Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2020, 16:31   #1711
giertych97
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2020
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Okej, a kto mógłby mi taką opcję sprawić, za ile i gdzie w pobliżu Wrocławia lub Głogowa? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widziałem też chipy na alledrogo. Czy coś dają?


Ostatnio edytowane przez giertych97 ; 15-09-2020 o 16:35
giertych97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2020, 11:17   #1712
Candy11126
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-05-2019
Skąd: Poznań
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie

Witam wrzucam kilka zdjęć z podłączenia mojej foki mk3 2.0 tdci 163km. Chciałbym się dowiedzieć czy przy zmianie kabla na lepszy (np. Viaken) pojawi się więcej możliwości? I czy może się ktoś wypowiedzieć czy jeśli bym wybrał inne opcje zamiast tych które mam ustawione w poszczególnych modolach dało by się coś zmienić "na lepsze"? Korzystam z kabla który widać na zdjęciu dodam tylko ze tym kablem zmianilem koledze mapę na 180km w mondeo mk5 więc czy można powiedzieć że to dobry kabel? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

2Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

3Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

4Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

5Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

6Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

7Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

8Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

9Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

10Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

11Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

12Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

13Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

14Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

15Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

16Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

17Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

Sorry za jakoś zdjęć

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

Nikt nic?

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez SRS ; 30-09-2020 o 13:15
Candy11126 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2020, 07:46   #1713
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Koledzy, którą wersje Forscan pobrać? Napisane jest że wszystkie wersje to beta.... Chyba skończyła mi się darmowa licencja (jeśli dobrze pamiętam miała być na 2 miesiące...), ale program bez podłączenia się do auta otworzył się, chciałem wykupić roczną licencję, którą wersję pobrać? Gdzieś mi się kiedyś obiło o uszy/oczy, że ma byc wersja stabilna 2.4 do końca września...Nie widzę takowej...?

Ostatnio edytowane przez fido920 ; 02-10-2020 o 08:07
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2020, 08:07   #1714
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Przeciez ten program jest darmowy rozszezona licencja odblokowuje tylko niektore funkcje
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2020, 08:36   #1715
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał tomiik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeciez ten program jest darmowy rozszezona licencja odblokowuje tylko niektore funkcje
to mi zabiłeś ćwieka...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a np w takim razie co sobie odblokowałem? Myślałem, że jak licencja jest na dwa miechy, to się nie podłączę do auta... ;( No cóż, za gapowe się płaci...Ale skoro juz zapłaciłem, to może do czegoś się nada...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2020, 09:10   #1716
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Np.korekta licznika w gore tylko
W przedlifcie dokodowanie kluczyka
Rzeczy ktore ci sie na codzien nie przydadza
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 21:13   #1717
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Panie i Panowie
Kiedyś coś wspomniałem, że nie mogę się swoim interfejsem połączyć ze swoim mondkiem mk4 2.0 tdci 2013 rok. Ten sam interfejs poprawnie współpracuje z mondeo mk3 1.8 benzyna. U mnie jakie bym nie robił fikołki z ustawieniami mam ciągle:
Forscan
Cytat:
(WARN) [21:24:32.165] Checking COM3...
(WARN) [21:24:37.351] Checking COM4...
(WARN) [21:24:39.353] Checking COM5...
(OK) [21:24:39.874] Connection to adapter has been established: COM5
(OK) [21:24:39.875] Adapter: STN1170 v3.3.1 (ELM327 v1.3a)
(ERR) [21:24:47.236] Unable to connect to vehicle. Please make
sure the ignition key is ON and try again
Sprawdziłem bezpiecznik F16 w skrzynce pod nogami pasażera-wygląda ok, zamieniłem go z bezpiecznikiem z F15 (oba po 5A) - bez zmian. Macie jakiś pomysł dlaczego nie mogę się połączyć?

Ostatnio edytowane przez szczenka ; 06-10-2020 o 21:16
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 21:28   #1718
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Może ktoś zastosował jakieś zabezpieczenie antykradzieżowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2020, 05:10   #1719
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Hmm, a spotkaliście się z takim rozwiązaniem? Jak to wtedy wygląda? Zamiana pinów? Czy jakiś fizyczny wyłącznik po drodze na kabelkach?

Edit a tak wygląda kolejność pinów w złączu w samochodzie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znalazłem na elektrodzie podobny problem - tam nawet profesjonalne interfejsy nie chciały się połączyć. Po wymianie na czuja zaworu egr nagle całą komunikacja ruszyła. Myślę, by odpiąć wtyczkę - która to dokładnie? Pytanie kolejne-po odliczeniu wtyczki i włączeniu zapłonu nie wyrzuci checka? Jak tam to czy ponowne podłączenie wtyczki go skasuje? Bo trochę ruyzyko odłączać, gdy nie będę mógł go skasować

Ostatnio edytowane przez szczenka ; 08-10-2020 o 11:18
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2020, 20:47   #1720
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał szczenka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdziłem bezpiecznik F16 w skrzynce pod nogami pasażera-wygląda ok, zamieniłem go z bezpiecznikiem z F15 (oba po 5A) - bez zmian.
To sprawdź jeszcze czy na tym bezpieczniku F16 masz napięcie, jeżeli tak to sprawdź na pinie 16 w OBD (przewód żółto-czerwony) czy jest napięcie i na pinie 4 (czarno-biały) czy jest masa. Jeżeli nie to albo przerwany przewód, albo założony po drodze jakiś wyłącznik antykradzieżowy.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.