod podsufitką w tylnej części dachu, jak się okazało wszystkiemu była winna wilgoć i woda. Na całym dachu od środka znajdowała się jedna wielka skroplina! Dosłownie cały dach pokryty woda(tzn ta część do belki która biegnie w poprzek dachu mniej więcej w połowie, dalej podsufitka nie była rozebrana) i zwisającymi kropelkami.... Jak wiadomo elekronika nie lubi wody i wilgoci, szlag ją w końcu trafił.
Oczywiście w aucie na dywanikach czy gdziekolwiek w kabinie ma ma mowy o kropli wilgoci, auto zadbane i zawsze jeżdżone na klimie. Sami zreszta szukali pod dywanami czy gdzieś wilgoć się nie czai, ale oczywiście nić nie znaleźli. Bo nie było takiej opcji... Na podsufitce od strony kabiny, nie widać najmniejszej plamki, która mogła by świadczyć że coś złego dzieje się pomiędzy nią a dachem(wodoszczelna?)

Oczywiście pierwsza reakcja serwisu, że oni mi tego nie zrobią na gwarancji, że to moja wina itp. Po burzliwej dyskusji (nie będę jej tu opisywał) wreszcie kierowniczka salonu się zreflektowała i uznała że zrobią to na gwarancji.
Moim zdaniem , to albo nieszczelna antena radia, chociaż oni twierdzą że nie, albo gdzieś woda podchodzi od strony klapy bagażnika, tam też możesz sobie zajrzeć pomiędzy dach a podsufitkę i zobaczyć jak to wygląda.

Auto stoi od czwartku i czeka na części z Niemiec, do 10 dni mają przyjść.
Po wymianie, za miesiąc mam się pojawić na kontrole, czy wilgoć się znowu nie pojawiła.
sierota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 20:30   #6
Adambar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2017
Model: Ford C-max / Fiesta
Silnik: 1.5 TDCi/1.4 TDCi
Rocznik: 2016/2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Witam.Dzięki za info.W moim Cmax-ie ten problem pojawia się po przejechaniu ok 50-100 km i w sobotę sprawdzę stan mojego dachu Pozdrawiam
Adambar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2018, 16:00   #7
sierota
ford::beginner
 
Avatar sierota
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Grand C-Max
Silnik: TDCi 200KM 445Nm
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Daj znać czy coś odkryłeś, ja jutro odbieram auto.

ps. Panie Piotrze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba będę się chciał z Tobą spotkać, bo aktualizowali mi PCMa, z etis wynika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez sierota ; 09-02-2018 o 16:02
sierota jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 08:24   #8
Adambar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2017
Model: Ford C-max / Fiesta
Silnik: 1.5 TDCi/1.4 TDCi
Rocznik: 2016/2012
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Niestety nic nie znalazłem i auto wraca do sprzedawcy.W ramach reklamacji zobowiązał się usunąć usterkę
Adambar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 09:02   #9
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Cytat:
Napisał sierota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj znać czy coś odkryłeś, ja jutro odbieram auto.

ps. Panie Piotrze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba będę się chciał z Tobą spotkać, bo aktualizowali mi PCMa, z etis wynika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Boisz się że Ci mocy ubyło?
Wpadaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 09:50   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Nie widzi kluczyków

Cytat:
Napisał sierota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Całość elektroniki anteny itp znajdują się pod podsufitką w tylnej części dachu,...
ASO to potrafią już takie głupoty opowiadać, że czasem to ręce opadają...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tyłu pod podsufitką to nie ma ani jednej części czy kabla związanego z centralnym zamkiem. Tylko antena radia i ewentualnie antena GPS oraz ich wzmacniacze i zasilania...
Ciekaw jestem jak tą metodą naprawią centralny zamek...
No chyba, ze wiązka dachu wchodząca przez gumową przelotkę do klapy bagażnika cała jest już połamana i zwiera wszytko co popadnie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.